Zespół "The Bemols" z Goleniowa zwycięzcą akcji Pokaż Talent!

ez
Za nami głosowanie w ogólnopolskim etapie akcji Pokaż Talent. Nasi czytelnicy wyłonili zdobywców tytułów Talent Roku Polski 2020 i głównych nagród w wysokości 10 000 złotych w każdej z siedmiu kategorii plebiscytu. Laureatem kategorii Talent wokalno-muzyczny został zespół "The Bemols" z Goleniowa.

Grupa ta powstała we wrześniu 2019 roku pod patronatem Szkoły Muzyki Rozrywkowej "Bemol" w Goleniowie. W jej skład wchodzą młodzi, zdolni muzycy, którzy komponują utwory własnego autorstwa. Do naszej akcji zespół zgłosił się spontanicznie, z namową jednego z rodziców. Zaprezentowali utwór "Kipi kasza kipi groch".

Jak podkreślają - wzięcie udziału w akcji "Głosu Szczecińskiego", było dla nich fantastyczną przygodą. - Nikt z nas nie sądził, że zajdziemy tak daleko, a co dopiero mówić o wygranej. Udział w Pokaż Talent! zapoznał nas z dużą sceną oraz scalił cały zespół. Poznaliśmy się nie tylko muzycznie, ale też prywatnie. Ponadto poznaliśmy mnóstwo ciekawych i inspirujących osób. Choćby dlatego myślę, że warto brać udział w tego typu akcjach. Nowością na pewno było dla nas udzielanie wywiadów. To pierwsze w naszym życiu - mówi gitarzysta zespołu Bartosz Lewandowski.

Wszyscy zgodnie mówią, że muzyka jest dla nich czymś więcej niż tylko hobby. - Muzyka jest ze mną właściwie od dzieciństwa. W wieku 7 lat zacząłem grać na gitarze, później pojawiły się także lekcje śpiewu. To moja prawdziwa pasja - dodaje Bartosz.

W zespole grają także siostry - Basia i Wiktoria Rodzik. One także nie wyobrażają sobie życia bez muzyki. - Moja mama grała na pianinie, więc gdy rodzice przywieźli do domu ten instrument, od razu mnie zainteresował. Miałam wówczas 6 lub 7 lat. ukończyłam Szkołę Muzyczną I stopnia, a aktualnie jestem na trzecim roku II stopnia na wydziale rytmiki - mówi Wiktoria.

11-letnia Basia jest najmłodszym członkiem zespołu, w którym śpiewa i gra na dzwonkach. - Nie czuję się przez to jakoś inaczej traktowana. W zespole liczą się z moim zdaniem. Często, już w domu po zajęciach, dyskutujemy z siostrą o pomysłach na nową piosenkę lub o tym, co poszło źle podczas próby - mówi wokalistka. Choć jest młoda, to już jest wszechstronnie uzdolniona - śpiewa, gra na skrzypcach, perkusji oraz, co ciekawe, dzwonkach. - Zawsze podobał mi się ich dźwięk. Nasz nauczyciel stwierdził, że jako wokalistka mam wolne ręce i mogę grać na dzwonkach - wyjaśnia Basia.

W tym roku zespół miał wystąpić podczas koncertu w swoim mieście oraz wydać debiutancki singiel. Niestety pandemia także im pokrzyżowała plany. - W tym roku się nie udało, ale "co się odwlecze to nie uciecze". Do tej pory wypuściliśmy cztery piosenki, których można posłuchać na YouTubie oraz naszym Facebook'u. Co do koncertu - chcemy zagrać coś Online, w podziękowaniu za wszystkie oddane na nas głosy - mówi Bartosz. - Ponadto chcielibyśmy podziękować naszym rodzicom oraz nauczycielowi Bartoszowi Bojdo. To dzięki niemu się poznaliśmy i gramy razem - dodaje.

W ogólnopolskim finale akcji zespół wygrał główną nagrodę - 10 tysięcy złotych. - Jak już wspominałem - nie spodziewaliśmy się wygranej, więc nie mamy jeszcze planów na co je wydać. Prawdopodobnie będą to nowe instrumenty - mówią członkowie "The Bemols".

Skład zespołu:

  • Ola Zaborowska- gitara elektryczna,śpiew (13 lat)
  • Basia Rodzik- śpiew, dzwonki (11 lat)
  • Wiktoria Rodzik- keyboard (15 lat)
  • Maks Paluszkiewicz- gitara elektryczna, śpiew (13 lat)
  • Jasiu Stepczyński- perkusja, śpiew (13 lat)
  • Bartosz Lewandowski- gitara elektryczna, śpiew (14 lat)

Gdzie na tanie wakacje w 2021 roku?

Wideo