Zamknij

Głos Szczeciński

Wystawa kotów rasowych w Szczecinie. Piękne futrzaki [zdjęcia]

Na wystawie zaprezentowano prawie 400 przedstawicieli kocich ras. Można było podziwiać dobrze znane kocie odmiany, jak i te rzadko spotykane m.in.: koty

Sebastian Wołosz

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/14] Następne

Na wystawie zaprezentowano prawie 400 przedstawicieli kocich ras. Można było podziwiać dobrze znane kocie odmiany, jak i te rzadko spotykane m.in.: koty Maine Coon, Ragdoll, Brytyjskie, Rosyjskie, Syberyjskie, Perskie, Neva Masquerade, Dewon Rex, Cornish Rex, Kot Burmilla i Amerykański Curl długowłosy. Hodowcy przyjechali nie tylko z różnych zakątków Polski, ale także z Czech, Niemiec, Danii, oraz Norwegii.

Koty uczestniczące w wydarzeniu przeszły gruntowną ocenę sędziów z Włoch, Chorwacji, Rosji, Bułgarii i Polski. Omówiono ich budowę ciała, stan i wygląd futra, kształt i kolor oka, oraz jego prezencję i kondycję wystawową. Wszystko po to by wyróżnić te najpiękniejsze.

Wystawa trwa do niedzieli do godziny 16. Na miejscu hodowcy i znawcy kotów chętnie dzielą się wskazówkami i swoją wiedzą na temat danej rasy np. o ich sposobie odżywiania, pielęgnacji, a także charakterze i kocich zwyczajach.

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy