Wysokie zwycięstwo Świtu Szczecin i odrobiona część strat do wicelidera

Świt Szczecin po wygranej z Mieszkiem Gniezno.
Świt Szczecin po wygranej z Mieszkiem Gniezno. Świt Szczecin Facebook
III LIGA. W 19. kolejce wygrane Świtu Szczecin i Pogoni II Szczecin, remis Floty Świnoujście i klęska Chemika Police

Przed weekendową serią spotkań było dwóch pewniaków do zwycięstw. Świt i Radunia Stężyca. I te prognozy w pełni się potwierdziły.

Świt w Gnieźnie już w 3. minucie otworzył wynik spotkania. Nie każdy z podopiecznych Andrzeja Tychowskiego zdążył kopnąć piłkę, a Paweł Krawiec pokonał bramkarza Mieszka.

Dzięki temu Świt mógł grać spokojniej, nie szarpać tempa, ale punktował słabego w tym sezonie przeciwnika.

Gdyby szczecinianie mocniej się przyłożyli, to pewnie wygrana byłaby jeszcze efektowniejsza (goście zmarnowali kilka świetnych okazji, a Szymon Kapelusz nie wykorzystał karnego), ale nie miało to większego znaczenia, a siły warto było oszczędzić na kolejne spotkania.

Mieszko Gniezno – Świt Szczecin 0:5 (0:2)
Bramki: Krawiec (3.), Filipowicz 2 (23. i 55.), Kapelusz (53.), Kisły (70.).
Świt: Matłoka - Kisły, Bil, Baranowski, Potoczny - Wojdak (65. Mach), Wojtasiak (83. Bajkiewicz), Ładziak (83. Prostak), Krawiec (52. Kapelusz), Filipowicz, Nagórski (65. Nagamatsu).

Lider też grał ze słabym rywalem, którym niestety jest Chemik Police. Policzanie pod względem obecnego potencjału kadrowego nie pasują do III ligi, ale piłkarze nawet w takich bolesnych konfrontacjach mogą zyskać trochę doświadczenia.

W przerwie wszyscy mieli obawy, czy nie zakończy się dwucyfrówką. Na szczęście Radunia nie napaliła się na to, a i tak wygrała bardzo wysoko.

Radunia Stężyca – KP Chemik Police 9:0 (6:0)
Bramki: Letniowski 3 (25., 44. i 51.), Wojowski (20.), Kosznik (27.), Cempa (31.), Fadecki (34.), Retlewski (81.), Stępień (86.)
Chemik: Brzozowski – Klimkowicz, Siluk, Kosacki, Konik, Dąbrowski, Mychajłowskyj, Jakubiak, Data, Świder, Chyrek.

W Toruniu mecz o sześć punktów sąsiadów w tabeli. Iskrzyło, było wiele sytuacji bramkowych, ale ostatecznie żadna ze stron nie otworzyła wyniku. Gorsze nastroje we Flocie Świnoujście, bo to Wyspiarze mieli trzy idealne okazje w trakcie spotkania.

Pomorzanin Toruń – Flota Świnoujście 0-0
Flota: Kusztan - Kołat, Wawrzyniak, Stasiak, Kopeć (68. Tarasewicz), Jóźwiak (84. Czarnecki), Peda, Bedliński, Prawucki, Wiejkuć, Kuzio (76. Staniszewski).

Już blisko miejsca w grupie mistrzowskiej jest Pogoń II Szczecin. Jej mecz z Gryfem Wejherowo rozpoczął się od gola gości, ale szybko Portowcy odpowiedzieli trzema bramkami w cztery minuty. I choć przyjezdni jeszcze przed przerwą zdobyli kontaktowego gola to do remisu nie doprowadzili.

Pogoń II Szczecin – Gryf Wejherowo 3:2 (3:2)
Bramki: Krzysztofek (20.), Kuzko (21.), Zaborski (23.) - Duchowski (4.), Czerwiński (30.)
Pogoń: Mendes – Jałoszyński, Balcewicz, Kuzko, Kwiecień, Ława, M. Łęgowski, Rościszewski (46. Wędrychowski), Cybulski (86. Maćkowski), Zaborski (89. Martyn), B. Krzysztofek.

Wyniki 19. kolejki: Polonia Środa Wlkp. - Bałtyk Koszalin 2:2, Bałtyk Gdynia – Nielba Wągrowiec 1:2, Sokół Kleczew – Kotwica Kołobrzeg 1:5, Unia Janikowo – KP Starogard 0-0, Jarota Jarocin – Gwardia Koszalin 2:1, Elana Toruń – Unia Swarzędz 1:0, Górnik Konin – GKS Przodkowo 1:2.

Świt jest 3., Pogoń II 7., Flota 18., a Chemik 20.