Wygrana i zabawa do rana

stez, 19 czerwca 2006 r.Zaktualizowano
Piłkarze Regi Merida Trzebiatów wywalczyli awans do III ligi już przed tygodniem w Rewalu, ale w spotkaniu z Odrą Chojna zagrali znowu na sto procent. Andrzej Szkocki
Rega Merida Trzebiatów hucznie awansowała do III ligi. Szampan lał się strumieniami, były dwie orkiestry, burmistrz i prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. No i była wysoka wygrana nad Odrą Chojna.

Rega Merida Trzebiatów - Odra Chojna 5:0 (1:0)

Bramki: Ruszczak (36), Polakowski (52), Gosik (60), Bonifrowski (73), Wawiórko (86). Czerwona kartka: Dębicki (8-za brutalny faul na Gosiku).

REGA MERIDA: Twarzyński - Murawski, Muzyczuk, Ruszczak, Frączczak (87 Gołąbek), Ignaszewski, Bonifrowski, Jarmoszewicz (68 Bogucki), Gosik, Polakowski, Cebulski (75 Wawiórko).

ODRA: Reszkis - Ormian, Iżak, Jednacz (60 Mazur), Głowacki, Turkiewicz, Kurowski (74 Andrzejewski), Marecki (78 Walczak), Kargol, Dębicki, Zatorski.

Zwycięstwo dawało Odrze przedłużenie szans na pozostanie w IV lidze, Rega Merida grała o pietruszkę, bo awans wywalczyła przed tygodniem wygrywając w Rewalu. Jednak nie można było zawieść blisko tysiąca osób przybyłych na stadion w Trzebiatowie. Gospodarze wygrali pewnie i wysoko, a feta z okazji historycznego awansu do III ligi trwała do białego rana.

Walczyli do przerwy

Odra postanowiła nie poddawać się. Zaatakowała od pierwszych minut. Grała agresywnie w środku pola, momentami aż za bardzo. Już w 8. minucie po brutalnym ataku na nogi Gosika, z boiska został usunięty Dębicki. Mimo takiego osłabienia piłkarze z Chojny wciąż walczyli, jednak w miarę upływu czasu zaczęło z nich schodzić powietrze. Zmęczenie dawało znać o sobie, a kolejne gole dla Regi były tylko kwestią czasu.

Worek z bramkami rozwiązał Ruszczak, a zdobycie przez miejscowych prowadzenia zupełnie podcięło skrzydła przyjezdnym. Na trybunach zaczęło się święto, a zespół Odry pogrążał się coraz bardziej. Ostatnie minuty futboliści gości przegrali niemal na stojąco.

Gol za golem

A jak padały bramki dla Regi? Oto akcja za akcją w telegraficznym skrócie.

1:0 - 36. minuta - krótko rozegrany rzut rożny; Ignaszewski zagrał lekko ciętą piłkę do Bonifrowskiego, ten podał do Ruszczaka, który z bliska głową zdobył prowadzenie dla miejscowych.

2:0 - 52. minuta - Ignaszewski zacentrował na pole karne, Muzyczuk wycofał piłkę do Polakowskiego, który w swoim stylu przymierzył z 20 metrów. Strzał w długi róg bramki i gol dla Regi.

3:0 - 60. minuta - dwójkowa akcja Polakowskiego z Gosikiem. Po wymianie piłki ten drugi znalazł się sam na sam z Reszkisem i nie zmarnował doskonałej okazji.

4:0 - 73. minuta - Bonifrowski znalazł się z piłką przed bramkarzem Odry. Okiwał bramkarza i posłał futbolówkę do pustej bramki.

5:0 - 86. minuta - gol kuriozum; Wawiórko przebiegł z piłką przez ponad pół boiska, a że ta wychodziła na aut bramkowy (blisko chorągiewki końcowej) mocno odchylony dośrodkował w pole karne. Futbolówka nabrała jednak przedziwnej rotacji i - miast na głowy kolegów - wpadła do bramki Odry.

Gratulacje i obietnice

Potem była już tylko radość gospodarzy. Jan Bednarek, prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, wręczył działaczom Regi pamiątkową tabliczkę za wywalczenie mistrzostwa, zaś obecny na spotkaniu burmistrz Trzebiatowa Sławomir Ruszkowski zapewnił, że chciał tego awansu i zrobi ze swojej strony wszystko, by jego ulubiona drużyna nie podzieliła losu Zorzy Dobrzany, czy Odry Chojna, które wkrótce po awansie do III ligi znalazły się... w piątej. Trzymamy za słowo!

Relacje z pozostałych spotkań w papierowym wydaniu "Głosu".

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych