Wystarczyło 5 minut (video + fotogaleria)

Krzysztof Dziedzic
Pod bramką kapitana Lecha, Pawła Czubernata, nie brakowało ciekawych sytuacji.
Pod bramką kapitana Lecha, Pawła Czubernata, nie brakowało ciekawych sytuacji. Andrzej Szkocki
Piłkarze Pogoni znów odnieśli wysokie zwycięstwo: w zaległym meczu pierwszej kolejki pokonali Lecha Czaplinek 6:1.
Pogon - LechPogon Szczecin wygrala z Lechem Czaplinek 6:1.

Pogoń - Lech

Zdaniem trenerów

Marcin Kaczmarek, trener Pogoni
- Rozpoczęliśmy mecz bardzo skoncentrowani, pamiętając o poprzednim spotkaniu ze Stalą, w którym męczyliśmy się do ostatnich minut. W sobotę mamy ciężki mecz z Błękitnymi i dlatego oszczędzaliśmy się w drugiej połowie.

Pogoń Szczecin - Lech Czaplinek 6:1 (5:0)

Bramki: Przewoźniak (3), Norsesowicz (5), Parzy (27), Kowal 2 (36, 65), Biliński (42-karny) - M. Tomczak (54)

Pogoń: Łapczyński (46 Judkowiak) - Wójtowicz, Skrzypek, Walburg, Jarymowicz (46 Zawadzki), Parzy, Norsesowicz, Biliński (70 Orłowski), Rydzak (70 Kosakowski), Przewoźniak, Kowal.

Lech: Czubernat - Czermanowicz (46 Jurewicz), Saja, Woźniak (74 T. Tomczak), Ryba, Piotr Kibitlewski, Węglowski, Urban (35 Paweł Kibitlewski), Suska (81 Lewandowski), Kiełbasa, Tomczak.

Widzów: 2500.

Spotkanie rozpoczęło się z 15-minutowym opóźnieniem. - Kilku moich piłkarzy dopiero o 15 skończyło pracę - przepraszał grający trener gości, Piotr Kibitlewski. - Zanim zapakowaliśmy się do busa...

Protest gości

Piotr Kibitlewski, trener Lecha
- Ten mecz był dla nas atrakcją: nie graliśmy jeszcze na takim stadionie przy sztucznym świetle. Mogę pochwalić drużynę za grę w drugiej części spotkania. Nie mieliśmy rezerwowego bramkarza, bo nie dostał zwolnienia ze szkoły.

Mecze Pogoni są bardzo łatwe do opisywania dla dziennikarzy - bez problemu można stworzyć długą relację. Relacjonując wczorajsze spotkanie wystarczy skupić się na golach.

W 3 minucie goście z Czaplinka próbowali złapać piłkarzy Pogoni na spalonego. Jednak według sędziego liniowego im się to nie udało i Przewoźniak popędził na spotkanie sam na sam z bramkarzem Lecha, Czubernatem. Strzelił obok niego i było 1:0. Ławka gości pomstowała, kierownictwo uspokajał arbiter techniczny. Dwie minuty później Rydzak popędził lewą stroną, podał do Kowala, ten strzelił, ale trafił w bramkarza. Po dobitce futbolówka trafiła do Norsesowicza. Ten przyjął i płasko uderzył - piłka odbiła się od słupka, ale wpadła do siatki i było 2:0.

18. Stal 12 7 12-19

Stało się jasne, że Pogoń wygra - pytanie brzmiało: jak wysoko?

W 27 minucie Pogoń przeprowadziła dynamiczną akcję prawą stroną: Parzy wyszedł sam na sam z bramkarzem i technicznym lobem podwyższył na 3:0. Ten sam zawodnik w 36 minucie dośrodkował z rzutu rożnego, a Kowal głową wpakował piłkę do bramki Lecha. W 41 minucie po dośrodkowaniu Rydzaka piłka trafiła w rękę jednego z obrońców Lecha. Sędzia uznał, że był ruch ręki ku piłce i podyktował rzut karny. Kibice zaczęli krzyczeć: "Marek Walburg! Marek Walburg!". Jednak Pogoń to profesjonalny zespół i role są podzielone - "jedenastkę" wykonał etatowy egzekutor, Biliński.

Opis wydarzeń po przerwie będzie już dużo krótszy. W 54 minucie Marcin Tomczak popisał się ładnym strzałem z woleja, zdobywając honorową bramkę dla Lecha. W 65 minucie Kowal skutecznie zakończył indywidualną akcję, dość niespodziewanie - jak się potem okazało - ustalając wynik spotkania.