Wygrali po secie

dc, jat, 22 września 2004 r.
Dwaj Polacy wystąpili wczoraj w pierwszej rundzie tenisowego turnieju Pekao Open, rozgrywanego na kortach przy al. Wojska Polskiego w Szczecinie. Obaj odpadli po trzysetowych meczach.

Mało kto dawał szanse Filipowi Urbanowi na nawiązanie wyrównanej walki z Davidem Sanchezem. Polakowi, który przedarł się do turnieju głównego z eliminacji przyszło zmierzyć się z rozstawionym z nr. 2 Hiszpanem. Ale Urban zaskoczył wszystkich.

Nie popełniał błędów. Mimo, że Sanchez często zmuszał go do gry backhandem, utrzymywał piłkę w korcie. Dobrze serwował i nim rywal na dobre rozpoczął spotkanie było 4:1 dla Urbana. Hiszpan wziął się w garść, jednak w pierwszym secie nie był już w stanie zatrzymać Polaka - 6:1 dla Urbana.

W drugiej partii Polak miał szansę przełamać serwis przeciwnika przy stanie 1:1. Miał dwie okazję, jednak nie udało się. Za to udało się Sanchezowi na 4:2. Numer 2 turnieju wygrywał potem swoje podanie i wygrał seta 6:3.

W decydującej trzeciej partii obaj wygrywali gemy przy własnych serwisach. Niestety, tylko do stanu 4:4. Wtedy Sanchez zdołał przełamać Urbana, wykorzystując jego dość proste błędy. Wygrał następnego gema i cały mecz 1:6, 6:3, 6:4.