MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zamkną ruch pod wiaduktem w centrum Stargardu. Sprawdź, jak pojadą autobusy miejskiej komunikacji

Grzegorz Drążek
Grzegorz Drążek
Ruch pod wiaduktem łączącym ulice Szczecińską i Wyszyńskiego w Stargardzie ma zostać zamknięty we wtorek, 12 listopada. Ale wcześniej na objazdy zostaną skierowane autobusy miejskiej komunikacji
Ruch pod wiaduktem łączącym ulice Szczecińską i Wyszyńskiego w Stargardzie ma zostać zamknięty we wtorek, 12 listopada. Ale wcześniej na objazdy zostaną skierowane autobusy miejskiej komunikacji Grzegorz Drążek
Od soboty, 9 listopada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie wprowadzi duże zmiany w kursowaniu dziesięciu linii autobusowych. Ma to związek z zamknięciem ruchu pod wiaduktem w centrum Stargardu.

Kolej rozpoczęła inwestycję w Stargardzie. Przebudowane zostaną cztery wiadukty. Jako pierwszy wiadukt w centrum miasta, łączący ulice Szczecińską i Wyszyńskiego.

We wtorek, 12 listopada pod tym wiaduktem zamknięty zostanie ruch samochodowy i pieszych. W związku z przebudową wiaduktu zmiany będą w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej. Wprowadzone zostaną w sobotę, 9 listopada.

Chodzi o linie numer 2, 8, 9, 10, 12, 13, 24, 32, 33, 36.

W związku z przebudową wiaduktu, MPK w Stargardzie uruchomi całodobowy numer informacyjny 91-573-13-82. Informacje będą udzielane także w punktach MPK w centrum przesiadkowym (91-577-24-49), na pętli Moniuszki (91-573-24-46) i na osiedlu Lotnisko (91-576-21-22)

Poniżej zmiany, które zapowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie.

ZOBACZ TEŻ:

Linia numer 8

Kursować będzie na trasie Tańskiego - Wojska Polskiego (Lotników, Lelewela, Broniewskiego, Warszawska, Staszica, Czarnieckiego) i Piłsudskiego - Tańskiego (Czarnieckiego, Staszica, Warszawska, Broniewskiego, Lotników)

- Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, aby wyeliminować przejazd wytyczonymi objazdami, które mogą powodować opóźnienia - wyjaśnia miejski przewoźnik. - Dla linii nr 8 obowiązywać będzie tymczasowy rozkład jazdy. Skierujemy tu autobusy przegubowe

Linia numer 13

Trasa linii nr 13 od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ulicy Krzywoustego będzie jeździć ulicami: Bema, Bogusława IV, Staszica, zatrzymując się na wszystkich przystankach zlokalizowanych przy trasie przejazdu. Obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy. Wszystkie kursy linii 13 w obie strony skierowane zostaną przez aleję Gryfa, ulicę Kościuszki, plac Słoneczny.

Linia numer 24

Linia numer 24 zamiast od ulicy Piłsudskiego kursować będzie od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ulicy Metalowej. Zaplanowana zmiana trasy ma zapewnić punktualny dojazd i powrót z pracy dla mieszkańców Stargardu, dojeżdżających do Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii.

Linia numer 32

Tymczasowa linia numer 32 od ulicy Struga do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Autobus pojedzie ulicami Czarnieckiego, Bogusława IV, Bema

Linia numer 33

Autobus linii numer 33 od od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ulicy Krzywoustego będzie jeździć ulicami: Bema, Bogusława IV, Staszica.

Linia numer 36

Tymczasowa linia numer 32 od ulicy Staszica do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Autobus pojedzie ulicami Bogusława IV, Bema

Linie numer 2, 9, 10, 12

Na tych liniach MPK wprowadzi zmiany w rozkładzie jazdy.

- Rozkłady jazdy uwzględniają wydłużone czasy przejazdów autobusów od ulicy Szczecińskiej do Wyszyńskiego (w obie strony), które pojadą ulicami Barnima i Bema oraz Dworcową, Pierwszej Brygady i Towarową - wyjaśnia Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Stargardzie.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w korku? Poinformuj o tym innych! Prześlij nam zdjęcia i wideo na [email protected]!

ZOBACZ TEŻ: Na dworcu w Stargardzie i w podstargardzkich miejscowościach będzie pięknie! [WIZUALIZACJE]

Na dworcu w Stargardzie i w podstargardzkich miejscowościach...

ZOBACZ TEŻ:

Obejrzyj także ślubowanie klas mundurowych II Liceum Ogólnokształcącego w Stargardzie:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński