Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wygrali bitwę z Netto. Miasto nie wyda zgody na budowę dyskontu

Marek Jaszczyński
Mieszkańcy Osowa odnieśli zwycięstwo, ale zdają sobie sprawę, że Netto może odwołać się od decyzji do wojewody.
Mieszkańcy Osowa odnieśli zwycięstwo, ale zdają sobie sprawę, że Netto może odwołać się od decyzji do wojewody.
Mieszkańcy osiedla Morena na Osowie, którzy protestują przeciw budowie sklepu sieci Netto odnieśli zwycięstwo. Magistrat odmówił wydania zgody na budowę dyskontu.

Sieć Netto stara się umiejscowić swój dyskont przy ulicy Chorzowskiej. Ma tu powstać budynek mieszkalny wielorodzinny z częścią handlową na parterze.

- Odmowa wydania pozwolenia na budowę jest spowodowana brakami w dokumentacji inwestora. Przede wszystkim chodzi o rozwiązania komunikacyjne w rejonie ulicy Chorzowskiej - mówi Tomasz Klek z Urzędu Miasta Szczecin. - Inwestor ma oczywiście prawo do odwołania.

Mieszkańców decyzja magistratu cieszy.

- Bitwa jest wygrana, wojna trwa nadal - komentują. - Do dziś nie możemy zrozumieć, dlaczego inwestor nie chciał się z nami porozumieć w tej sprawie. Przecież naszym żądaniem było odsunięcie planowanego obiektu od naszych posesji i utworzenie pasa zieleni izolacyjnej. Chcieliśmy tak mało.

Mieszkańcy zapoznali się z całym materiałem zgromadzonym w Urzędzie Miasta Szczecin dotyczącym postępowania. Wykonali fotograficzne kopie dokumentów, powołali swoich rzeczoznawców i prawników. Wreszcie złożyli wnioski i dowody. Co takiego znaleźli? Zwrócili uwagę inwestorowi na nieprawidłowości i braki w ocenie oddziaływania akustycznego na środowisko dla inwestycji. Domagają się przedstawienia danych na temat liczby i rodzaju pojazdów, które będą obsługiwały obiekt handlowy, z podziałem na porę dzienną i na porę nocną, wraz z podaniem częstotliwości dostaw i godzin ich wykonywania.

To nie koniec. Analizując projekt budowlany, mieszkańcy wskazali, że żaden spośród trzech zaprojektowanych w budynku lokali mieszkalnych nie spełnia szczególnych wymagań dotyczących mieszkań w budynkach wielorodzinnych określonych w rozporządzeniu ministra infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.

- Minimalna wysokość pokoju w budynku mieszkalnym w świetle wynosi 2,5 metra. Tymczasem, jak wynika z projektu budowlanego, wysokość pokojów we wszystkich trzech lokalach wynosi 2,49 m - mówią mieszkańcy. - Zatem nie mogą zostać uznane za lokale mieszkalne.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński