Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zabił psa ze szczególnym okrucieństwem. Brutalny morderca spod Myśliborza trafił za kraty

Emilia Chanczewska
Emilia Chanczewska
pixabay.com
Prokuratura Okręgowa w Szczecinie poinformowała, że Sąd Rejonowy w Myśliborzu aresztował mężczyznę podejrzanego o to, że na początku września ze szczególnym okrucieństwem zabił psa. Świadkowi zdarzenia groził, by ten nie powiadamiał policji. Grozi mu do 5 lat więzienia.

- Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Myśliborzu Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 2 września 2019 r., w jednej z miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego, działając ze szczególnym okrucieństwem, poprzez zadanie nożem kilkunastu ran kłutych i ciętych w okolicach klatki piersiowej, jamy brzusznej, kończyn przednich i tylnych, w wyniku czego doszło do uszkodzenia narządów wewnętrznych, zabił psa rasy mieszanej - informuje Joanna Biranowska-Sochalska z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - To jest m.in. o przestępstwo z ustawy o ochronie zwierząt.

Postępowanie w tej bulwersującej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu.

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany w dniu 2 września 2019 r., działając ze szczególnym okrucieństwem, zabił psa rasy mieszanej zadając zwierzęciu przy użyciu noża kilkanaście ran kłutych i ciętych w okolicach klatki piersiowej, jamy brzusznej, kończyn przednich i tylnych, w wyniku czego doszło do uszkodzenia narządów wewnętrznych w tym serca, płuc, a także wątroby - dodaje Joanna Biranowska-Sochalska. - Dochodzenie wykazało ponadto, że podejrzany bezpośrednio po dokonaniu tego przestępstwa groził świadkowi, by ten zaniechał powiadamiania policji o zdarzeniu. Z tego względu mężczyzna usłyszał również zarzut dotyczący przestępstwa z art. 245 kk.

Artykuł 245 kodeksu karnego mówi o tym, że "Kto używa przemocy lub groźby bezprawnej w celu wywarcia wpływu na świadka, biegłego, tłumacza, oskarżyciela albo oskarżonego lub w związku z tym narusza jego nietykalność cielesną, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."

Prokurator po przedstawieniu zarzutów skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Podejrzany jest już w areszcie. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński