Piłkarki Łącznościowca Szczecin nie skopiowały wyczynu z pierwszej rundy i uległy w Koszalinie akademiczkom.

KU AZS Politechnika Koszalin - Łącznościowiec Szczecin 30:26 (18:12)

Łącznościowiec: Szywierska - Naumienko 10, Całużyńska 7, Rogucka 3, Sawicka 3, Stefaniuk 2, Brzozowska 1.

Najwięcej bramek dla Politechniki: Szafulska 8 i Jarzyna 7.

Była to piąta z rzędu porażka szczecinianek. Sytuacja Łącznościowca na trzy kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej jest nie do pozazdroszczenia. Maleją szanase naszej "siódemki" na uplasowanie się w pierwszej ósemce tabeli i udział w rozgrywkach play-off. Wygrana akademiczek ani na moment nie podlegała dyskusji.

- Mój zespół zagrał gorzej w obronie niż np. w spotkaniu z AZS Gdańsk - mówi trener Łącznościowca Grzegorz Gościński. - Ponadto w drużynie z Koszalina było więcej zawodniczek, które skutecznie kończyły akcje. U nas tylko Olena Naumienko i Kamila Całużyńska raz po raz poddawały próbie bramkarkę AZS-u. Dodam jeszcze, że nie wykorzystaliśmy trzech rzutów karnych. - powiedział szkoleniowiec.

Już w 5 minucie AZS prowadził 3:0, a w 20. minucie było 14:8 dla nich. Po zmianie stron nadal utrzymywała się przewaga akademiczek. Łącznościowiec starał się ale niewiele mógł zdziałać. Zawodziła skuteczność nawet w sytuacjach sama na sam z bramkarką AZS.

Wyniki:

AZS AWF Katowice - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 17:26 (8:13),
SPR ICom Lublin - EB Start Elbląg 36:29 (20:15),
KU AZS Politechnika Koszalin - Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin 30:26 (18:12),
Zagłębie Lubin - Zgoda Ruda Śląska 33:25 (14:13),
AZS AWFiS Gdańsk - Vive Kielce 32:28 (18:12),
Sośnica Gliwice - Piotrcovia Piotrków Tryb. 30:34 (15:15).