Zalando otworzyło pod Szczecinem swoje pierwsze centrum logistyczne - jedno z największych w Polsce. Obiekt obsługiwać będzie dostawy do klientów z wszystkich 17 europejskich rynków, na przykład z Polski, Niemiec i krajów nordyckich. Centrum jest jednym z trzech tego typu obiektów tej firmy w Polsce

Centrum w Gardnie ma 130 tys. m. kw. powierzchni i zaliczane jest do największych obiektów logistycznych w Polsce. Wyposażone jest w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym dwie pięciopoziomowe wieże wysokiego składowania, które mogą pomieścić do kilkunastu milionów sztuk towaru.

Wysoki poziom automatyzacji zapewniają cztery sortowniki marki Optimus Sorters, które sortują produkty pod konkretne zamówienie. Centrum zarządzane jest przez zewnętrznego podwykonawcę – firmę FIEGE, która na potrzeby obsługi centrum zatrudnia już około 1.000 pracowników. Obiekt obsługiwać będzie zamówienia głównie z Polski, Niemiec, Austrii, Austrii, Szwajcarii, Holandii i krajów nordyckich.

Prace budowlane w centrum rozpoczęły się w sierpniu 2016 roku, a pierwsza przesyłka została wysłana z końcem ubiegłego roku. Obiekt zaopatrywał też sieć logistyczną Zalando podczas tegorocznego, rekordowego Black Friday.

Sieć logistyczna Zalando rozwija się zgodnie z ogólnie przyjętą strategią firmy. Nowo otwarty obiekt pod Szczecinem dołącza do bazy jedenastu centrów logistycznych na pięciu rynkach.Firma przygotowuje się do otwarcia kolejnych dwóch centrów w Polsce.

CZYTAJ TEŻ: Zalando otworzy centrum logistyczne w Gryfinie. Będzie praca dla 1000 osób!

ZOBACZ TEŻ: Gigant internetowego handlu buduje u nas. W kapsule czasu m.in. Głos Szczeciński

CZYTAJ TEŻ: Płaca minimalna 2019 Nowa najniższa krajowa [Stawka na godzinę BRUTTO, NETTO od 2019] Ile na rękę od 1 stycznia