Z IV ligą pożegna się minimum jedna drużyna więcej

Aleksander Stanuch
Hutnik Szczecin jest na 3. miejscu w tabeli.
Hutnik Szczecin jest na 3. miejscu w tabeli. Sebastian Wołosz
Trener Arkadiusz Jarymowicz nie eksperymentował ze składem Hutnika, więc nie było problemów ze zwycięstwem.

Hutnik Szczecin wygrał na swoim boisku aż 6:2 z Piastem Chociwel. Łukasz Włodarczyk dzięki dwóm trafieniom tylko umocnił się na czele klasyfikacji strzelców. W tabeli bez zmian, bo wszystkie cztery drużyny z czołówki wygrały swoje spotkania. Natomiast gracze z Chociwla są coraz bliżej spadku, ponieważ w końcówce sezonu mają trudny terminarz. W dodatku IV ligę opuszczą co najmniej cztery zespoły.

Hutnik Szczecin - Piast Chociwel 6:2 (4:0)
Bramki: Włodarczyk 2 (3, 22), Horba (20), Izdebski (44), Marcyniuk (54), Pirkoś (71) - Procyk (63), Kwiatkowski (85).

W niewiele lepszej sytuacji jest Sparta Węgorzyno, która przegrała 2:4 z Jeziorakiem Załom i znalazła się tuż pod kreską. Wyniki drużyny w ostatnim czasie to już inna para kaloszy - jedno zwycięstwo i pięć porażek. Dla beniaminka jedyną pozytywną informacją jest to, że Paweł Kosarzecki, bramkarz, otrzymał powołanie do kadry ZZPN i weźmie udział w turnieju UEFA Regions Cup. Jeziorak wykorzystał potknięcie MKP Szczecinek i umocnił się na 4. miejscu.

Sparta Węgorzyno - Jeziorak Załom 2:4 (0:0)
Bramki: nieznany (75), Iskra (90) - Sapon (59, karny), Kasztelan 2 (69, 89), Chlibyk (90+2).
Jeziorak: Jezierski - Baran (Werra), Tondrik, Kubiak, Zieliński, Sapon (Siemienas), Chlibyk, Jałoszyński, Miksiewicz (Dominiak), Łukaszewicz (Kasztelan), Gniotek.

Kluczevia Stargard ma pewne miejsce w środku tabeli i nie zmieniła tego wyjazdowa porażka 0:2 z Energetykiem Gryfino. Myśli zawodników krążyły wokół spraw pozasportowych i trudno im się dziwić. Na początku tygodnia pojawiła się smutna informacja, że zmarł Tadeusz Ostrowski, wieloletni działacz klubu, trener i wychowawca młodzieży. Gospodarzom zwycięstwo było potrzebne, aby zachować szansę na awans. W tygodniu Bałtyk Koszalin stracił dwa punkty w meczu z Raselem Dygowo, ale w weekend był już bezbłędny.

Energetyk Gryfino - Kluczevia Stargard 2:0 (0:0)
Bramki: Toporkiewicz (65), Prawucki (78).

W starciu Gryfów lepszy ten z Polanowa. Gracze z Kamienia Pomorskiego przegrali 2:4, choć do przerwy prowadzili 1:0. Gra posypała się od 60. minuty, kiedy to Paweł Andrearczyk zobaczył czerwoną kartkę. Cieszyć może dobra forma Radosława Misztala, który znów trafił do siatki i to dwukrotnie. Porażka podopiecznych trenera Zdzisława Piątkowskiego niewiele zmienia. Za tydzień Gryf Kamień może już matematycznie zapewnić sobie utrzymanie po fantastycznej rundzie wiosennej.

Gryf Polanów - Gryf Kamień Pomorski 4:2 (0:1)
Bramki: Telus (47, karny), Kucharski (60), Chac (78), Frys (85) - Misztal 2 (18, 89).
Czerwona kartka: Andrearczyk (60, Gryf K).

Pierwotnie mecz w Ustroniu Morskim między Astrą a Iną Goleniów miał odbyć się w sobotę, ale został przełożony na niedzielę. Wiosną nadmorski klimat wyraźnie nie służy gospodarzom, bo ostatni raz po komplet punktów sięgnęli ponad dwa miesiące temu. Dlatego po trzech zwycięstwach z rzędu faworytem była Ina. Biało-zieloni kiepsko prezentowali się w pierwszej połowie i w konsekwencji stracili gola. Odżyli dopiero w 70. minucie po bramce wyrównującej Przemysława Stosio, ale mecz i tak zakończył się podziałem punktów, który niewiele zmienił w układzie tabeli.

Astra Ustronie Morskie - Ina Goleniów 1:1 (1:0)
Bramka dla Iny: Stosio (70).
Ina: Sobolewski - Łukasiak, Makarewicz, Kosior, Szymfeld (61 Banachewicz), P. Kominek, Winogrodzki, Mojsiewicz (56 Stosio), F. Kominek, Jarząbek, Wiśniewski.
Bałtyk Koszalin - Olimp Gościno 4:0 (2:0)
Bramki: Pazdur (8), Krauze (10), Noworski (63), Pasieka (82).

MKP Szczecinek - Rasel Dygowo 1:3 (1:0)
Bramki dla Rasela: Duwe 3 (49, 68, 75).

Arkadia Malechowo - Osadnik Myślibórz 0:2 (0:1)
Dąb Dębno - Drawa Drawsko Pomorskie 3:0 (walkower)