Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zapomniane podwórko przy ul. Sławomira w Szczecinie. Tu było koszmarnie! ZDJĘCIA

Adriana Reczek
Adriana Reczek
W połowie marca na nasz redakcyjny adres e-mail otrzymaliśmy zdjęcia zaniedbanego podwórka. Czytelniczka poprosiła nas o interwencję, która zakończyła się sukcesem.
  • Rozpadające się podłoże betonowe,
  • uszkodzona kratka kanalizacyjna,
  • dziury w okolicach pokrywy studzienki kanalizacyjnej,
  • zniszczone krzesła biurowe,
  • opony
  • i zwału gruzu...

- tak pokrótce można opisać stan podwórka zlokalizowanego przy ul. Sławomira 16. Przestrzeń, o której zupełnie zapomnieli zarządzający wzbudziła niepokój naszej Czytelniczki, która poprosiła nas o interwencję.

- Sytuacja ma miejsce od lat. Podwórko zawsze było w nieciekawym stanie, ale to co dzieje się tam teraz, to przechodzi ludzkie pojęcie. Jest niebezpiecznie. Na środku znajduje się rozwalona studzienka, dosłownie jedna wielka dziura, ludzie zakrywają ją czym się tylko da. Wygląd i stan techniczny tego podwórka pozostawia wiele do życzenia. Po ciemku można sobie nogi połamać - mówi w rozmowie z nami Natalia, zatroskana Czytelniczka.

O interwencję poprosiliśmy Zarząd Budynku i Lokali Komunalnych w Szczecinie.

- Podwórko jest przedmiotem porozumienia. W 2007 roku podwórze zostało nieodpłatnie użyczone do użytkowania przez wspólnotę frontowej kamienicy. Na mocy porozumienia wspólnota przejęła na siebie obowiązek utrzymania terenu podwórka we właściwym stanie technicznym i sanitarnym. Studzienka jest elementem instalacji służącej budynkom. Lokatorzy powinni zgłaszać problem do swoich zarządców nieruchomości, w której mieszkają. W przypadku szkody na terenie objętym porozumieniem odpowiedzialność ponosi podmiot, który włada terenem. W tym przypadku jest to Wspólnota Mieszkaniowa. - poinformował nas Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. Mieszkalnictwa.

Zwróciliśmy się więc do wspólnoty - spółki Kamienica Zarządzanie Nieruchomościami. Początkowo uzyskaliśmy odpowiedź, że podwórko nie należy do przestrzeni zarządzanej przez w/w podmiot. Dopiero po powołaniu się na informacje otrzymane od Tomasza Kleka zaczęto sprawdzać dokumentację.

- Po przeprowadzeniu analizy dokumentów dotyczących podwórka przy Sławomira 16 informujemy, że faktycznie jest zawarte porozumienie z Gminą jak również jest porozumienie pomiędzy frontem a oficyną. Po konsultacji z Zarządem Wspólnoty w pierwszej kolejności zajmiemy się uprzątnięciem podwórza z zalegających rzeczy i przedmiotów. Sprawdzimy stan kanalizacji i studzienek, a docelowo weźmiemy udział w konkursie na Zielone Podwórka Szczecina - mówi Emilia Pach, specjalista ds. zarządzania nieruchomościami w spółce Kamienica Zarządzanie Nieruchomościami.

- W życiu by mieszkańcy do tego nie doszli - podsumowuje nasza Czytelniczka Natalia.

ZOBACZ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

Tym razem autorzy Rankingu Dzielnic Otodom (w przypadku Szczecina to rankingu osiedli - red.) zapytali mieszkańców 12 miast Polski o koszty życia w poszczególnych dzielnicach. Ankietowani, ponad 2,5 tys. osób!, oceniali w skali od 1 do 5 poziom cen w swojej dzielnicy. Im mniej punktów, tym dane osiedle jest droższe. I analogicznie, im większa średnia, tym samym jest taniej.ZOBACZ RAPORT od najtańszych do najdroższych osiedli na kolejnych podstronach! Kliknij w strzałkę albo przesuń w lewo na telefonie.

Ranking osiedli 2020! Tu żyje się najdrożej w Szczecinie. Ko...

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński