Zdolni sportowcy ze stargardzkich szkół

Po raz pierwszy Championem został pięściarz. Mateusz Batz wywalczył sobie tę nagrodę wygrywając turniej finałowy Pucharu Polski kadetów. Stargardzianin rywalizował w kategorii 60 kg.
Troje lekkoatletów, trzech koszykarzy, zapaśniczka, piłkarz i pięściarz znaleźli się w grupie młodych sportowców ze Stargardu wyróżnionych za osiągnięcia w minionym roku.

Młodzieżowy Ośrodek Sportowy w Stargardzie podsumował ubiegły rok. Dziewięciu młodych sportowców nagrodzono tytułem Championa 2008.

Trafili do kadry

Nowością w porównaniu z wcześniejszymi latami jest obecność w gronie wyróżnionych pięściarza. Szesnastoletni Mateusz Batz, reprezentant Victorii Nokaut Stargard, w minionym roku wygrał finał Pucharu Polski kadetów i powołano go do kadry narodowej. Te osiągnięcia sprawiły, że nie mógł zostać pominięty przy przyznawaniu Championów. Mateusz uczy się w Gimnazjum nr 2.

Statuetką tą nagrodzono też Paulinę Howis, piętnastoletnią zapaśniczkę Feniksa Stargard. W minionym roku wygrała między innymi Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w Białogardzie i Grand Prix Czech w Brnie. Stargardzianka jest w w kadrze narodowej kadetek, uczy się w Gimnazjum nr 3. Championem jest również Hubert Jaskólski, uczeń Zespołu Szkół nr 1. Siedemnastoletni piłkarz Błękitnych jest podstawowym zawodnikiem zespołu juniorów starszych tego klubu i ma za sobą debiut w pierwszej drużynie Błękitnych.

Biegają i rzucają

Tradycyjnie, na liście wyróżnionych przez MOS młodych sportowców jest grupa lekkoatletów. W ubiegłym roku było ich siedmioro, w tym troje. Championami 2008 zostali Paulina Baran, Sandra Malinowska i Mariusz Bromberger.

Siedemnastoletnia Paulina to czwarta zawodniczka halowych mistrzostw kraju juniorek młodszych w biegu na 2000 metrów. Szesnastoletnia Sandra w minionym roku została mistrzynią Polski młodziczek w rzucie młotem. Obie lekkoatletki uczą się w Gimnazjum nr 4. Siedemnastoletni Mariusz, uczeń Zespołu Szkół nr 5, jest srebrnym medalistą mistrzostw kraju zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w rzucie dyskiem. Cała trójka na co dzień trenuje w stargardzkim Pomorzu.

Trzech Championów ma także Spójnia Stargard. Nagrodzonymi tą statuetką koszykarzami są: Bartłomiej Wróblewski, Kacper Kasprzak i Bartłomiej Berdzik. Cała trójka w ubiegłym roku była w zespole, który wywalczył szóste miejsce w mistrzostwach Polski kadetów. Dwaj pierwsi zawodnicy mają siedemnaście lat i uczą się w II Liceum Ogólnokształcącym. Trzeci jest od nich o rok młodszy, jest uczniem Gimnazjum nr 1. Wszyscy są w kadrze wojewódzkiej kadetów.

MOS wybrał stargardzkich championów po raz czternasty. Wczorajsza gala, podczas której młodzi sportowcy odebrali statuetki, odbyła się w Stargardzkim Centrum Kultury.