Zarobki żołnierzy 2019. Ile zarabiają mundurowi po podwyżkach? Zobacz, na jakie wynagrodzenie można liczyć służąc w wojsku? Jak płaci armia? Coraz lepiej, ale wciąż za mało, dlatego szef MON, Mariusz Błaszczak podnosi pensje w tej formacji i startuje z kampanią „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej”. Zobaczcie, jakie wynagrodzenie będzie po zmianach przysługiwało w wojsku. Prezentujemy listę płac według stopni. Przyjrzyjmy się zatem zarobkom żołnierzy i ich podwyżkom w 2019 roku!

Zarobki żołnierzy 2019

Służba w wojsku w końcu ma być bardziej opłacalna, a to ma przyciągnąć młode pokolenie do żołnierskiego munduru. Najwyższe podwyżki dostaną najniżej uposażeni szeregowi żołnierze liniowi. Ich pensja wzrośnie o 14 procent. Młodsi oficerowie dostaną pensje o 10 procent wyższą, a oficerowie o 11 procent.

Średnie, przeciętne wynagrodzenie brutto w tej formacji wzrasta o 540 złotych do 5530 złotych (dane businessinsider.com.pl). Minister Błaszczak zapewnił, że w budżecie MON są pieniądze na wypłatę podwyżek od 1 stycznia.

Zobacz też: Tak mówią w wojsku. Krótki test

Podwyżki w wojsku 2019. Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej

Podwyżki mają zwiększyć nasze siły zbrojne, czyli zachęcić młodych do wstępowania do tej formacji.

- Rozpocząłem kampanię „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” i założenie jest takie, żeby służba w Wojsku Polskim była godnie wynagradzana, żeby przyciągnąć do Wojska Polskiego, zachęcić młodych ludzi do wstępowania do wojska " - cytuje ministra Mariusza Błaszczaka portal Bussines Insider.

Polecamy: Zarobki w Biedronce. Kolejne podwyżki!

Ostatnie podwyżki żołnierze otrzymali rok temu, wtedy ich pensje wzrosły od stycznia średnio o 380 złotych brutto.  

Jakie są zatem zarobki w wojsku po zmianach?

Nowe proponowane stawki uposażenia zasadniczego wynoszą w przypadku (szczegóły w poniższej galerii):

dane za: portal-mundurowy.pl