Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Za działkę wartą miliony, kościół zapłaci kilka tysięcy. Radni zdecydowali o przyznaniu ulgi na zakup ziemi przez parafię na Gumieńcach

Oskar Masternak
Oskar Masternak
Podczas wczorajszej sesji radni zdecydowali o przyznaniu ulgi na zakup ziemi przez parafię na Gumieńcach. Zamiast 1,5 miliona złotych kościół zapłaci 3 500 zł.

Szczecińscy radni wyrazili zgodę na udzielenie bonifikaty od ceny sprzedaży nieruchomości gruntowej położonej w Szczecinie przy ul. Kingi 3, sprzedawanej w drodze bezprzetargowej na rzecz użytkownika wieczystego, którym jest parafia rzymsko-katolicka p.w. Przemienienia Pańskiego.

ZOBACZ TEŻ:

Nowoczesne kościoły, które zapierają dech w piersiach. Zdjęcia tego fotografa zachwycają

Nowoczesne kościoły, które zapierają dech w piersiach. Zdjęc...

- Zgodnie z oświadczeniem Księdza Proboszcza Parafii, na nieruchomości prowadzona jest działalność sakralna, religijna, kulturalna, opiekuńcza, charytatywna. Budynek parafialny stanowi część mieszkalną proboszcza oraz część niemieszkalną tj. kancelarię parafialną i sale, w których odbywają się zajęcia i spotkania dzieci, młodzieży i dorosłych (m.in.przygotowania do komunii św. i bierzmowania, prowadzony chór parafialny i wolontariat). Przedmiotowy grunt oddany został w użytkowanie wieczyste na rzecz Parafii Rzymskokatolickiej p.w.Matki Bożej Różańcowej dnia 28.09.1992r. celem wzniesienia na niej kaplicy parafialnej. Parafia p.w.Przemienienia Pańskiego nabyła nieruchomość z rozpoczętą budową budynku kościoła w 1994 roku na podstawie umowy darowizny - czytamy w uzasadnieniu podjętej uchwały.

Szkopuł w tym, że za działkę wartą 1.548.000,00 zł kościół zapłaci 3550 złotych.

ZOBACZ TEŻ:

- W przypadku tej nieruchomości tak wysoka bonifikata jest w mojej ocenie bezpodstawna. Przekazywanie jakichkolwiek nieruchomości miasta za tak niską kwotę jest niedopuszczalne. Zastanówmy się na tym i nie głosujmy dziś tej uchwały - proponował radny Przemysław Słowik z Koalicji Obywatelskiej.

QUIZ: Szczecin jest katolicki. Sprawdź, co wiesz na ten temat

Radni nie posłuchali jego apelu i przyjęli projekt uchwały, który wszedł w życie wraz z dniem uchwalenia.

- Taka jest zasada w samorządzie, że przedstawicielom różnych wyznań udziela się takich ulg. Niech radny Słowik nie epatuje swoją niechęcią do kościoła - mówił radny Leszek Duklanowski.

ZOBACZ TEŻ:

Polska to kraj katolicki? Te badania rozwiewają wątpliwości!...

Rzuć studia, wybierz seminarium! Czy nadajesz się na księdza?

WIDEO: Co mieszkańcy sądzą o filmie "Tylko nie mów nikomu" Tomasza Sekielskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński