Wygrana w ostatnich sekundach. Pogoń '04 w kolejnej fazie Pucharu Polski

Anna Pasztor
Michał Kubik (przy piłce) zapewnił Pogoni '04 awans do kolejnej fazy Pucharu Polski. Andrzej Szkocki
Pogoń '04 Szczecin pokonała AZS Uniwersytet Gdański 5:4 w meczu 1/16 finału halowego Pucharu Polski. O zwycięstwie Portowców zadecydowało ostatnie pięć sekund meczu.

Choć gdańszczanie grają w I lidze, to wcale nie przestraszyli się wyżej notowanych Portowców. Już w czwartej minucie meczu był remis 1:1, a cała połowa była wyrównana. Oba zespoły stwarzały zagrożenie pod bramką przeciwnika, choć bliżej objęcia prowadzenia byli gospodarze.

Po przerwie, do stanu 2:2 spotkanie nadal było wyrównane. Później to Pogoń zagrała odważniej, przejęła inicjatywę, strzeliła dwie bramki i prowadziła 4:2. Gdy wydawało się, że AZS nie odwróci losów meczu, gdańszczanie zdołali doprowadzić do remisu. Zwycięstwo Portowcom zapewnił Michał Kubik, strzelając gola na pięć sekund przed końcową syreną.

Pogoń awansowała do 1/8 finału halowego Pucharu Polski, gdzie zagra ze zwycięzcą meczu Mieszko Gniezno - Chemik Bydgoszcz.

AZS UG Gdańsk - Pogoń '04 Szczecin 4:5 (1:1)
Bramki: Musik (4), Poźniak 2 (26, 37), Osłowski (36) - Jonczyk (4), Jakubiak (22), Shamotii (34), Bugański (34), Kubik (40).
Pogoń: Lasik - Tubacki, Jurczak, Gepert, Bugański, Szamotii, Jakubiak, Krzyżanowicz, Jonczyk, Kubik.