XIV Bieg o Błękitną Wstęgę Stargardu. 208 osób przebiegło 10 kilometrów na ulicy Szczecińskiej

Na ulicy Szczecińskiej w Stargardzie odbył się XIV Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę Stargardu. Biegacze rywalizowali na dystansie 10 kilometrów. Wygrał Konrad Majdziński.

Po kilku latach przerwy bieg uliczny, odbywający się w ramach Dni Stargardu, odbył się na ulicy Szczecińskiej. To tam niemal przez całą sobotę, 19 czerwca 2021 roku odbywały się różne wydarzenia sportowe w ramach święta miasta.

Rok temu z powodu epidemii koronawirusa odwołany został Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę. W tym roku został zorganizowany. Obowiązywały bardziej rygorystyczne niż w poprzednich latach ograniczenia w liczbie uczestników. W tegorocznym biegu sklasyfikowanych zostało 208 osób.

Bieg rozpoczął się o godzinie 21. Uczestnicy mieli do pokonania pętle na ulicy Szczecińskiej. Tam był start i meta. Wygrał Konrad Majdziński, reprezentujący WMLKS Pomorze Stargard. Jego czas to 33 minuty i 36 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Jacek Stadnik (Run Planet Zielona Góra, czas 33,41 min.). Trzecie miejsce zajął Andrzej Pańko (KB Hermes Gryfino, 34,33 min.).

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewelina Kowalik (Fozjobiegacze Szczecin, czas 38,47 min.). W ogólnej klasyfikacji była szesnasta. Na drugim miejscu wśród pań sklasyfikowana została Beata Białek (KB Hermes Gryfino, 41,51 min.). W ogólnej klasyfikacji była trzydziesta szósta. Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Małgorzata Szabałowska (MKL Szczecinek, 42,03 min.). W ogólnej klasyfikacji była czterdziesta.

Organizatorem Biegu Ulicznego o Błękitną Wstęgę Stargardu jest Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki. Bieg ten jest od jakiegoś czasu głównym sportowym wydarzeniem Dni Stargardu 2021.