Wysoka wygrana SPR Pogoni Szczecin w Jeleniej Górze

Karolina Kochaniak z SPR Pogoni Szczecin.
Karolina Kochaniak z SPR Pogoni Szczecin. Andrzej Szkocki/Polska Press
Zgodnie z planem SPR Pogoń Szczecin odniosła zdecydowane zwycięstwo w Jeleniej Górze. Już do przerwy szczecinianki wypracowały sobie bezpieczną przewagę.

Po porażce z Zagłębiem Lubin trener Neven Hrupec musiał odbudować morale swoich podopiecznych. Ułatwił to też przeciwnik - KPR Jelenia Góra to zespół, który będzie bronił się przed spadkiem. Z mocnymi ekipami przegrywa wysoko.

Pogoń też nie miała litości. Do przerwy 15:9, a po zmianie stron ciąg dalszy powiększania przewagi. Skończyło się na zwycięstwie różnicą 14 trafień.

W sobotnim meczu Karolina Kochaniak rozegrała swój setny mecz w barwach Pogoni. Występ uczciła jednym tafieniem.

W środę szczecinianki zagrają wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce. Później nastąpi przerwa w rozgrywkach do pierwszego weekendu października, gdy Pogoń podejmie Arkę Gdynia. Przerwa spowodowana jest występem reprezentacji Polski w silnie obsadzonym turnieju międzynarodowym. Piłkarki Pogon nie zostały powołane do kadry A, ale np. Patrycja Noga czy Daria Zawistowska zagrają w kadrze B.

KPR Jelenia Góra - SPR Pogoń Szczecin 18:32 (9:15)
Pogoń: Pruenster, Krupa - Cebula 4, Janas 4, Płomińska 3, Noga 3, Wołoszyk 3, Szynkaruk 3, Agbaba 3, Zawistowska 2, Dezić 2, Bozović 2, Kochaniak 1, Del Balzo 1, Urbańska,