MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zagrożenie pożarowe w zachodniopomorskich lasach. Najgorzej jest na południu regionu

Oskar Masternak
Oskar Masternak
W pierwszej połowie tego roku na terenie zarządzanym przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinie miało miejsce 201 pożarów lasu, które objęły swym zasięgiem obszar o łącznej powierzchni 25,17 ha.

Okres wiosenny jest czasem kiedy odnotowywane są również pożary na powierzchniach bezpośrednio przylegających do lasu. Najczęściej jest to nielegalne wypalanie łąk i nieużytków, które w dalszym ciągu są dość powszechnym zjawiskiem. Na terenie RDLP w Szczecinie, w I połowie roku, odnotowano 34 takie zdarzenia.

ZOBACZ TAKŻE:

Mając na uwadze bezśnieżną zimę, suchą, bezdeszczową wiosnę należy stwierdzić, że w perspektywie ostatnich lat, liczba pożarów lasu w I połowie roku, utrzymuje się na stałym poziomie. Jednak łączna spalona powierzchnia w br. była o połowę mniejsza niż w roku poprzedzającym.

W lipcu również doszło do kilkudziesięciu pożarów lasów.

Obecnie sytuacja dotycząca zagrożenia pożarowego w lasach zarządzanych przed RDLP w Szczecinie przedstawia się w ten sposób, że w pasie nadmorskim nie ma takiej sytuacji.

W południowej części naszego województwa występuje średnie i duże zagrożenie wystąpienia pożaru. Najwyższy stopień zagrożenia występuje na pograniczu województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego.

CZYTAJ TEŻ:

UWAGA! Duże zagrożenie pożarowe w lasach

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński