Wygrany sparing Floty Świnoujście

Sławek Ryfczyński
Flota Świnoujście pewnie pokonała na własnym boisku niemiecki FC Torgelow 2:0. Wynik mógł być zdecydowanie wyższy, ale "Wyspiarze" pudłowali na potęgę.

Flota Świnoujście - FC Torgelow 2:0 (1:0)
Bramki: Magdziński (9), Bikanow (47).
Flota: Prusak (65 Gołębiewski) - Fechner, Jarun, Chrzanowski, Rygielski - Niewiada, Pietruszka (80 Kamiński), Łazar, Sojka (67 Krajanowski) - Magdziński (46 Bikanow), Dziuba.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla Floty. W dziewiątej minucie z lewej strony celnie dośrodkował Przemysław Pietruszka. Do piłki dopadł Jacek Magdziński i celnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Później Flota przeważała, stwarzała sytuacje, ale do końca pierwszej części bramki nie padły.

W przerwie trener Petr Nemec uznał, że Magdziński strzelając gola spełnił swój obowiązek w tym meczu. W jego miejsce wstawił 22-letniego Ukraińca Igora Bikanowa. Ten mierzący ponad 190 centymetrów wzrostu zawodnik, szybko odpłacił się trenerowi za zaufanie. Dwie minuty po wznowieniu, Bikanow wykorzystał swój wzrost przy wrzutce Artura Łazara z rzutu rożnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

Do końca meczu Flota stworzyła sobie jeszcze kilka okazji, ale sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali m.in. Pietruszka i Damian Krajanowski.