Zaciszny zakątek wśród lasów i jezior

Materiał informacyjny

O OŚRODKU

Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Polubie to fantastyczna propozycja zarówno dla dorosłych jak i dzieci oraz dla grup zorganizowanych. Położony jest z dala od dużych skupisk ludzi i zgiełku. Dysponujemy dwoma budynkami wczasowymi, w których znajduje się łącznie 17 pokoi, posiadamy pięć domków letniskowych oraz pole namiotowe i kempingowe z pełnym węzłem sanitarnym, przystosowanym do osób niepełnosprawnych. Duży teren oraz bezpośrednie położenie nad jeziorem daje wiele możliwości spędzania wolnego czasu - a przecież o to właśnie chodzi podczas urlopu, wakacji czy wypoczynku.

Nasz ośrodek przyciąga amatorów sportów wodnych i rekreacji na łonie natury, grzybiarzy, miłośników wędkowania oraz rodziny z dziećmi lub zorganizowane grupy dzieci (kolonie, obozy, zielone szkoły) ze względu na dodatkowe udogodnienia i atrakcje dla najmłodszych.

Oferujemy wypoczynek toczeniu pięknej przyrody, z dala od ruchu ulicznego, ze smacznym, domowym jedzeniem.

Staramy się by nasi goście w pełni mogli korzystać z czystego powietrza, ciszy i spokoju, dlatego tez nasz ośrodek wolny jest od dymu tytoniowego i alkoholu, a korzystanie z naszych usług uwarunkowane jest zachowaniem trzeźwości i spokoju jako wyrazu szacunku dla innych gości oraz gospodarzy.

NA TERENIE OŚRODKA

Nasz ośrodek jest otwarty na różne potrzeby naszych gości. Dlatego posiadamy liczne, dodatkowe udogodnienia zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Na terenie ośrodka znajduje się zewnętrzna siłownia "pod chmurką". Dysponujemy również dużym placem zabaw z huśtawkami, bujakami, ścianką wspinaczkową i zjazdem na linie.

Na uwagę zasługuje kompleks boisk - do piłki nożnej, tenisa, siatkówki i koszykówki (boisko wielofunkcyjne) + dodatkowo rekreacyjne boisko do siatkówki plażowej. Ping-pong i piłkarzyki to kolejne dwie atrakcje tak bardzo lubiane przez gości, nie tylko przez najmłodszych. Kolejną atrakcją jest specjalne, zadaszone miejsce na ognisko lub grilla, które cieszy się u nas dużym powodzeniem zarówno latem jak i zimą. Ognisko zbliża ludzi – jest to wspaniały czas na grupowe zabawy i spotkania integracyjne.

Posiadamy również przestronną salę z tablicą, która może posłużyć na spotkania, wykłady i prelekcje dla grup zorganizowanych.

Dla osób szukających ciszy i spokoju przygotowaliśmy 3 zadaszone altanki nad samym brzegiem jeziora. Wyposażone są w stolik i ławeczki, dzięki czemu można pod nimi posiedzieć, porozmyślać, zjeść posiłek lub pograć w gry planszowe, które również są do wypożyczenia w recepcji naszego ośrodka.

JEZIORO

Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe Polubie usytuowane jest nad jeziorem Lubie - nasz ośrodek ma do niego bezpośredni dostęp.

Dlatego jako dodatkową formę rekreacji oferujemy nabrzeże z piaszczystą plażą, zjeżdżalnią dla dzieci i molo – w sezonie letnim kąpielisko znajduje się pod stałym nadzorem wykwalifikowanych ratowników.

Dodatkowo możliwe jest wypożyczenie sprzętu wodnego (wioślarsko-żeglarskiego): kajaki, kanu, łódki, żaglówki, rowery wodne. (usługa ta realizowana jest za dodatkowa opłatą).

Wędkarzy ucieszy fakt, że jezioro Lubie obfituje w ryby – szczególnie szczupaki, okonie, sandacze, leszcze, a z racji głębokiej i czystej wody również w sieje i sielawy. Raki widywane wyłącznie w śladowych ilościach. Do łowienia ryb, mamy przygotowane specjalne stanowiska - mniejsze pomosty z ławeczkami, w zacisznych zakątkach naszego terenu.

SPRZĘT WODNY

Usługi dodatkowe w naszym ośrodku to możliwość wypożyczenia sprzętu wodnego. W przystani nad jeziorem czekają na Państwa kajaki, rowerki wodne oraz łódki. Dla zachowania bezpieczeństwa wydajemy również kapoki. Wypożyczenie sprzętu należy uzgodnić i opłacić w recepcji ośrodka.

LOKALIZACJA

W sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego, w dorzeczu Parsęty i Drawy – zaliczanych do najczystszych rzek w Polsce – leży Pojezierze Drawskie. Ten przepiękny i absolutnie dziewiczy region naszego kraju urzeka scenerią licznych jezior, lasów i łąk. Ciche i nastrojowe zatoczki, schowane za półwyspami głęboko wrzynającymi się w taflę jeziora, zatoki długie i wąskie oraz duże i owalne, a także strome urwiska brzegowe zamykają w swoim obrębie błękit wód Lubiego. Roztaczająca się ze skarp malownicza panorama przemawia ciszą i pięknem przyrody. To właśnie tu, nad samym Lubiem, jako śródleśna enklawa znajduje się Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe „Polubie”.

BUDYNEK „A” to pierwszy budynek jaki zobaczymy wjeżdżając na teren naszego ośrodka.

Znajduje się w nim 9 pokoi:

• 3 przestronne pokoje, każdy z podwójnym łóżkiem rozkładanym i nowoczesnym łóżkiem piętrowym (na dole łóżko to jest dwuosobowe, na górze pojedyncze). Każdy z nich pomieści więc do 5 osób. W pokojach znajdują się telewizory.
• 1 pokój czteroosobowy z rozkładanymi łózkami (bez telewizora)
• 1 pokój dwuosobowy z rozkładanymi łózkami (bez telewizora)
• 2 pokoje trzyosobowe z tradycyjnymi łóżkami piętrowymi tradycyjnymi oraz łóżkiem rozkładanym (bez telewizora)
• 1 pokój dwuosobowy z rozkładanymi łózkami i aneksem kuchennym (bez telewizora)
• 1 pokój czteroosobowy (studio), podzielony na dwie części - z aneksem kuchennym i z telewizorem.

W każdym z pokoi znajduje się prywatna łazienka.

Dodatkowo w BUDYNKU „A” znajdują się dwie świetlice, oddzielone podwójnymi drzwiami (możliwość połączenia). Jedna o wymiarach 4 x 5 m ,druga 4 x 11 m. Znajdują się w nich: tablice, stół do ping-ponga, piłkarzyki oraz telewizor. Mniejsza świetlica zakończona jest wyjściem na taras z widokiem na las i boisko. Jest to więc wspaniałe miejsce relaksu, dla rodziców, którzy chcą odpocząć, a jednocześnie mieć na oku swoje pociechy, które bawią się na jednym z boisk. W przypadku grup zorganizowanych nasze świetlice mogą być wykorzystane na zaplanowanie wspólnych zajęć, gier integracyjnych lub jako sale do ćwiczeń gimnastycznych.

Na parterze w BUDYNKU „A” znajduje się również stołówka.

BUDYNEK „B”, to budynek znajdujący się w centralnej części Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowego „Polubie”. I nie bez powodu. To tutaj znajduje się serce naszego ośrodka-recepcja, w której mogą się Państwo zarejestrować, dokonać opłat i załatwić inne, ważne dla Państwa sprawy. W tym miejscu można także wypożyczyć sprzęt do tenisa ziemnego, kije do nordic walking, piłki i inny drobny sprzęt rekreacyjny/sportowy.

Obok recepcji znajduje się duże akwarium jak również kącik z kanapami, w którym można zaczekać lub zwyczajnie posiedzieć i zrelaksować się.

W BUDYNKU „B” znajduje się łącznie 8 pokoi:

• 6 pokoi dwuosobowych z telewizorami, czajnikami i sztućcami.
• 1 pokój trzyosobowy z łóżkiem piętrowym i łóżkiem rozkładanym oraz z aneksem kuchennym. W pokoju znajduje się także telewizor oraz naczynia.
• 1 pokój trzyosobowy z łóżkiem piętrowym i łóżkiem rozkładanym oraz niepełnym aneksem (lodówka+zlew). W pokoju znajduje się także telewizor oraz naczynia.

Na terenie ośrodka posiadamy trzy domki holenderskie, położone nad jeziorem.

DOMEK HOLENDERSKI 6-OSOBOWY

Domek holenderski 6-osobowy posiada 3 oddzielne sypialnie: jedną z łóżkiem małżeńskim i pozostałe dwie z łózkami pojedynczymi. W części wspólnej znajduje się salon z kominkiem gazowym i telewizorem oraz aneks kuchenny. Oprócz tego do dyspozycji gości jest łazienka z prysznicem oraz oddzielnie toaleta. Przed domkiem znajduje się drewniany taras, stół i krzesła. Położony jest on w sąsiedztwie drugiego, mniejszego domku holenderskiego.

Posiadamy dwa takie obiekty. W każdym z nich znajdują się dwie sypialnie (jedna z łóżkiem małżeńskim, a druga z dwoma łóżkami pojedynczymi). Oprócz tego jest aneks kuchenny, salonik z kominkiem gazowym i telewizorem oraz łazienka.

Jeden z czteroosobowych domków sąsiaduje z 6-osobowym domkiem. Drugi natomiast, stoi nieco dalej i ma dodatkowo zadaszony taras.

DOMEK TYPU BRDA

Posiadamy dwa takie domki, są to domki 5-osobowe – w salonie znajdują się dwa łóżka, a dodatkowe trzy usytuowane są w pokoju na piętrze. Oprócz tego każdy domek posiada w pełni wyposażoną kuchnię oraz łazienkę. Dodatkowo wewnątrz znajduje się szafa, komoda i telewizor. Przed domkiem jest drewniany taras/weranda z wygodnymi fotelami, na których można wypocząć i zrelaksować się.

POLE NAMIOTOWE

Do dyspozycji naszych gości jest również pole namiotowe, które jest jedną z najtańszych opcji pobytu w ośrodku "Polubie". Namiot i niezbędne wyposażenie należy zabrać ze sobą.

Ośrodek udostępnia ogrodzony, oświetlony i bezpieczny teren, na którym można rozbić namiot - w zależności od potrzeb – na odsłoniętym polu lub bardziej w zacienionym miejscu, bliżej linii drzew gdzie dodatkowo można np. rozwiesić hamak czy sznurki na pranie.

Do dyspozycji gości jest pełen węzeł sanitarny (natryski, toalety, umywalki) przystosowany również do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz po zewnętrznej stronie budynku zlewy przeznaczone do mycia naczyń czy czerpania wody. Nad samym jeziorem znajdują się altanki ze stołami i ławkami, pod którymi można jadać posiłki.

Umożliwiamy również doprowadzenie prądu do namiotu (opłata zgodna z cennikiem). Warunkiem doprowadzenia prądu do namiotu jest zabranie ze sobą kabla z uziemieniem. Prosimy też pamiętać, aby zabrać ze sobą dodatkowe przedłużacze/rozgałęziacze, co w praktyczny sposób ułatwi korzystanie z prądu.

POLE KEMPINGOWE

Ośrodek udostępnia ogrodzony, bezpieczny teren na którym można postawić kampera - w zależności od potrzeb – na odsłoniętym polu lub bardziej zacienione miejsce, bliżej linii drzew gdzie dodatkowo można np. rozwiesić hamak czy sznurki na pranie. Do dyspozycji gości jest pełen węzeł sanitarny (natryski, toalety, umywalki) oraz po zewnętrznej stronie budynku zlewy przeznaczone do mycia naczyń czy czerpania wody. Nad samym jeziorem znajdują się altanki ze stołami i ławkami, pod którymi można jadać posiłki. A osoby, które mają życzenie wziąć altanę/pawilon ze sobą, również mogą to zrobić i rozłożyć ją bezpośrednio przy swoim kamperze.

GASTRONOMIA

W stołówce naszego ośrodka serwujemy trzy posiłki dziennie: śniadania, obiady (dwa dania) i kolacje. Śniadania serwujemy w formie bufetu - szwedzkiego stołu (za wyjątkiem grup dzieci i imprez okolicznościowych), dzięki czemu nasi goście mogą wybrać na najważniejszy posiłek dnia to, na co akurat mają ochotę. Nasze kucharki dbają o to, by posiłki były odpowiednio skomponowane i wartościowe. Naszą kuchnię opieramy o zdrowe, lokalne produkty oraz o produkty sezonowe. Świeżość i dobra jakość to podstawa - szczególnie, mamy na uwadze dzieci, które są coraz częstszymi gośćmi naszego ośrodka.

W podstawowej cenie posiłków wyboru dla naszych gości mamy kuchnię tradycyjną, która oparta jest na potrawach z drobiu i rybach. Dla wegetarian polecamy wybór standardowej diety wegetariańskiej, która również jest dostępna w podstawowej cenie posiłków. Dla osób o specjalnych wymaganiach dietetycznych, po wcześniejszym uzgodnieniu jesteśmy w stanie przygotować również diety specjalne (wegańska, bezlaktozowa, bezglutenowa lub modyfikacje podstawowych diet), co wiąże się z dodatkowa opłatą.

Na specjalne życzenie grup, które odwiedzają nasz ośrodek, jesteśmy w stanie podać kolację przy ognisku. Nad naszym paleniskiem znajduje się duży grill, na którym można sobie podpiec pieczywo/warzywa/kiełbaski. Do tego ustawiamy pod altaną stół w formie bufetu i wówczas nasi goście mogą cieszyć się jednocześnie kolacją oraz czasem wspólnie spędzonym przy ognisku.

W stołówce organizujemy również dla naszych gości imprezy okolicznościowe (W (spotkania rodzinne, matura 50+ itp) - wówczas przygotowujemy zastawiony stół, a gorące dania serwowane są do stołu. Organizacja takich spotkań wymaga indywidualnego uzgodnienia terminu oraz ceny.

Centrum Rekreacyjno-Wypoczynkowe „Polubie” w Zatoniu

Zatonie 1
78-520 Złocieniec
+48 512 040 108
+48 94 363 13 44
e-mail: biuro@polubie.pl
www.polubie.pl

Wideo

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3