Zabrakło pomocy psychiatrycznej? Szpital "Zdroje" podaje liczby

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Pacjentów szczecińskiego Centrum Psychiatrycznego oraz ich bliskich wciąż niepokoi fakt wyprowadzki placówki z ul. Żołnierskiej. Pojawiają się opinie, że w nowych lokalizacjach centrum nie działa już tak sprawnie jak wcześniej.

Od 27 kwietnia trzy poradnie Centrum Psychiatrycznego działają w szpitalu "Zdroje" przy ul. Mącznej w Szczecinie, a jedna przy ul. Św Wojciecha. Już fakt przeprowadzki wzbudził wiele emocji wśród pracowników, którzy zostali poinstruowani drogą mailową przez dyrekcję szpitala, że w ciągu pięciu dni powinni się przenieść.

Teraz do głosu dochodzą pacjenci centrum, którzy próbują zwrócić uwagę na nową sytuację i niedogodności, jakich mieli doświadczyć.

- Kontaktowałam się, z podobno funkcjonującymi oddziałami do szpitala, ale okazuje się, że tam już nie ma tych lekarzy, ani terapeutów. Nie ma tam też gabinetów jak na Żołnierskiej. Wizyty są odwoływane - alarmuje nasza Czytelniczka.

ZOBACZ TEŻ: Szpitale w Szczecinie? SOR-y? Nocna pomoc? Jak działają w czasach pandemii koronawirusa. Sprawdziliśmy!

Szpital przy Arkońskiej w Szczecinie

Szpitale w Szczecinie? SOR-y? Nocna pomoc? Jak działają w cz...

Opinie o podobnym tonie można przeczytać w liście otwartym podpisanym przez pacjentów Centrum Psychiatrycznego: "Z dnia na dzień zostaliśmy pozbawieni fachowej pomocy ze strony specjalistów".

Zdaniem dyrekcji szpitala "Zdroje" wszystkie przeniesione poradnie działają bez zakłóceń.

- Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego świadczenia w poradniach realizowane są w formie teleporad. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną nadal zawieszona pozostaje działalność dwóch oddziałów dziennych z Centrum Psychiatrycznego - czyli I Oddziału Dziennego Leczenia Nerwic oraz II Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego - wyjaśnia Magdalena Knop, rzecznik szpitala.

W tych zamkniętych dziennych oddziałach prowadzona była terapia grupowa. Jak się dowiedzieliśmy, pacjenci nadal czekają na powrót tej formy zajęć, choć część z nich miała się już wykruszyć. Obecnie obsługiwani są za pomocą teleporad. Nie ma jeszcze ustalonej daty powrotu spotkań.

ZOBACZ TEŻ:

Jak informuje dyrekcja szpitala, w przeniesionych z ul. Żołnierskiej komórkach pracuje 16 lekarzy, 15 psychologów, 5 psychoterapeutów, 5 specjalistów psychoterapii uzależnień oraz 2 instruktorów zajęciowych. Aktualnie na zwolnieniu lekarskim przebywa 3 lekarzy i 1 psycholog. Z kolei na opiece nad dzieckiem lub urlopie wychowawczym jest 2 psychologów i 1 instruktor terapii zajęciowej.

Pracę specjalistów w dalszym ciągu wspierają i wspomagają 4 rejestratorki medyczne, 3 sekretarki medyczne i 2 pielęgniarki. Jedna z pań rejestrujących przebywa obecnie na opiece nad dzieckiem. W porównaniu z miesiącami poprzednimi liczba udzielonych w poradniach świadczeń miała wzrosnąć.

zobacz też:

zobacz też:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie