Zęby w kolanie

Krzysztof Dziedzic, 2 listopada 2004 r.
Rory Delap (pierwszy z lewej) niespodziewanie strzelił dwa gole dla Southampton w meczu z Arsenalem Londyn. Fotorzepa
Do fatalnego w skutkach zdarzenia doszło w meczu piłkarskiej 2. Bundesligi w Niemczech, w którym Energie Cottbus podejmowało Eintracht Trier.

W 52 minucie spotkania pomocnik Energie Michael Thurk zderzył się z zawodnikiem Eintrachtu Clausem Grzeskowiakiem, na skutek czego trzy zęby piłkarza Energie wylądowały w kolanie rywala.

28-letni Thurk został natychmiast zniesiony z boiska. Plac gry opuścił także Grzeskowiak, który na widok zębów wbitych w kolano stracił przytomność.

Liga niemiecka: Cztery gole Petrova

W najciekawszym meczu ekstraklasy niemieckiej Schalke 04 Gelsenkirchen wygrało z VfB Stuttgart 3:2. Już po 98 sekundach było 2:0 dla gospodarzy, a w 25 minucie - 3:0. Goście w 30 i 33 minucie zdobyli dwie bramki, po czym w głównych rolach wystąpili obrońcy oraz bramkarze i wynik nie uległ już zmianie.

Swój mecz przegrał Bayern Monachium - 0:2 w Moenchengladbach z Borussią. Lider VfL Wolfsburg pokonał 4:3 beniaminka, FSV Mainz.

Rzadkim wyczynem popisał się Martin Petrov, który zdobył wszystkie cztery bramki dla zwycięzców. Kamil Kosowski rozegrał cały mecz w barwach Kaiserslautern. Jego zespół pokonał 2:1 Arminię Bielefeld i opuścił ostatnią pozycję.

Tabela

1. Wolfsburg 8 0 3 20-14 24
2. Schalke 04 7 0 4 16-15 21
3. Stuttgart 6 2 3 20-12 20

Liga angielska: Arsenal tylko 2:2

Gol Robina Van Persie w 90 minucie dał Arsenalowi Londyn jeden punkt w spotkaniu z Southampton, dzięki któremu "Kanonierzy" nadal są liderem ekstraklasy angielskiej.

Ale nie mają już przewagi punktowej nad wiceliderem Chelsea, która pewnie 4:1 zwyciężyła na wyjeździe West Bromwich Albion. Arsenal objął prowadzenie w 67 minucie po bramce Thierry'ego Henry (który wcześniej nie wykorzystał rzutu karnego). Jednak w 80 i 85 minucie Rory Delap niespodziewanie wyprowadził Southampton na prowadzenie 2:1.

Tabela

1. Arsenal 8 2 1 31-12 26
2. Chelsea 8 2 1 16-3 26
3. Everton 7 2 2 14-10 23

Liga włoska: Super Andrij

W ekstraklasie włoskiej Juventus Turyn nadal ma pięć punktów przewagi nad AC Milan. W 9. kolejce "Juve" bez problemów ograł 3:0 Chievo Werona, natomiast AC Milan męczył się z Sampdorią do 76 minuty. Dopiero gol Ukraińca Andrija Szewczenki (dobitka po strzale Serginho) pozwolił mediolańczykom odetchnąć z ulgą i dopisać sobie trzy punkty.

Tabela

1. Juventus 8 1 0 20-2 25
2. Milan 6 2 1 15-6 20
3. Lecce 4 3 2 20-15 15

Liga hiszpańska: Real nadrabia

9. kolejka ekstraklasy hiszpańskiej była bardzo udana dla Realu Madryt. "Królewscy" pokonali 2:0 beniaminka Getafe, natomiast najgroźniejsi rywale do mistrzostwa zremisowali swe mecze 1:1.

Barcelona podzieliła się punktami z Athletikiem Bilbao, zaś Valencia z Atletico Madryt i spadła na szóste miejsce. Na dodatek Valencia straciła pomocnika Pablo Aimara, który już w 3. minucie został kopnięty w głowę. Stracił przytomność i został przewieziony do szpitala.

Tabela

1. Barcelona 7 2 0 18-4 23
2. Sevilla 5 2 2 10-8 17
3. Real M. 5 1 3 8-5 16

Liga francuska: 1:0 liderów

Dwa prowadzące w tabeli ekstraklasy francuskiej zespoły - Olympique Lyon i Lille - solidarnie wygrały swoje mecze po 1:0. Lille ograło St Etienne, zaś Lyon drużynę Racing Strasbourg. Za to remisem 1:1 zakończył się mecz Bordeaux z Lens.

W barwach gospodarzy zagrał były piłkarz Wisły Kraków Kalu Uche, a w drużynie gości reprezentant Polski - Jacek Bąk.