Wysoka porażka Pogoni Baltica w Lublinie

Agata Cebula w sobotę obchodziła 25. urodziny, jednak jej święto mocno popsuł wynik meczu w Lublinie. Sebastian Wołosz
Szczypiornistki Pogoni przegrały na wyjeździe z MKS Selgros Lublin 24:36. Szczecinianki znów zagrały bardzo nieskutecznie i mocny rywal bezlitośnie to wykorzystał.

Wyrówna walka toczyła się jedynie w początkowych fragmentach meczu. W 10. minucie po trafieniu Patrycji Królikowskiej Pogoń prowadziła (5:4) po raz pierwszy i jedyny w tym spotkaniu.

Gra toczyła się w szybkim tempie, akcje przenosiły się z jednej bramki pod drugą, ale wyraźnie lepiej w takiej rywalizacji radziły sobie aktualne mistrzynie Polski.

Szczecinianki miewały długie momenty bez zdobytej bramki. W końcówce pierwszej połowy przegrywały już nawet różnicą siedmiu bramek, ale tuż przed przerwą zdołały zmniejszyć stratę do pięciu.

W drugiej połowie MKS Lublin powiększał przewagę. Na ławce Pogoni usiadły zawodniczki pierwszego składu, na boisku pojawiły się te rzadziej grające i szczecinianki oszczędzały siły na niedzielny mecz pucharowy, który także rozegrają w Lublinie. W pierwszym spotkaniu ćwierćfinału Pucharu Polski w Szczecinie, gospodynie wygrały 35:50. Początek niedzielnego starcia o godz. 17.

Pechowo mecz zakończył się dla Weroniki Gawlik. Reprezentacyjna bramkarka MKS pechowo uszkodziła kolano, nieatakowana przez żadną z rywalek.

Pogoń mimo porażki utrzymała czwarte miejsce w tabeli. Mogła je stracić w tej kolejce, bowiem Start Elbląg, który traci do niej tylko punkt, remisował do przerwy w meczu z Zagłębiem Lubin. Ostatecznie jednak wygrały Miedziowe.

Pewne zwycięstwo odniosła za to Energa AZS Koszalin i również zbliżyła się do Pogoni na jedno oczko.

W ostatniej kolejce szczecinianki jadą do Jeleniej Góry, a Start i Energa spotkają się w bezpośrednim starciu w Elblągu.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 36:24 (18:13)

Najwięcej bramek: dla MKS - Dorota Małek i Marta Gęga po 7; dla Pogoni - Agata Cebula 5, Martyna Huczko 4.