Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wydarzenia kulturalne online. Co można zobaczyć w weekend? Sprawdź!

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
„Kaspar Hauser”  na platformie VOD
„Kaspar Hauser” na platformie VOD
Premiera teatralna online, koncert, ciekawe spotkania - to wszystko w internecie już w najbliższych dniach.

Premiera "Bracia Karamazow"

Teatr Nie Ma zaprasza na premierę spektaklu "Bracia Karamazow". Premiera odbędzie się 15 stycznia o godz. 20 w Strefie Kultury Studenckiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, spektakl odbędzie się tylko w formie streamu ze spektaklu, który na żywo będzie emitowany na profilu i na facebooku jak i na kanale na YouTube Teatru Nie Ma. Obsada: Artur Liwuś, Artur Bartosiewicz, Mateusz Figiel, Patryk Borowy, Adrian Szkutnik, Zofia Sosińska, Rita Kołakowska.

Ferie online z Zamkiem

W kolejnym tygodniu ferii Zamek zaprasza na wirtualne warsztaty rękodzielnicze „Zrób to sam”. Zajęcia poprowadzi Aleksandra Gisges-Dalecka, która przedstawi różnorodne formy pracy z tkaniną, pokaże tajniki tworzenia eko-gadżetów, zaprezentuje etapy tworzenia i dekoracji makiety zamku. Podczas warsztatów będzie można się dowiedzieć, jak krok po kroku stworzyć ciekawe prace we własnym domu. Zajęcia można oglądać na stronie www.zamek.szczecin.pl oraz zamkowych Facebooku i kanale na YouTube. Ostatnie są 15 stycznia o godz. 14.

ZOBACZ TEŻ:

„Kaspar Hauser” na platformie VOD

Teatr Współczesny w Szczecinie zaprasza na kolejne spotkanie ze spektaklem zrealizowanym na podstawie powieści „Kaspar Hauser” Jakuba Wassermanna w reżyserii Jakuba Skrzywanka na platformie VOD dostępnej pod adresem www.vod.wspolczesny.szczecin.pl. By móc korzystać z udostępnianych treści, konieczna jest rejestracja. Spektakle są płatne (bilety można zakupić online). Przedstawienie będzie dostępne z napisami w języku angielskim w tłumaczeniu Artura Zapałowskiego. Historia Kaspara Hausera (przedstawiona w spektaklu nietypowo, bo od końca), nastolatka porzuconego przez opiekuna na ulicach Norymbergi, zwanego „sierotą Europy”, w XIX wieku wstrząsnęła społeczeństwem. Umieszczony w ciemnym lochu, przekazywany z rąk do rąk jak przedmiot, przyjmowany przez kolejne mieszczańskie rodziny, bez skrupułów ponownie wyrzucany… Zabawka, kuriozum, obiekt badań. Przeznaczenie Kaspara Hausera spełniło się na oczach sytych i zadowolonych mieszczan, niedopuszczających do siebie myśli, że to oni byli tak naprawdę sprawcami popełnianych na nim zbrodni. W historii sprzed 200 lat próbujemy odszukać zapowiedź losu milionów ludzi XX i XXI wieku – uciekinierów, ofiar systemu, bezpaństwowców, których wciąż przybywa.
Spektakle będą prezentowane 15, 16 i 17 stycznia. Opłata 15 zł.

Jorge Luis Valcarcel Gregorio obchodzi jubileusz w filharmonii

Filharmonia zaprasza na koncert symfoniczny z okazji jubileuszu pięćdziesięciolecia pracy artystycznej, jaki w tym sezonie obchodzi Jorge Luis Valcarcel Gregorio. Podczas koncertu jubileuszowego wykonane zostaną utwory symfoniczne kubańskich kompozytorów – Marcosa M. Valcarcela Gregorio, Guida Lopeza Gavilego, Floresa Chaviana i Leo Brouwera. Pojawi się także polski akcent - Uwertura do opery "Halka" Stanisława Moniuszki. Kiedy Jorge Luis Valcarcel Gregorio przyjechał do Szczecina, swój czas poświęcił nie tylko Filharmonii w Szczecinie, rozpoczął także pracę pedagogiczną oraz zajął się zarażaniem pozytywną energią ogromnej rzeszy wychowanków i publiczności na koncertach w całej Polsce. Ponad dziesięć lat temu Jorge Valcarcel był w gronie osób najbardziej zaangażowanych w starania o utworzenie Akademii Sztuki w Szczecinie. Swoich wychowanków, a także nas wszystkich uczy od wielu lat: perkusja zawsze gra solo!
Koncert będzie w piątek, 15 stycznia, o godzinie 19 na platformie livefilharmonia.szczecin.pl. Dostęp do platformy streamingowej kosztuje 10-20 zł.

"Wszystko dla mojej matki" w Kinie Zamek

Bezpłatne pokazy online filmu „Wszystko dla mojej matki”, to najnowsza propozycja Kina Zamek, działającego w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Wielokrotnie nagradzany obraz w reżyserii Małgorzaty Imielskiej, koprodukowany przez Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, dostępny będzie na zamkowym kanale na YouTube (www.youtube.com/user/zkpszczecin).
Film (z napisami w języku angielskim) zobaczyć będzie można od 15 stycznia od godziny 10 do 19 stycznia do godziny 23:59.

Początek końca? Rozmowy o lodzie

14 stycznia o godz. 18 odbędzie się promocja książki “Początek końca? Rozmowy o lodzie i zmianie klimatu” - spotkanie z autorami książki Jakubem Małeckim i Julitą Mańczak, które poprowadzi Aleksandra Kardaś.
"Potrafią śpiewać nocą. Są nawet na Marsie. Skrywają prastare bakterie i wirusy z czasów, gdy po Ziemi chodziły mamuty. Lodowce – to od nich zależy nie tylko przyszłość Ziemi, ale także nasza codzienność". Jedyny taki reportaż o lodzie i zmianie klimatu, który odpowiada na pytania nawet najbardziej zaciekłych geeków klimatycznych.
Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej Biblioteki www.mbp.szczecin.pl.

„Sonety, ody, wiersze dla Marianny”

DK 13muz zaprasza na spotkanie z Andrzejem Kopackim oraz promocję tomu poetyckiego „Sonety, ody, wiersze dla Marianny”.
Prowadzenie: Damian Romaniak. Sonet, oda, wiersz – ilu z nas, poza Andrzejem Kopackim, pozwoliłoby dziś sobie na taki triadyczny skok? Ilu by taki skok umiało wykonać? Odbicie jest tu z sonetu, z formy tyleż skodyfikowanej, co nieustannie modyfikowanej, uznawanej za sprawdzian umiejętności poetyckich autora. Potem test jeszcze trudniejszy: lądowanie i odbicie z ody, nie byle jakiej, bo asklepiadejskiej. Wreszcie lądowanie obunóż – i wiersze wolne.
Premiera na kanale YouTube Domu Kultury 13 muz 14 stycznia godzina 19.

„Czwartek z dobrym filmem” - „Call me Tony”, czyli opowieść o marzeniach

Klub Delta poleca film „Call me Tony” w reżyserii Klaudiusza Chrostowskiego. Osiemnastoletni Konrad mieszka w górniczym miasteczku na południu Polski. Chodzi na siłownię i ćwiczy kulturystykę. Kreując swój wizerunek, wzoruje się na aktorach kina akcji. Uwielbia Tony’ego Montanę z „Człowieka z blizną” i chciałby zostać prawdziwą gwiazdą. Bohater wydaje się rozdarty pomiędzy tym, kim faktycznie jest, a tym, kim stara się być, by zyskać akceptację otoczenia. Przed obejrzeniem filmu warto zajrzeć na profil Klubu Delta na Facebooku, portalu YouTube lub stronę internetową Delty (klubdelta.pl), gdzie już 14 stycznia (czwartek) o godz. 17 Krzysztof Spór wprowadzi widzów w tę kinową opowieść. W jej trakcie podane zostaną też wszystkie potrzebne linki do platform, na których znaleźć można polecane tytuły.

CZYTAJ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński