Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zgłaszają się kolejni chętni na grunty

Agnieszka Tarczykowska, 13 kwietnia 2006 r.
Kilka dni temu w specjalnej strefie ekonomicznej 2 hektary kupiła niemiecka firma Voss-Chemie, która planuje wybudować w parku lakiernię. Do gminy pukają też nowi inwestorzy zainteresowani kupnem gruntów. Burmistrz gościł ostatnio Holendrów z branży budowlanej oraz Hiszpanów zainteresowanych budową fabryki bioetanolu. Na zdjęciu fabryka Faymonville, gdzie trwają ostanie prace przy montowaniu maszyn. Jej otwarcie przewidziano na 12 maja.
Kilka dni temu w specjalnej strefie ekonomicznej 2 hektary kupiła niemiecka firma Voss-Chemie, która planuje wybudować w parku lakiernię. Do gminy pukają też nowi inwestorzy zainteresowani kupnem gruntów. Burmistrz gościł ostatnio Holendrów z branży budowlanej oraz Hiszpanów zainteresowanych budową fabryki bioetanolu. Na zdjęciu fabryka Faymonville, gdzie trwają ostanie prace przy montowaniu maszyn. Jej otwarcie przewidziano na 12 maja. Agnieszka Tarczykowska
W Goleniowskim Parku Przemysłowym rusza budowa półtorakilometrowego odcinka drogi wewnętrznej. Gruntami interesują się kolejni inwestorzy z Niemiec, Holandii i Hiszpanii, a za miesiąc produkcję uruchomi fabryka przyczep.

W ubiegłym roku robotnicy zdążyli wykonać 3,5 km drogi wewnętrznej w GPP. Zima przerwała prace, ale właśnie ruszają prace wykończeniowie na półtorakilometrowym odcinku drogi. Równocześnie kładziony jest kabel energetyczny wzdłuż pasa technicznego w części, gdzie dokańczana jest budowa trzech fabryk - Faymonville, Norpol i Eurogranit.

Otwarcie 12 maja

W czerwcu park zostanie wyposażony w gaz. Gmina cały czas prowadzi rozmowy z Eneą w sprawie powstania w GPP głównego punktu zasilania. Na dniach rusza także budowa wiaduktu na szosie do Lubczyny nad krajową "trójką", która w znacznym stopniu ułatwi dojazd do parku przemysłowego z Goleniowa.

Faymonville, belgijski producent przyczep do ciężarówek, ruszy z produkcją za miesiąc. Otwarcie fabryki przewidziano na 12 maja. Zakład pod Łozienicą stanął w pół roku. Na początek zamierza zatrudnić 40 osób, a docelowo 150 pracowników. Na przełomie lipca i sierpnia produkcję uruchomią dwa pozostałe zakłady - Norpol, zajmujący się obróbką skór norek i Eurogranit, produkujący elementy z granitu.

Chętni Niemcy, Holendrzy i Hiszpanie

Kilka dni temu w specjalnej strefie ekonomicznej 2 hektary kupiła niemiecka firma Voss-Chemie. Inwestor planuje wybudować w parku lakiernię. Do gminy pukają też nowi inwestorzy zainteresowani kupnem gruntów. Burmistrz gościł ostatnio Holendrów z branży budowlanej, którzy myślą nad wykupieniem w parku dwóch hektarów pod fabrykę składającą domy z elementów drewnianych. Goleniowski urząd gminy odwiedzili też Hiszpanie zainteresowani budową fabryki bioetanolu.

- Z Hiszpanami jest trochę skomplikowana sprawa, bo warunkiem realizacji przedsięwzięcia na 20 hektarach jest doprowadzenie torów kolejowych z Rurki do GPP - mówi Andrzej Wojciechowski, burmistrz Goleniowa. - To byłby wielki zakład zatrudniający nawet do 400 osób, ale póki co są to wstępne rozmowy i na razie poza zainteresowaniem inwestorów, nie mamy żadnych pewnych ustaleń. Ważne jednak, że inwestorzy wiedzą o naszym istnieniu i ciągle pojawiają się nowi. Nie zawsze coś wychodzi z tych spotkań, ale jest ruch w interesie i to się liczy - dodaje.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński