Wysokie zwycięstwo i duży zysk świtowców w III lidze. W IV trwa seria Floty

Szymon Kapelusz zdobył dwie bramki dla Świtu.
Szymon Kapelusz zdobył dwie bramki dla Świtu. fot. świt szczecin facebook
III liga piłkarska. Zwycięstwa odniosły też zespoły Błękitnych i Vinety, a Pogoń II niespodziewanie przegrała w Środzie.

Świt od początku spotkania zdominował zespół Pogoni Nowe Skalmierzyce, a kibice na pierwszą bramkę poczekali do 21. minuty. Dominik Dziąbek z boku dograł przed bramkę, a tam wślizgiem strzelił Oleg Synytsia. Goście nie uspokoili się, a już stracili drugiego gola. Długą piłkę na wolne pole dostał Szymon Kapelusz i kapitan pokonał bramkarza Pogoni.

Gospodarze atakowali, byli groźniejsi i zdobywali kolejne trafienia, w tym trzy w ostatnim kwadransie.

Dzięki wygranej Świt sporo zyskał, a punkty zgubiły prowadzące po 9. serii ekipy z Grudziądza i rezerw Pogoni.

Młodzi Portowcy szybko stracili bramkę, po chwili z boiska wyleciał jeden z obrońców, a pod koniec I połowy padł drugi gol dla Polonii. Po zmianie stron bez bramek.

Cenną wygraną odnieśli Wikingowie z Wolina i nie przeszkodził im fakt, że w I połowie zmarnowali rzut karny, a później nie zwątpili po wyrównaniu. Na zwycięstwo trafił Kryspin Leśniak i sytuacja Vinety w tabeli jest dużo lepsza.

Wyniki 10. kolejki: Błękitni Stargard - Unia Janikowo 3:1 (6. Konrad Prawucki, 47. Adrian Kwiatkowski, 79. Jakub Stawski - 65. Krzysztof Cudowski), Polonia Środa Wlkp. - Pogoń II Szczecin 2:0 (4. Bartosz Bartkowiak - karny, 43. Piotr Skrobosiński), Świt Szczecin - Pogoń Nowe Skalmierzyce 6:0 (21. Oleg Synytsia, 22. i 90. Szymon Kapelusz, 33. Jędrzej Kujawa, 78. Gracjan Goździk, 89. Adrian Nagórski), Sokół Kleczew - Vineta Wolin 1:2 (81. Tomasz Kowalczuk karny - 65. Radosław Cyburt - karny, 83. Kryspin Leśniak), Cartusia Kartuzy - Zawisza Bydgoszcz 1:2, Olimpia Grudziądz - KP Starogard 1:3, Gedania Gdańsk - Bałtyk Gdynia 3:2, Stolem Gniewino - Unia Swarzędz 4:1, Unia Solec Kujawski - Jarota Jarocin 2:2.

W tabeli prowadzi Olimpia 23 punkty, Świt jest trzeci - 21 punktów, Pogoń II piąta - 21, Błękitni na szóstym miejscu - 19 punktów i Vineta zajmuje 13. lokatę - 10 punktów.

IV liga
Wyniki 10. kolejki: Flota Świnoujście - Błękitni II Stargard 3:2, Chemik Police - Wieża Postomino 1:1, Orzeł Wałcz - Biali Sądów 1:2, Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin 1:2, Hutnik Szczecin - Iskierka Szczecin 0:1, Gavia Choszczno - Rasel Dygowo 1:1, Wybrzeże Rewal - Kluczevia Stargard 0:1, Mechanik Bobolice - MKP Szczecinek 1:1.

Flota ma już 8 punktów przewagi nad drugą Iskierką.