Wypadek w Daleszewie. Pociąg osobowy zderzył się z...

  Wypadek w Daleszewie. Pociąg osobowy zderzył się z cieżarówką. Jedna osoba nie żyje, jest wielu rannych [ZDJĘCIA]

  Oskar Masternak

  Głos Szczeciński

  Aktualizacja:

  Głos Szczeciński

  Wypadek w Daleszewie. Pociąg osobowy zderzył się z cieżarówką. Jedna osoba nie żyje, jest wielu rannych [ZDJĘCIA]
  1/11
  przejdź do galerii

  ©Chojna24.pl

  Do tragicznego w skutku wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Daleszewo koło Gryfina. Jedna osoba nie żyje, ponad dwadzieścia zostało rannych, w tym siedem ciężko.
  Zobacz galerię

  Aktualizacja, podsumowanie:

  Około godziny trzynastej samochód ciężarowy przystosowany do przewozu drewna wjechał na przejazd kolejowy w Daleszewie. W tym samym momencie na skrzyżowanie wjechał pociąg relacji Szczecin - Zielona Góra.

  - W wyniku kolizji całkowicie zgnieciona została kabina motorniczego. Na miejscu pracowało kilkanaście zastępów straży pożarnej - informuje Tomasz Kubiak, rzecznik prasowy KWPSP w Szczecinie.

  Na miejsce wypadku został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przetransportował najciężej rannych do Szczecina. Z naszych informacji wynika, że do szpitala w Zdunowie trafiło łącznie siedem osób. Wszyscy są w stanie stabilnym.

  W sumie poszkodowanych zostało 28 osób, które podróżowały pociągiem. Wśród poszkodowanych są również dzieci, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Musiały jednak trafić do szpitala na obserwację.

  Kierowca samochodu ciężarowego poniósł śmierć na miejscu.

  Linia wyłączona  W efekcie zderzenia uszkodzone zostało torowisko oraz sieć trakcyjna, której naprawa może potrwać kilka dni. Na miejscu musi pojawić się również ciężki sprzęt, który usunie zniszczoną lokomotywę oraz wagony pociągu.

  Okoliczności wypadku zbada prokuratura oraz specjalna komisja złożona z przedstawicieli policji, Polskich Linii Kolejowych oraz ekspertów od wypadków kolejowych, która rozpoczęła już prace.

  - Organizujemy działania związane z zapewnieniem przejazdu pasażerów. Wprowadzamy na uszkodzonym odcinku zastępczą komunikację autobusową - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.

  Komunikacja zastępcza będzie utrzymana do czasu udrożnienia przejazdu i naprawy uszkodzeń infrastrukturalnych.

  Aktualizacja 17:09

  - W pewnym momencie było słychać uderzenie i cały przedział, w którym akurat siedziałem, zaczął się gnieść - powiedział portalowi Chojna24.pl Mateusz Cieślak, świadek nieszczęśliwego wypadku. - Miałem to szczęście, że przy mnie ten przedział się zatrzymał. Później widzieliśmy tylko panikę, próbę wydostania się jak najszybciej i smród.  Aktualizacja 15:45

  Uruchomiona została infolinia dla rodzin, których bliscy podróżowali pociągiem.

  800 170 010

  Aktualizacja, godzina 15:19

  Wiadomość dla pasażerów: PKS Szczecin do odwołania będzie honorował bilety sieciowe i jednorazowe Przewozów Regionalnych na linii nr 1 z Gryfina do Szczecina. Ma to związek z wypadkiem w Daleszewie

  Aktualizacja, godzina 14:36

  Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i jedna osoba zmarła.

  - W tej chwili 22 osoby są ranne, w tym siedem ciężko - mówi rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie.

  Aktualizacja, godzina 14:20

  W wypadku brał udział pociąg pasażerskie relacji Szczecin Główny – Zielona Góra.

  - Uszkodzony jest tor i siec trakcyjna. Na miejscu są służby ratownicze. Teren jest zabezpieczony. Organizowane są działania związane z zapewnieniem przejazdu pasażerów. Wprowadzona będzie zastępcza komunikacja autobusowa.Okoliczności zdarzenia ustali specjalna komisja - informuje PKP

  Aktualizacja, godzina 14:03

  Policja nie potwierdza informacji o ofiarach śmiertelnych.

  - Służby ratunkowe cały czas działają na miejscu. W tej chwili dziesięć osób jest rannych. Stan pięciu osób jest określany jako ciężki. Na miejscu był śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - informuje asp. szt. Grzegorz Klimek z komendy powiatowej policji w Gryfinie.

  _____________________________

  Godz. 13.39

  Na miejscu pracuje straż pożarna, policja i pogotowie ratunkowe. Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

  - Na ten moment możemy jedynie powiedzieć, że kilka osób ucierpiało - informuje przedstawiciel Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa.

  Na trasie Szczecin - Gryfino wstrzymany jest ruch pociągów. Pociąg relacji Gryfino - Szczecin Główny (planowy przyjazd 13:25) ma 130 min opóźnienia. Opóźnienie może ulec zmianie

  Zobacz galerię

  Zobacz także: Wypadek na Wyszyńskiego w Szczecinie

  Czytaj treści premium w Głosie Szczecińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (16) forum.gs24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Zdjęcia z Gryfina

  Wideo z Gryfina

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GS24 poleca:

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA ZACHODNIEGO Głosowanie zakończone

  SAMORZĄDOWIEC POMORZA ZACHODNIEGO Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Nasze Dobre z Pomorza. Zgłoś swoją usługę lub produkt już dziś!

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.