Zaborowski bardzo blisko finału

(ast)
Filip Zaborowski.
Filip Zaborowski. Andrzej Szkocki
Trwają pływackie mistrzostwa świata w Kazaniu, podczas których toczy się walka nie tylko o medale, ale również o kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.

Filip Zaborowski (MKPSzczecin) startował w niedzielę na 400 m stylem dowolnym. W tym roku odpuścił sobie start na dystansie dwa razy dłuższym. 21-latek w Kazaniu wygrał swój wyścig eliminacyjny, ale zabrakło mu 0,4 sekundy, aby znaleźć się w finale. Zaborowski uzyskał czas 3:47.59, co jest jego nowym rekordem życiowym. Taki rezultat wystarczy także, aby zakwalifikować się na Igrzyska Olimpijskie, ale trzeba poczekać na decyzję Polskiego Związku Pływackiego. Jeśli wynik nie zostanie zatwierdzony, to pływak ze Szczecina będzie musiał powalczyć o kwalifikację w mistrzostwach Polski.

Na 400 stylem dowolnym wystąpił również Wojciech Wojdak (Unia Oświęcim), który także wygrał swój wyścig eliminacyjny, a w finale zajął 6. miejsce z czasem 3:46.81. Warto dodać, że był to jego debiut w mistrzostwach świata.

Świetnie zaprezentowały się sztafety. Polki na 4x100 m ustanowiły rekord kraju, a panowie na tym samym dystansie w finale zajęli piąte miejsce. Wcześniej udało im się wyeliminować m.in. reprezentantów USA, Wielkiej Brytanii czy Australii. W świetnej formie jest również Konrad Czerniak, który z rekordem Polski awansował do finału na 50 m stylem motylkowym. W poniedziałek powalczy o złoty medal.