Wygrana Pogoni w USA. Tomasz Adamek rozpoczął mecz

Z USA Jan Pachlowski
Tomasz Adamek z koszulką szczecińskiej Pogoni.
Tomasz Adamek z koszulką szczecińskiej Pogoni. Fot. Jan Pachlowski
Piłkarze Pogoni Szczecin pokonali drużynę ICON FC 4:1 (3:0). To był ostatni mecz portowców podczas tournee po USA.

Bramki dla Pogoni: Mikołaj Lebedyński, Piotr Petasz, Przemysław Pietruszka oraz Tomasz Parzy (karny).

Na spotkaniu honorowym gościem był bokserski mistrz świata Tomasz Adamek. To on rozpoczął grę pierwszym kopnięciem piłki.

Pogoń pewnie wygrała do przerwy aplikując przeciwnikowi już trzy bramki. Szczególnie drugi gol podobał się licznie zebranej publiczności. Piotr Petasz w swoim stylu huknął w samo okienko bramki nie dając żadnych szans bramkarzowi.

Po przerwie drużyna ICON FC zagrała odważnie przez co stworzyła sobie kilka dogodnych okazji. W końcu Krzysztofa Pyskatego po indywidualnej akcji pokonał Zaheer Bell. Gra czarnoskórego napastnika gospodarzy na tyle przypadła do gustu trenerowi Piotrowi Mandryszowi, że zaprosił on piłkarza na testy do Szczecina.

Decydującego gola strzelił w 83 minucie z karnego Tomasz Parzy. Wcześniej w polu karnym faulowany był Marek Kowal.