Wyjazdowy niezbędnik. Aplikacja, z którą zadbasz o zdrowie na wakacjach

Materiał informacyjny Comarch Healthcare
Lato w pełni! Nawet będąc w ciąży czy chorując przewlekle nie musimy rezygnować z wakacyjnych wyjazdów. Wystarczy, że zabierzemy ze sobą niezbędne leki i dokumentację medyczną. Jeśli nie chcemy pakować do walizki grubej teczki z całą historią przebiegu ciąży czy choroby, wystarczy że zainstalujemy na smartfonie jedną darmową aplikację.

Comarch HealthNote – aplikacja, z którą łatwiej zadbasz o zdrowie

W miesiącach letnich każdy myśli choćby o krótkim urlopie i wyjeździe nad morze, w góry czy nad jezioro. Nie zawsze jest to proste, zwłaszcza, jeśli na przeszkodzie stoją problemy ze zdrowiem. Osoby, które chorują od lat np. na cukrzycę czy nadciśnienie obawiają się, że w razie gorszego samopoczucia poza miejscem zamieszkania nie będą miały dostępu do „swojego” lekarza, przeraża ich też wizja skompletowania i zabrania ze sobą całej dokumentacji medycznej, zaleceń i recept. Od pewnego czasu jest na to jednak rozwiązanie. Wystarczy zainstalować na swoim smartfonie aplikację Comarch HealthNote, czyli internetową książeczkę zdrowia.

Pobierz z Google Play

Pobierz z App Store

Możemy w niej zgromadzić wszelkie informacje dotyczące naszego zdrowia i samopoczucia. Aplikacja zastąpi gruby zeszyt, w którym notujemy kilka razy dziennie odczyty z glukometru czy ciśnieniomierza i - co ważne - zaalarmuje nas, gdy wynik będzie nieprawidłowy. Dzięki niej możemy analizować masę ciała, zapisywać recepty czy ustawić przypomnienia dotyczące wizyt lekarskich. Comarch HealthNote współpracuje z innymi popularnymi aplikacjami jak Google Fit i Apple Health (dzięki temu możemy np. analizować przebyty dystans – liczbę kroków każdego dnia). Dane są porządkowane chronologicznie i są dostępne zawsze i w dowolnym miejscu na świecie – wystarczy dostęp do sieci.

Comarch HealthNote zapamięta za Ciebie ważne dane

Zapisane pomiary i wyniki badań można łatwo przekazać lekarzowi bezpośrednio z telefonu w trakcie wizyty lekarskiej. Wystarczy uruchomić aplikację i zeskanować kod QR widoczny na stronie healthnote.pl/dla-lekarza lub zdalnie, wykonując zrzuty ekranu lub korzystając z pozostałych opcji udostępniania.

Co istotne, aby zapoznać się z potrzebnymi danymi dotyczącymi zdrowia pacjenta, lekarz nie musi zakładać żadnego konta ani podawać danych, potrzebuje tylko komputera z dostępem do internetu, a w taki sprzęt jest wyposażony już każdy szpital i gabinet lekarski.

Aplikację Comarch HealthNote można pobrać za darmo ze sklepów Google Play (urządzenia z Androidem) lub App Store (urządzenia Apple). Jest ona pozytywnie oceniana przez użytkowników i lekarzy, którzy już z niej korzystają. Dane w aplikacji można aktualizować i przeglądać także z poziomu komputera z dostępem do internetu.

Dostęp do aplikacji jest chroniony hasłem, kodem PIN, odciskiem palca lub usługą rozpoznawania twarzy (face ID), a przechowywane dane są bezpieczne.

Więcej informacji na temat aplikacji można znaleźć na healthnote.pl.

Dodaj ogłoszenie