Zawodniczka Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów na mistrzostwach świata

Monika Szotowicz reprezentuje Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów
Monika Szotowicz reprezentuje Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów STC
Monika Szotowicz ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów zajęła dziewiąte miejsce w wyścigu indywidualnym podczas mistrzostw świata mastersów w kolarstwie.

Mistrzostwa świata mastersów w kolarstwie odbywają się w Polsce. Zawody w Poznaniu rozpoczęły się wczoraj. Pierwszego dnia w wyścigu indywidualnym startowała Monika Szotowicz ze Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów, która niedawno wywalczyła złoty medal mistrzostwa Polski mastersów w jeździe parami, z Anną Rząsowską.

Monika Szotowicz rywalizuje w kategorii wiekowej 35-39 lat.

- W wyścigu indywidualnym zajęła dziewiąte miejsce, a wśród zawodniczek z Polski była trzecia - informuje Maciej Chmielewski, prezes STC.

Trasa wyścigu liczyła ponad 18 kilometrów. Czas stargardzianki to 28 min 38 sek. pokonała trasę ze średnią prędkością 37,70 km/h.

Mistrzynią świata w tej kategorii wiekowej została Polka Ewa Bańkowska, która miała czas 25 min. 44 sek. Sklasyfikowanych zostało dziewiętnaście zawodniczek.

Przed Moniką Szotowicz jeszcze start w niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego.