Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 00dni
  • 20godz.
  • 20min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Wypadki w Szczecinie: w grudniu 19 potrąconych pieszych!

Źródło informacji: KWP Szczecin
Potrącenie na ul.  Przyjaciół Żołnierza. Wypadku została ranna 24-letnia piesza.
Potrącenie na ul. Przyjaciół Żołnierza. Wypadku została ranna 24-letnia piesza. policja
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności zwłaszcza w okolicy przejść dla pieszych. - Przy opadach deszczy, śliskiej nawierzchni i słabej widoczności nie trudno o wypadek - mówią.

Spora grupa kierujących pojazdami zapomina o dostosowaniu prędkości do warunków atmosferycznych i natężenia ruchu.

- Przeanalizowaliśmy wypadki jakie miały miejsce w Szczecinie w bieżącym miesiącu - mówi asp. sztb. Zenon Butkowski. - Wynika z nich, że do potrąceń pieszych dochodziło na przejściach - czyli w miejscach, które powinny im gwarantować tzw. azyl bezpieczeństwa.

Kierujący pojazdem często zapomina, że pieszy, który znajduje się na przejściu ma bezwzględne pierwszeństwo. Należy o tym szczególnie pamiętać podczas skręcania w drogę poprzeczną. Zabronione jest również wyprzedzanie na przejściach dla pieszych oraz bezpośrednio przed nimi.

W Szczecinie od 01 grudnia do 11grudnia doszło do 236 zdarzeń drogowych, w tym 28 wypadków, w których zostało potrąconych 19 pieszych.

Tylko wczoraj doszło w Szczecinie do czterech potrąceń pieszych na przejściach przy ulicy Powstańców Wlkp. , Parkowej, Przyjaciół Żołnierza oraz skrzyżowaniu Przyjaciół Żołnierza z Przyjaciół Ronda.

W tym ostatnim wypadku poważnych obrażeń ciała doznała 24 letnia piesza potrącona przez audi, którego kierujący jechał środkowym pasem ruchu ulicy Przyjaciół Żołnierza od strony ulicy Obotryckiej.

Wideo

Komentarze 19

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

M
M

Witam.
Uważam, że wina jest obopólna:
1.Kierowcy - mają poważny problem z czymś co nazywa się kultura jazdy, poza tym zapominają o tym, że jak zjeżdża się z ronda czy też skręca w jakąś ulicę – należy ustąpić pieszemu bo ma on pierwszeństwo i z reguły jest na pasach.
2.Piesi - ich problem polega na ty, że nie patrzą tylko wychodzą na jezdnię no i z reguły są ubrani w okresie zimowym na czarno - widać ich max 5-6 m przed maską.
Apeluję o rozwagę zarówno kierowców jak i pieszych.
Szerokiej i spokojnej drogi.
M.

k
km/h

Pierwszy raz widzę że wszyscy ze sobą się zgadzają. ~Jacek~ ma racje co do samochodów parkujących przy przejściu- olbrzymie zagrożenie dla pieszego i zarazem kierowcy ale policja ani straż nic z tym nie robią. Trzeba być głupim i nie posiadać wyobraźni żeby tak parkować ale na drogach takich ludzi pełno. Wypadki to wina pieszych i kierowców. Pieszy włazi i nie patrzy na nic a kierowcy nie widzą/ignorują przejście i wyprzedzają jak leci. Jak bym się uparł w grudniu zostałbym potrącony z 5 razy.
Jak jeszcze jakiś kierowca przejedzie mi przed nogami jak będę w połowie jezdni to rzucę mu na szybę co będę miał pod ręką. Naprawa szyby/karoserii i mandat może go zmusi do użycia mózgu. A jestem kierowcą i pieszym

k
kierowca

Dziś rano, jak jechałem do pracy, wylazł mi prosto pod koła facet ubrany na czarno. Ciemno było, że zauważyłem go dopiero 5-6 metrów przed maską. Prędkość około 50km/h. Miał gość szczęście, że z naprzeciwka nic nie jechało i miałem gdzie uciekać. Przejścia dla pieszych w tym miejscu nie było, latarni też nie. Gdybym go potrącił oczywiście byłaby moja wina, mimo iż jechałem w 100% przepisowo. Miejsce akcji ul. Bogumińska, przy działkach.

b
berta 12

Zapomniałam wskazać kolejne skrzyżowanie, notorycznie okupowane przez samochody parkujące tuz przed nim i zasłaniające pasy: ul.Monte Cassino - ul.Felczaka,od strony Wojska Polskiego. Dwa kroki od siedziby Strazy mIejskiej.

b
berta 12

Od 30 lat jestem kierowcą. Ostatnio mając coś do załatwienia w centrum wybrałam tramwaj, więc siłą rzeczy przemieszczałam sia po centrum pieszo.Prawie przy każdym skrzyżowaniu ze światłami,przejście dla pieszych na czerwonym świetle pokonują ... starsze osoby wspierające sie przy truchciku laskami, bądź-o zgrozo-nawet kulami. Oczywiście, potem w mediach się krzyczy, że kierowca potrącił kogoś na przejściu dla pieszych!

O
Ola
Dziwne. Ja nie mam problemu z przechodzeniem przez pasy. Zawsze się ktoś zatrzyma. Może to kwestia braku urody?

Tak jak tu ktoś już pisał. To, że włazisz na przejście nie zwalnia Ciebie od przestrzegania zasad ruchu drogowego. Jesteś takim samym jego uczestnikiem jak osoba kierująca pojazdem mechanicznym. I zdejmij kaptur z głowy, wyjmij słuchawki z uszu i popatrz czy coś nie nadjeżdża. Pasy się nagle nie zawiną i nie oplotą Cię w cudowny sposób, tak abyś nie ucierpiał w zderzeniu z autem. To, że jesteś na pasach nie czyni Cię świętą krową. Użyj trochę wyobraźni! Co z tego, że będzie to wina kierowcy jak Ty będziesz leżał w szpitalu z poważnym urazem kręgosłupa...

Tak, masz rację. To kwestia braku urodu. Że też na to od razu nie wpadłam.....
K
Kobieta
Polscy kierowcy to chamy i tyle.Czasami stojąc na przejściu przeczytałabym całą gazetę zanim jakiś cham się zatrzyma.Niestety muszę ich trochę postraszyć i wystawić nogę powyżej chodnika. Wtedy jest szansa

Dziwne. Ja nie mam problemu z przechodzeniem przez pasy. Zawsze się ktoś zatrzyma. Może to kwestia braku urody?

Tak jak tu ktoś już pisał. To, że włazisz na przejście nie zwalnia Ciebie od przestrzegania zasad ruchu drogowego. Jesteś takim samym jego uczestnikiem jak osoba kierująca pojazdem mechanicznym. I zdejmij kaptur z głowy, wyjmij słuchawki z uszu i popatrz czy coś nie nadjeżdża. Pasy się nagle nie zawiną i nie oplotą Cię w cudowny sposób, tak abyś nie ucierpiał w zderzeniu z autem. To, że jesteś na pasach nie czyni Cię świętą krową. Użyj trochę wyobraźni! Co z tego, że będzie to wina kierowcy jak Ty będziesz leżał w szpitalu z poważnym urazem kręgosłupa...
O
Ola

Polscy kierowcy to chamy i tyle.
Czasami stojąc na przejściu przeczytałabym całą gazetę zanim jakiś cham się zatrzyma.
Niestety muszę ich trochę postraszyć i wystawić nogę powyżej chodnika. Wtedy jest szansa.
A tak na poważnie to apel do rodziców.
Uczcie przechodzić swoje dzieci przez ulicę. Nie przechodzcie z maluchami na czerwonym bo one się tego uczą od was.
Powiedzcie dzieciom jak prawidłowo przechodzić przez pasy, niech dziecko, nastolatek zatrzyma się na środku drogi i sprawdzi czy samochód z naprzeciwka łaskawie się zatrzyma. Jeżeli nie ( a to bardzo często się zdarza niestety ) to dziecku nic się nie stanie. Sama mam 2 córki w wieku 9 i 12 lat. Chodzą same do szkoły i muszą codziennie przechodzić przez ulicę. Dzięki mojej "gadce od małego" umią i wiedzą jak należy bezpiecznie przedostać się na drugą stronę. Gdyby nasi kierowcy przestrzegali ruchu drogowego tego by nie było. Sama jestem kierowcą i jak zbliżam się do przejścia zawsze zwolnię a jak widzę przed nim dziecko, wtedy nie ma zmiłuj. Amen

c
czytam-news-y

O czym tu mowic? Polski kierowca musialby sie jeszcze duzo nauczyc, a nie zwalac winny na "zly stan drogi" albo "zle rozplanowanie".

- Po miastach jezdza dwa typy kierowcow: 1. Taki co przekracza pretkosc o 20 km/h, 2. Taki co jedzie o 20 km/h za wolno. Pierwsi gorsi...

- Sciganie: obojetnie czy jakis ciezki woz, czy male Tico. Swiatlo zielone -> Gaz do dechy. Jezdzic po ulicach to jak wyscig!

- Stawanie/parkowanie: Czy przed samymi drzwiami sklepu, wejsciu do klatki, na pasu AWARYJNYM na autostradzie (zeby sie zalatwic), czy na krajowce za zakretem; jezeli kierowca chce postawic samochod, to go postawi.

- 3 pasy na autostradzie? Ale fajnie! Pojade sobie srodkowym! ... Prawy pas przy autostradach z trzema pasami to taki sam jak przy dwoch pasach: jezeli jest wolny, zjezdzamy. No chyba ze oddzielaja go geste linie na jezdni.

- A jak z zasada zamka? Dwa pasy koncza sie w jednym. Jaki korek jest dluzszy? Taki co stoi w nim kolejka na jednym pasie o dlugosgi dwa razy 500 metrow? Czy moze taki co stoi w nim kolejka na dwoch pasach: na kazdym pasie po 500 metrow?

No ludzie! Ta "Solidarnosc" to chyba media wymyslily....

E
ET

Alez po co sie burzycie.Tu nie chodzi o to kto jest wazniejszy na drodze.Zarowno kierowcy jak i piesi powinni przestrzegac podstawowych zasad.Kierowct zwalniac w okolicy przejscia,a piesi upewnic sie czy na pewno auto jest w odpowiedniej odleglosci aby moglo sie w razie potrzeby bezpiecznie zatrzymac.Przeciez to hest w interesie pieszego bo tu moze chodzic nawet o jego zdrowie czy zycie.Jestem i kierowca i pieszym i dopoki nie jestem pewien ze moge bezpiecznie przejsc,nie wchodze na przejscie.Szbuje saoje zycie.

p
poldek

To przejście (naprzeciwko stacji benzynowej Lotos) jest bardzo niebezpieczne, zdarza się, że samochody jadące prawym pasem zatrzymują się, aby przepuscić pieszych, ale kierowcy pozostałych nie zwracają na to uwagi. To miejsce powinno zostać lepiej oznaczone, oświetlone,bądź powinna zostać wprowadzona sygnalizacja swietlna, ponieważ często dochodzi tam do potrąceń. Patrząc na zdjęcie szyby w Audi siła uderzenia musiała być naprawdę duża.

Pozdrawiam

F
Ferdek

Bydło na drogach się rozpleniło i tyle w temacie ! Dorwie taki jeden z drugim jakiegoś starego szrota i szpula ! Ci z wypasionych bryk wcale nie są lepsi.
Pieszych mają w du*** i tyle w temacie, a jak dojdzie do wypadku to oczywiście pieszy winny, bo pewnie nagle wbiegł itd...ech szkoda pisać.

k
kierowca

Przykro się czyta takie posty, jacy to piesi są "niesforni".
Mieszkam wraz z rodziną od kilku ładnych paru lat w zachodniej Europie.
Polskę odwiedzamy "od święta". Ostatnio byliśmy w Polsce jesienią (jak córka miała ferie "kartoflane"). Jeżdżę samochodem zawodowo i prywatnie od 22óch lat, ale takiego chamstwa i braku kultury ze strony kierujących nigdzie nie widać jak w Polsce.
Ostatnio spacerując po mieście w Polsce córka (9 lat) zapytała mnie, tato tutaj chyba wszyscy chcą nas przejechać ?! Cóż miałem jej odpowiedzieć...
Staliśmy przed przejściem dla pieszych i nikt z kierujących nie zatrzymał się aby nas przepuścić. Wiem że taka jest norma w Polsce niestety. W kraju w którym mieszkamy (na zachodzie) jak nieopacznie stanęliśmy 2 metry obok przejścia dla pieszych to auta zatrzymują się i czekają czy czasami nie będziemy przechodzili. Wiem że to jest nie do pojęcia dla kierowców z Polski. Ci co jeżdżą (albo mieszkają) w Europie zachodniej zapewne wiedzą o czym ja tutaj piszę.
Kiedyś w moim rodzinnym mieście w Polsce wisiał taki wielki transparent na którym było napisane "oczojebnymi" literami : KIEROWCO NIE ROBISZ ŁASKI USTĘPUJĄC PIESZYM PIERWSZEŃSTWA NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH.
Dlatego jeżdżąc swoim autem po mieście w Polsce bardzo często ustępuję pierwszeństwa pieszym, gdy czekają przy pasach (o ile nie ma tam sygnalizacji świetlnej oczywiście). Niestety często spotykam się z ogromnym zdziwieniem ze strony kierujących którzy zmuszeni byli zatrzymać się za mną. Wielokrotnie wyprzedzając mnie stukali się palcem w czoło (patrząc na mnie)...nie wiedzieć czemu ?!
Wiele wody w Wiśle musi upłynąć aby zmienić mentalność.
Nie wspomnę już o niebezpiecznych sytuacjach kiedy zatrzymuję się celem przepuszczenia pieszych ( przechodzących z prawej strony na lewą) a z lewej strony wyprzedza mnie inny samochód...szok ! Masssakra ! Niczym w Rosji, gdzie jak dojdzie do wypadku z udziałem pieszego to są stosowane dwa "przepisy", mianowicie że pieszy jest zawsze winny...albo martwy.
Pozdrawiam tych dobrych kierowców, którzy niestety w mojej ojczyznie stanowią zdecydowaną mniejszość, a "chamów drogowych" nie pozdrawiam wcale.

G
Gosc

bydło za kółkiem nic dodać nic ująć, jak zaparkowany samochód zasłania, jest słaba widoczność, ciemno i ślisko to zwalnia się prewencyjnie przed przejściem i nikomu z głowy korona od tego nie spadnie ... a tak gna jeden z drugim głupek i potem się dziwi ze pieszy jest na pasach ... ciekawe jakie durne tłumaczenie usłyszy sędzia od tego ćwoka co potracił piesza na środkowym pasie ...

B
Barth

Chyba pierwszy raz widzę na gs24.pl pod artykułem tyle postów na temat i do tego mówiących jak jest na prawdę
Zgadzam się z przedmówcami. Jestem pieszym, samochodu nie posiadam.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3