Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zamiast ławki w parku

Wioletta Mordasiewicz, 8 lutego 2005 r.
Miejska Izba Wytrzeźwień w Szczecinie nie będzie już odmawiać przyjmowania osób nietrzeźwych ze Stargardu.

Na wykonywanie zadań związanych z opieką nad pijanymi osobami władze Stargardu przekazują dyrekcji szpitala miejskiego i Komendzie Powiatowej Policji po 15 tysięcy złotych rocznie. Jednak upojony alkoholem stargardzianin nie może skorzystać z ich usług, gdy nie wymaga opieki lekarskiej i jednocześnie nie zagraża bezpieczeństwu innych. W takich przypadkach ratunkiem była Miejska Izba Wytrzeźwień w Szczecinie. Rocznie trafia do niej ok. 65 osób ze Stargardu i okolic. Koszt trzeźwienia pod okiem lekarza sięga 250 zł.

Ściągalność pieniędzy od osób trafiających na izbę wytrzeźwień jest niska. Koszty utrzymania placówki spadały na barki władz Szczecina. Te nie chcą już dłużej dźwigać ciężaru finansowego związanego z pobytem w izbie nietrzeźwych osób z okolicznych gmin. Zagroziły wstrzymaniem przyjęć do czasu złożenia deklaracji przez samorządy o partycypowaniu w kosztach utrzymania placówki. Władze Stargardu zgodziły się na to.

Stargard przekaże szczecińskiej izbie wytrzeźwień 6,5 tys. zł. Pieniądze te mogą być wykorzystane wyłącznie na realizację programu terapeutycznego. W zamian za to dyrekcja izby zobowiązała się kontynuować przyjmowanie nietrzeźwych stargardzian. Koszty ich transportu, jak dotychczas, ponosi Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie. Przewóz osoby nietrzeźwej do izby sięga 70 zł.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński