Wyższe oprocentowanie depozytów w Pekao na wiosnę

Materiał informacyjny PEKAO SA
Udostępnij:
Kwiecień i początek maja 2022 r. to miesiące, kiedy Bank Pekao zwiększa oprocentowanie depozytów. Wyższe stawki będą obowiązywać na rachunkach oszczędnościowych i lokatach dla klientów indywidualnych. W ofercie banku znajdziemy także nowe warianty produktów oszczędnościowych.

Zwiększone oprocentowanie depozytów w Banku Pekao – dla kogo?

Zwiększone oprocentowanie produktów depozytowych banku Pekao przeznaczone jest nie tylko dla nowych klientów, którzy przenoszą się z innych banków lub zakładają swoje pierwsze konto osobiste w tym banku. Mogą z niego skorzystać również stali klienci, korzystający z usług banku już od wielu lat.

– Ruszamy z całą gamą nowych produktów depozytowych. Wprowadzamy atrakcyjne oprocentowanie dla obecnych oraz nowych klientów. Jest to bardzo szeroka oferta obejmująca zarówno konta oszczędnościowe, jak i różne warianty lokat. Oszczędzanie w dużym, stabilnym i bezpiecznym banku, którym jest Pekao, opłaca się teraz jeszcze bardziej – podkreśla Leszek Skiba, Prezes Zarządu Banku Pekao S.A.

Nowe oprocentowanie kont oszczędnościowych

W przypadku kont oszczędnościowych, od 4 maja 2022 r. wzrasta standardowe oprocentowanie dla dotychczasowych i nowych klientów. Na poszczególnych rodzajach kont oprocentowanie będzie się kształtowało następująco:

 • 1,2% na Koncie Oszczędnościowym Premium,
 • 1% na standardowym koncie oszczędnościowym,
 • 1% na Koncie Oszczędnościowym Mój Skarb dla dzieci do 18. roku życia.

To jednak nie wszystko, co przygotował Bank Pekao w ramach swojej oferty kont oszczędnościowych. Nowi klienci, którzy zdecydują się założyć konto oszczędnościowe w okresie od 28 kwietnia do 31 lipca 2022 r będą mogli skorzystać z atrakcyjnego promocyjnego oprocentowania. Wystarczy założyć takie konto razem z kontem osobistym (Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium) całkowicie zdalnie poprzez bankowości internetową Pekao24 lub bankowość mobilną PeoPay lub w sposób tradycyjny w oddziale, by zyskać dostęp do promocyjnego oprocentowania w wysokości 3,5% obowiązującego przez okres 6 miesięcy od założenia konta:

 • na Koncie Oszczędnościowym Premium do kwoty 400 tys. złotych,
 • na standardowym Koncie Oszczędnościowym do kwoty 100 tys. złotych,
 • na Koncie Oszczędnościowym Mój Skarb do kwoty 3 tys. złotych, które jest otwierane dla dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat,.

Nowe oprocentowanie lokat

Na przełomie kwietnia i maja 2022 r. bank Pekao wdroży również dużo nowych ciekawych ofert lokat z atrakcyjnym wysokim oprocentowaniem. Dotyczą one m.in. lokat zakładanych z nowych środków, które mogą otwierać zarówno stali, jak i nowi klienci. W promocji, która została uruchomiona 15 kwietnia 2022 r., dostępne stawki oprocentowania lokat z nowych środków są następujące:

 • 2,75% w przypadku lokaty 12-miesięcznej.
 • 2,5% przy lokacie na 6 miesięcy,
 • 2,25% przy lokacie na 3 miesiące,

Dodatkowo, możliwe jest skorzystanie z promocji dla lokaty mobilnej PeoPay. Wystarczy tylko wyrazić zgodę na e-wyciągi oraz przesyłanie informacji marketingowych, by uzyskać podwyższone oprocentowanie 2,5% na lokacie 3-miesiecznej do kwoty 30 tys. złotych. Lokatę PeoPay mogą zakładać stali i nowi klienci. Ciekawym rozwiązaniem są także lokaty z funduszami Pekao TFI. To produkt przeznaczony dla osób, które akceptują podwyższone ryzyko inwestycyjne. W przypadku takiej oferty środki klienta lokowane są częściowo na standardowej lokacie w banku, a częściowo w funduszu inwestycyjnym Pekao TFI. Proporcje mogą być różne. Pozwala to na uzyskanie wyższego oprocentowania niż w przypadku standardowych lokat bankowych. Jeśli chodzi o Bank Pekao, takie lokaty dostępne są dla stałych i nowych klientów, a ich oprocentowanie od 1 maja 2022 r. będzie następujące:

 • 4% (gdy 70% środków inwestowana jest w fundusze, a zaledwie 30% w lokatę),
 • 3,5% (przy równej proporcji inwestowania, a więc 50% w fundusze, 50% na lokacie),
 • 3% (gdy tylko 30% środków jest inwestowane w fundusze, a aż 70% na lokacie).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Wyższe oprocentowanie depozytów w Pekao na wiosnę - Polska Times

Więcej informacji na stronie głównej Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie