Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zdecyduj o tym, gdzie powstaną nowe stacje ładowania samochodów elektrycznych

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Magistrat rozpoczął konsultacje społeczne o lokalizacji stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wzrost liczby takich punktów wynika z ustawowego obowiązku wobec rozwoju elektromobilności w gminach.

Mieszkańcy mogą zapoznać się z projektem planu budowy ogólnodostępnych stacji ładowania w Szczecinie, które mają powstać do końca tego roku.

- Lokalizacja stacji została przeanalizowana i wytypowana w oparciu o dostępne nieruchomości, istniejącą infrastrukturę elektroenergetyczną oraz wstępne opinie z zakresu bezpieczeństwa i organizacji ruchu do poszczególnych lokalizacji - tłumaczy Michał Przepiera, zastępca prezydenta Szczecina. - Zależy nam na takim rozwinięciu infrastruktury, by kierowcy mogli użytkować auta elektryczne z taką łatwością, jak obecnie samochody z silnikami spalinowymi. Przede wszystkim realizujemy terminowo nasze zobowiązania ustawowe.

Po przeanalizowaniu zebranej dokumentacji do końca 2020 r. na terenie miasta powinno powstać 185 nowych punktów ładowania. Tym samym liczba punktów ładowania pojazdów elektrycznych, zgodnie z założeniami planu, powinna osiągnąć co najmniej 210 do końca 2020 r.

Dziś w miejskiej przestrzeni jest czternaście ogólnodostępnych stacji, w których w sumie jest 25 punktów ładowania. 54 punkty w tym roku wybudują podmioty prywatne, w tym na przykład trzy powstaną przy stacjach benzynowych. Miasto planuje w grudniu otworzyć 44 stacje z 84 punktami ładowania.

Ze szczegółowym planem działań, opisem technologii, rodzajem stacji i ich lokalizacjami można zapoznać się na stronie konsultuj.szczecin.pl w zakładce Konsultacje z mieszkańcami - plan budowy ogólnodostępnych stacji ładowania. Tam dostępny jest formularz, za pomocą którego należy zgłaszać uwagi na adres: [email protected] do 20 kwietnia 2020 r.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński