Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wydział Informatyki ZUT doceniony przez Polską Komisję Akredytacyjną

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Na zdjęciu Marek Kamiński - został laureatem 36. Ogólnopolskiego Konkursu PTI na najlepsze prace magisterskie z informatyki
Na zdjęciu Marek Kamiński - został laureatem 36. Ogólnopolskiego Konkursu PTI na najlepsze prace magisterskie z informatyki
Polska Komisja Akredytacyjna przyznała pozytywną ocenę Zachodniopomorskiemu Uniwersytetowi Technologicznemu w Szczecinie.

Najwyższą z możliwych not otrzymał Wydział Informatyki ZUT za wysoką jakość kształcenia na kierunku informatyka.

Wydział Informatyki ZUT spełnił wszystkie 10 kryteriów. Ocenie podlegały m.in. konstrukcja i realizacja programu studiów, proces rekrutacji, sposoby weryfikacji osiąganych przez studentów efektów uczenia się, doświadczenie oraz rozwój kadry, infrastruktura i zasoby edukacyjne, współpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

ZOBACZ TEŻ:

Informatyka była pierwszym kierunkiem na ZUT ocenianym według nowych zasad. Pozytywna ocena wystawiona przez zespół oceniający oznacza, że treści zawarte w raporcie samooceny w sposób merytorycznie poprawny odzwierciedlają stan faktyczny procesów kształcenia studentów na ocenianym kierunku.

Analiza raportu PKA wykazała, że Wydział Informatyki ZUT umożliwia studentom osiągnięcie założonych efektów uczenia się podczas studiów pierwszego i drugiego stopnia.

Kolejna ocena programowa Wydziału Informatyki ZUT nastąpi w latach 2025/2026.

Polska Komisja Akredytacyjna ma za zadanie przedstawianie ministrowi opinii na temat spełniania warunków prowadzonych studiów na danym kierunku w kwestii poziomu nauczania, profilu kształcenia oraz związku studiów ze strategią uczelni.

CZYTAJ TEŻ:

ZOBACZ TEŻ:

CZYTAJ TEŻ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński