Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zdemolowali 130 nagrobków przy ulicy Ostrowskiej [ZDJĘCIA]

red
Nieznani sprawcy kolejny raz zniszczyli park-lapidarium znajdujący się przy ulicy Ostrowskiej. Łącznie zdemolowanych zostało ponad 130 płyt nagrobnych.

Przebudowa parku, a dokładniej dawnego cmentarza przy ulicy Ostrowskiej kosztowała blisko 600 tysięcy złotych i trwała kilka miesięcy. W efekcie odnowiono zabytkowy pomnik, wytyczono alejki, ustawiono małą architekturę oraz zamontowano ponownie blisko 300 XIX-wiecznych nagrobków, które do tej pory porozrzucane były w krzakach, wśród dzikich wysypisk tworzonych przez mieszkańców.

Kilka miesięcy po zakończeniu inwestycji park został kolejny raz zdemolowany. Ucierpiało ponad 130 nagrobków, które są poprzewracane, połamane, powyrywane nawet z fundamentami. Bezmyślni wandale oszczędzili małą architekturę, pomnik czy nowe nasadzenia.

Był to już trzeci akt wandalizmu w tym miejscu. Wandale poprzednio zniszczyli około 30 nagrobków. Tym razem, najprawdopodobniej w nocy, dołożyli do swojego poprzedniego "dzieła" blisko 100 kolejnych.

- Uszkodzeń nie obejmuje gwarancja. - mówi Andrzej Kus z Zakładu Usług Komunalnych - Obecnie czekamy na wycenę efektów demolki i najprawdopodobniej podejmiemy się naprawy. Pieniądze będą pochodziły z puli przeznaczonej na bieżące utrzymanie parków, co oznacza, że dzięki ludzkiej głupocie ucierpi na tym inne miejsce, w którym mógłby się znaleźć np. plac zabaw czy wybieg dla psów.

O wszystkich aktach wandalizmu poinformowana została policja. Mundurowi przeprowadzili już rozmowy z pedagogami okolicznych szkół oraz objęli teren szczególnym nadzorem. Również straż miejska zintensyfikowała w tym miejscu patrole. Uprzedzamy, że w przypadku złapania sprawców wandalizmu sprawa zostanie skierowana do sądu. Wandale będą zmuszeni do poniesienia kosztów naprawy.

Jednocześnie prosimy by nie pozostawać obojętnym na akty wandalizmu i zgłaszać je do straży miejskiej pod bezpłatny interwencyjny numer telefonu 986, na Komisariat Policji "Nad Odrą" – tel. 91 821 91 04 czy do sekretariatu Zakładu Usług Komunalnych (091) 48 48 294

Polecamy na gs24.pl:

Sanprobi Bieg Kobiet 2017 już za nami. Ależ to był bieg!

Przyznaliśmy Laur Piękna 2017 [zdjęcia]

Gs24.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński