Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabrakło pomocy psychiatrycznej? Szpital "Zdroje" podaje liczby

Szymon Wasilewski
Szymon Wasilewski
Pacjentów szczecińskiego Centrum Psychiatrycznego oraz ich bliskich wciąż niepokoi fakt wyprowadzki placówki z ul. Żołnierskiej. Pojawiają się opinie, że w nowych lokalizacjach centrum nie działa już tak sprawnie jak wcześniej.

Od 27 kwietnia trzy poradnie Centrum Psychiatrycznego działają w szpitalu "Zdroje" przy ul. Mącznej w Szczecinie, a jedna przy ul. Św Wojciecha. Już fakt przeprowadzki wzbudził wiele emocji wśród pracowników, którzy zostali poinstruowani drogą mailową przez dyrekcję szpitala, że w ciągu pięciu dni powinni się przenieść.

Teraz do głosu dochodzą pacjenci centrum, którzy próbują zwrócić uwagę na nową sytuację i niedogodności, jakich mieli doświadczyć.

- Kontaktowałam się, z podobno funkcjonującymi oddziałami do szpitala, ale okazuje się, że tam już nie ma tych lekarzy, ani terapeutów. Nie ma tam też gabinetów jak na Żołnierskiej. Wizyty są odwoływane - alarmuje nasza Czytelniczka.

ZOBACZ TEŻ: Szpitale w Szczecinie? SOR-y? Nocna pomoc? Jak działają w czasach pandemii koronawirusa. Sprawdziliśmy!

Szpital przy Arkońskiej w Szczecinie

Szpitale w Szczecinie? SOR-y? Nocna pomoc? Jak działają w cz...

Opinie o podobnym tonie można przeczytać w liście otwartym podpisanym przez pacjentów Centrum Psychiatrycznego: "Z dnia na dzień zostaliśmy pozbawieni fachowej pomocy ze strony specjalistów".

Zdaniem dyrekcji szpitala "Zdroje" wszystkie przeniesione poradnie działają bez zakłóceń.

- Zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego świadczenia w poradniach realizowane są w formie teleporad. Ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną nadal zawieszona pozostaje działalność dwóch oddziałów dziennych z Centrum Psychiatrycznego - czyli I Oddziału Dziennego Leczenia Nerwic oraz II Oddziału Dziennego Psychiatrycznego Rehabilitacyjnego - wyjaśnia Magdalena Knop, rzecznik szpitala.

W tych zamkniętych dziennych oddziałach prowadzona była terapia grupowa. Jak się dowiedzieliśmy, pacjenci nadal czekają na powrót tej formy zajęć, choć część z nich miała się już wykruszyć. Obecnie obsługiwani są za pomocą teleporad. Nie ma jeszcze ustalonej daty powrotu spotkań.

ZOBACZ TEŻ:

Jak informuje dyrekcja szpitala, w przeniesionych z ul. Żołnierskiej komórkach pracuje 16 lekarzy, 15 psychologów, 5 psychoterapeutów, 5 specjalistów psychoterapii uzależnień oraz 2 instruktorów zajęciowych. Aktualnie na zwolnieniu lekarskim przebywa 3 lekarzy i 1 psycholog. Z kolei na opiece nad dzieckiem lub urlopie wychowawczym jest 2 psychologów i 1 instruktor terapii zajęciowej.

Pracę specjalistów w dalszym ciągu wspierają i wspomagają 4 rejestratorki medyczne, 3 sekretarki medyczne i 2 pielęgniarki. Jedna z pań rejestrujących przebywa obecnie na opiece nad dzieckiem. W porównaniu z miesiącami poprzednimi liczba udzielonych w poradniach świadczeń miała wzrosnąć.

zobacz też:

zobacz też:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński