MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zegar na stargardzkim ratuszu ma 20 lat. Zobacz zdjęcia z roku 2000 i teraz

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Minęło właśnie 20 lat od zamontowania na ratuszu przy Rynku Staromiejskim w Stargardzie zegara. Fotoreporter Tadeusz Surma przypomina to wydarzenie w galerii zdjęć. Porównajcie też je z obecnymi fotografiami ratusza i zegara.

Zegar na ratuszu w Stargardzie został zamontowany 12 maja 2000 roku. Kilka dni temu minęło więc 20 lat od tamtego wydarzenia. Zapraszamy do obejrzenia archiwalnych zdjęć Tadeusza Surmy. Na końcu galerii publikuejmy aktualne zdjęcia ratusza i zegara. Można sprawdzić, co zmieniło się w ich wyglądzie przez te 20 lat.

O zegarze na ratuszu w Stargardzie można przeczytać w wikipedii, ale podawana jest tam data jego zamontowania czerwiec 2000 roku. To nie jest właściwa data, ponieważ na archiwalnych fotografiach Tadeusza Surmy jest wpisana data 12 maja 2000 roku.

W wikipedii czytamy:

W czerwcu 2000 r. na frontowym szczycie zamontowany został sześćdziesięciokilogramowy zegar. Wydzwania on pełne i połówkowe godziny. Zegar jest synchronizowany wzorcem atomowym znajdującym się we Frankfurcie nad Menem.

W tym samym roku, w którym zamontowany został zegara na ratuszu, ustanowiony został hejnał Stargardu.

W wikipedii czytamy:

Hejnał Stargardu został ustanowiony w 2000 roku, skomponowany na trąbkę przez Waldemara Cieślaka, studenta Akademii Muzycznej ze Szczecina. Jest on codziennie o godzinie 12:00 odtwarzany z fasady frontowej ratusza. Jest on jednym z symboli miasta. Trwa 0:42 minuty. Hejnał jest elementem, który współtworzy nowy wizerunek Stargardu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Grecy będą pracować 6 dni w tygodniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński