Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Wodzisław Śląski

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Adama Dzika, Bojowników, Bolesława Chrobrego od nr 1 - 156 wszystkie, Bolesława Chrobrego od nr 157 - 231D nieparzyste, Bolesława Chrobrego od nr 160D - 212D parzyste, Bolesława Chrobrego od nr 235 do końca nieparzyste, Bolesława Chrobrego od nr 214 do końca parzyste, Bolesława Krupińskiego, Cypriana Kamila Norwida, Dębowa, Długa, Dołki, Działkowców, Emilii Plater, Głożyńska od nr 4 - 58A parzyste, Głożyńska od nr 5 - 47C nieparzyste, Głożyńska od nr 49 do końca nieparzyste, Głożyńska od nr 60 do końca parzyste, Gołębia, Hoża, Hugo Kołłątaja, Ignacego Paderewskiego, Jarosława Dąbrowskiego od nr 1 - 49E nieparzyste, Jarosława Dąbrowskiego od nr 4 - 42D parzyste, Jarosława Dąbrowskiego od nr 51 do końca nieparzyste, Jarosława Dąbrowskiego od nr 44 do końca parzyste, Józefa Chełmońskiego, Jurija Gagarina, Kardynała Bolesława Kominka, Kąty, Kokoszycka od nr 1 - 179 wszystkie, Konwaliowa, Kosynierów, Ks. Edmunda Szwedy, Letnia, Makowa, Marii Dąbrowskiej, Matki Teresy z Kalkuty, Marii Skłodowskiej-Curie, Melchiora Wańkowicza, Młodzieżowa od nr 1 - 131 nieparzyste, Młodzieżowa od nr 2 - 126 parzyste, Młodzieżowa od nr 128 do końca parzyste, Młodzieżowa od nr 133 do końca nieparzyste, Olszyny, Oraczy od nr 1 - 155A wszystkie, Oraczy od nr 156 do końca wszystkie, Osadnicza, Owocowa, Pałacowa, Parkowa, Pogodna, Popiela, Pszowska od nr 213 do końca wszystkie, Radlińska od nr 68 do końca wszystkie, Radlińskie Chałupki od nr 39 - 79 nieparzyste, Radlińskie Chałupki od nr 80 - 157 wszystkie, Radlińskie Chałupki od nr 158 - 180 parzyste, Rolnicza, Rybnicka od nr 41 do końca wszystkie, Siarkowa, Smolna, Sportowa, Stefana Batorego, Strażacka, Szybowa, Ustronna, Wesoła, Więźniów Politycznych, Wysoka, Zbożowa, Zdrojowa, Ziemowita, Ziołowa, Zuchów, Żniwna, Żwirowa

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Justyna Angelika Skolarus
      28 (0,63%)
    2. 3 Jacek Maj
      122 (2,75%)
    3. 6 Zbigniew Andrzej Sowa
      27 (0,61%)
    4. 1 Krystyna Maria Warcok
      270 (6,09%)
    5. 4 Michał Gawlica
      116 (2,61%)
    6. 5 Ewa Teresa Szajor
      33 (0,74%)
    7. 2 Jan Wojaczek
      178 (4,01%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WODZISŁAW

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Eugeniusz Czesław Chłapek
      663 (14,94%)
    2. 5 Antonina Anna Godziek
      94 (2,12%)
    3. 3 Barbara Maria Ferdyan-Tront
      86 (1,94%)
    4. 6 Bożena Celina Świątek
      58 (1,31%)
    5. 2 Jan Roman Czyżak
      242 (5,45%)
    6. 7 Mieczysław Zdzisław Żabicki
      35 (0,79%)
    7. 4 Jerzy Gerard Gałuszka
      119 (2,68%)

    KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Monika Maria Kowalska
      11 (0,25%)
    2. 5 Adam Marian Kubecki
      2 (0,05%)
    3. 2 Grzegorz Gabriel Węgrzyk
      58 (1,31%)
    4. 1 Anna Katarzyna Derewicz
      22 (0,50%)
    5. 6 Renata Helena Nowak
      9 (0,20%)
    6. 4 Janusz Piotr Lubszczyk
      4 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY WODZISŁAW 2.0

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Wiktoria Weronika Staniek
      24 (0,54%)
    2. 1 Mateusz Joachim Placek
      110 (2,48%)
    3. 3 Marianna Anna Anioł
      39 (0,88%)
    4. 5 Szymon Dawid Kłosek
      28 (0,63%)
    5. 4 Joanna Dorota Chraścina
      14 (0,32%)

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Marzena Katarzyna Musioł
      83 (1,87%)
    2. 5 Alojzy Józef Magiera
      133 (3,00%)
    3. 6 Stanisława Elżbieta Manderla
      157 (3,54%)
    4. 2 Jakub Elsner
      320 (7,21%)
    5. 1 Wojciech Paweł Dziadźko
      46 (1,04%)
    6. 3 Iwona Justyna Hetmaniok
      53 (1,19%)
    7. 4 Dorota Kolarczyk
      65 (1,46%)

    KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Fryderyk Szymon Kamczyk
      74 (1,67%)
    2. 1 Adam Alojzy Króliczek
      683 (15,39%)
    3. 6 Mariusz Andrzej Chłapek
      39 (0,88%)
    4. 2 Katarzyna Barbara Zöllner-Solowska
      324 (7,30%)
    5. 4 Marzena Anna Widenka
      53 (1,19%)
    6. 7 Erwin Włodzimierz Pesta
      5 (0,11%)
    7. 5 Danuta Janina Mazur
      10 (0,23%)

    Okręg 2

    Apteczna, Arendarska, Bartosza Głowackiego, Batalionów Chłopskich, Boczna, Bogumińska, Bracka, Brzozowa, Bukowa, Chabrowa, Cicha, Ciekawa, Czyżowicka od nr 1 - 16 wszystkie, Czyżowicka od nr 17 - 31 nieparzyste, Dolinna, Dr Lucjana Mendego, Franciszaka Matuszczyka, Gawędy, Gościnna, Goździkowa, Górna, Grodzisko, Ignacego Daszyńskiego, Jabłoniowa, Janusza Korczaka, Jastrzębska od nr 1 - 37 nieparzyste, Jastrzębska od nr 2 - 48 parzyste, Jastrzębska od nr 50 do końca parzyste, Jastrzębska od nr 39 do końca nieparzyste, Jodłowa, Józefa Michalskiego, Juliusza Słowackiego, Kąkolowa, Kolejowa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Koszykowa, Kościelna, Kręta, Krokusowa, Ks. Płk. Wilhelma Kubsza od nr 1 - 15 nieparzyste, Ks. Płk. Wilhelma Kubsza od nr 2 - 48 parzyste, Księżnej Konstancji, Kwiatowa, Leonida Teligi, Liliowa, Lipowa, Ładna, Łąkowa, Łużycka, Magnoliowa, Mała, Mały Rynek, Marszałka Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Minorytów, Mszańska, Odrodzenia, Ofiar Oświęcimskich, Ogrodowa, O. Maksymiliana Kolbego, Osiedle 1 Maja, Partyzantów, Pawła Pośpiecha, Piaskowa, Plac Gladbeck, Plac Wojciecha Korfantego, Plac Świętego Krzyża, Podgórna, Połomska, Powstańców Śląskich, Przytulna, Pszowska od nr 1 - 93 wszystkie, Pszowska od nr 94 - 100 parzyste, Radlińska od nr 1 - 35 wszystkie, Rodzinna, Romantyczna, Rzeczna, Rynek, Sasankowa, Sądowa, Sąsiedzka, Skrzyszowska od nr 1 - 49A nieparzyste, Skrzyszowska od nr 2 - 68 parzyste, Skrzyszowska od nr 51 do końca nieparzyste, Skrzyszowska od nr 70 do końca parzyste, Sobótki, Spokojna, Stanisława Staszica, Stefana Czarnieckiego od nr 2 - 28 parzyste, Stefana Czarnieckiego od nr 3 - 59 nieparzyste, Stefana Czarnieckiego od nr 61 do końca nieparzyste, Stefana Czarnieckiego od nr 30 do końca parzyste, Stroma, Szczęśliwa, Szkolna, Średnia, Świerkowa, Świętego Jana, świętego Wawrzyńca, Targowa, Topolowa, Tulipanowa, Turska, Uśmiechu, Wałowa, Wiejska, Wiklinowa, Wilcza, Wincentego Styczyńskiego, Wincentego Witosa, Władysława Opolskiego, Władysława Syrokomli, Wymarzona, Zamkowa, Zagrodowa, Zgoda, Zielona

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Joanna Tkocz
      109 (2,21%)
    2. 4 Tadeusz Rzepa
      67 (1,36%)
    3. 2 Józef Marian Szymaniec
      240 (4,86%)
    4. 1 Marian Tadeusz Plewnia
      576 (11,66%)
    5. 3 Barbara Maria Cąkała
      86 (1,74%)
    6. 5 Marta Patrycja Kufieta
      116 (2,35%)
    7. 7 Krzysztof Wincenty Banaś
      40 (0,81%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WODZISŁAW

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Dominika Natalia Wuwer
      108 (2,19%)
    2. 1 Eugeniusz Józef Ogrodnik
      464 (9,40%)
    3. 3 Adam Robert Jajko
      151 (3,06%)
    4. 5 Adam Marcin Kantor
      185 (3,75%)
    5. 2 Izabela Maria Kalinowska
      336 (6,80%)
    6. 6 Sandra Judyta Pniak
      103 (2,09%)
    7. 7 Janusz Józef Wyleżych
      131 (2,65%)

    KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mariusz Artur Blazy
      272 (5,51%)
    2. 1 Dariusz Mirosław Prus
      120 (2,43%)
    3. 4 Teresa Helena Florkowska
      162 (3,28%)
    4. 3 Danuta Gabriela Olejniczak-Paterek
      92 (1,86%)
    5. 7 Kamil Piotr Smusz
      21 (0,43%)
    6. 5 Ireneusz Drążek
      2 (0,04%)
    7. 6 Karina Olga Riedel
      16 (0,32%)

    KOMITET WYBORCZY WODZISŁAW 2.0

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Oskar Jakub Jasiak
      84 (1,70%)
    2. 7 Martyna Dominika Witor
      17 (0,34%)
    3. 5 Franciszek Paweł Budziński
      129 (2,61%)
    4. 2 Kamil Majda
      204 (4,13%)
    5. 6 Małgorzata Wypiór-Migacz
      14 (0,28%)
    6. 3 Jędrzej Grzegorz Jura
      28 (0,57%)
    7. 4 Natalia Karolina Biernacka
      44 (0,89%)

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Marian Jan Balcer
      184 (3,73%)
    2. 6 Jan Piotr Tatarczyk
      25 (0,51%)
    3. 2 Krystyna Hejna
      26 (0,53%)
    4. 7 Ilona Tlołka
      121 (2,45%)
    5. 3 Dariusz Piotr Iwanowski
      17 (0,34%)
    6. 4 Marek Grzegorz Koczy
      136 (2,75%)
    7. 5 Lucyna Michalina Pesta
      28 (0,57%)

    KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Rafał Błażej Wizner
      21 (0,43%)
    2. 3 Ewa Elżbieta Czerwińska
      21 (0,43%)
    3. 1 Jerzy Wiktor Waltar
      140 (2,84%)
    4. 4 Jolanta Krystyna Palowska
      110 (2,23%)
    5. 5 Barbara Joanna Magiera
      38 (0,77%)
    6. 7 Rafał Marcin Włoczek
      36 (0,73%)
    7. 2 Szymon Kostecki
      118 (2,39%)

    Okręg 3

    26 Marca od nr 1 - 7A nieparzyste, 26 Marca od nr 2 - 36 parzyste, 26 Marca numery: 42, 62, 64, 26 Marca od nr 11 - 25 nieparzyste, 26 Marca numery: 27, 29, 31, 33, 26 Marca od nr 70 - 170 parzyste, 26 Marca od nr 35 - 53 nieparzyste, Armii Krajowej, Bolesława Prusa, Edwarda Sosny, Elizy Orzeszkowej, Harcerska, Jana Pawła II, Kardynała Stefana Wyszyńskiego od nr 1 - 37 nieparzyste, Kardynała Stefana Wyszyńskiego od nr 2 - 38 parzyste, Kardynała Stefana Wyszyńskiego od nr 43 - 79 nieparzyste, Kardynała Stefana Wyszyńskiego od nr 40 - 52 parzyste, Ks. Płk. Wilhelma Kubsza od nr 19 do końca nieparzyste, Ludwika Waryńskiego, Marklowicka, Osiedle Przyjaźni, PCK, Piastowska, Plac Zwycięstwa, Pokoju, Radlińskie Chałupki od nr 1 - 35 parzyste i nieparzyste, Radlińskie Chałupki od nr 36 - 74 parzyste, Radlińskie Chałupki nr 161, Radlińskie Chałupki od nr 186 - 194 parzyste, Rybnicka od nr 1 - 30A parzyste i nieparzyste, Słoneczna, Stefana Żeromskiego, Tysiąclecia, Wojska Polskiego

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Alicja Stefania Szebera
      57 (1,39%)
    2. 1 Roman Stanisław Kapciak
      462 (11,24%)
    3. 2 Danuta Krawczyk
      197 (4,79%)
    4. 3 Henryk Piotr Fajkis
      123 (2,99%)
    5. 4 Kamil Kamiński
      143 (3,48%)
    6. 5 Piotr Chamczyk
      20 (0,49%)
    7. 6 Bernadeta Małgorzewicz
      40 (0,97%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WODZISŁAW

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Grażyna Sitko
      193 (4,69%)
    2. 4 Jadwiga Helena Holeczek-Wojdat
      94 (2,29%)
    3. 1 Roman Szamatowicz
      452 (10,99%)
    4. 2 Wojciech Wilkowski
      314 (7,64%)
    5. 6 Ireneusz Kazimierz Skupień
      401 (9,75%)
    6. 7 Katarzyna Halina Solis
      39 (0,95%)
    7. 5 Iwona Anna Kaczyńska
      80 (1,95%)

    KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Janina Bronisława Kubecka
      13 (0,32%)
    2. 1 Alina Stefania Malina
      55 (1,34%)
    3. 2 Michał Zygmunt Jurkiewicz
      47 (1,14%)
    4. 4 Sławomir Artur Augustyniak
      10 (0,24%)
    5. 5 Janina Elżbieta Tlałka
      8 (0,19%)
    6. 6 Adam Jan Kaczmarek
      10 (0,24%)
    7. 7 Marcin Stępień
      31 (0,75%)

    KOMITET WYBORCZY WODZISŁAW 2.0

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kacper Lech Biernacki
      185 (4,50%)
    2. 2 Łukasz Michał Chrząszcz
      246 (5,98%)
    3. 3 Adrian Ryszard Stępniak
      60 (1,46%)
    4. 7 Anna Fabia
      35 (0,85%)
    5. 4 Krzysztof Widenka
      35 (0,85%)
    6. 6 Kinga Patrycja Korczak
      11 (0,27%)
    7. 5 Agnieszka Dominika Gonsior
      21 (0,51%)

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Arkadiusz Jacek Celny
      112 (2,72%)
    2. 1 Dezyderiusz Dariusz Szwagrzak
      284 (6,91%)
    3. 3 Agnieszka Ewelina Gardian
      48 (1,17%)
    4. 7 Izabela Helena Węglarz
      21 (0,51%)
    5. 4 Wiesław Zenon Jóźwik
      47 (1,14%)
    6. 5 Robert Piotr Kotwica
      23 (0,56%)
    7. 6 Beata Samburska
      62 (1,51%)

    KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Anna Maria Kobylańska
      28 (0,68%)
    2. 4 Barbara Monika Kozłowska
      12 (0,29%)
    3. 2 Radosław Henryk Tkocz
      33 (0,80%)
    4. 1 Izabela Pawłowska
      28 (0,68%)
    5. 5 Barbara Iwona Błaszkiewicz
      15 (0,36%)
    6. 7 Edward Piotr Piotrowski
      7 (0,17%)
    7. 6 Grzegorz Piotr Polnik
      10 (0,24%)

    Okręg 4

    Cisowa, Czyżowicka od nr 18 - 60 parzyste, Czyżowicka od nr 33 - 61A nieparzyste, Czyżowicka od nr 62 do końca wszystkie, Fryderyka Chopina, Gosława, Górnicza, Iwana Miczurina, Józefa Bieni, Karkoszka, Kokoszycka od nr 180 - 186 parzyste i nieparzyste, Ks. Antoniego Roboty, Ks. Ewalda Kasperczyka, Leszka, Leśna, Ludowa, Mieczysława Karłowicza, Mieszka, Modrzewiowa, Nowa, Osiedle Dąbrówki, Osiedle XXX Lecia od nr 1 - 63 wszystkie, Osiedle XXX Lecia od nr 64 do końca wszystkie, Osiedle XXX Lecia P1E, Polna, Poprzeczna, Przemysława od nr 1 - 8F wszystkie, Przemysława od nr 9 do końca wszystkie, Pszowska od nr 95 - 99D nieparzyste, Pszowska od nr 101 - 212 wszystkie, Radlińska od nr 36 - 44 parzyste, Radlińska od nr 39 - 59 nieparzyste, Radlińska od nr 46 - 58A parzyste, Radlińska od nr 59A - 67 nieparzyste, Rogowska, Słowiańska, Spółdzielcza, Stanisława Moniuszki, Starowiejska, Świętej Jadwigi, Tęczowa, Wąska, Wolności, Żwirki i Wigury

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Adrian Michał Jędryka
      567 (10,33%)
    2. 7 Konrad Marcin Ziętara
      104 (1,89%)
    3. 5 Joanna Bernadetta Stanisz-Cebula
      78 (1,42%)
    4. 6 Sylwia Maria Szolc
      84 (1,53%)
    5. 4 Lidia Benedykta Ptak
      318 (5,79%)
    6. 2 Adam Józef Herok
      141 (2,57%)
    7. 8 Marek Robert Małek
      149 (2,71%)
    8. 3 Karol Wincenty Hojka
      72 (1,31%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZ WODZISŁAW

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jan Marcin Grabowiecki
      724 (13,19%)
    2. 2 Brygida Sylwia Adamik
      235 (4,28%)
    3. 7 Klaudia Monika Szubert
      83 (1,51%)
    4. 4 Henryk Konrad Materzok
      81 (1,48%)
    5. 5 Karolina Anna Mrowiec
      121 (2,20%)
    6. 6 Czesław Rychlik
      277 (5,05%)
    7. 3 Rafał Paweł Gojny
      160 (2,91%)
    8. 8 Aleksander Kazimierz Żabicki
      166 (3,02%)

    KOMITET WYBORCZY GŁOS POKOLEŃ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Marzena Teresa Machnik
      137 (2,50%)
    2. 2 Mariusz Ryszard Gaca
      17 (0,31%)
    3. 5 Bartłomiej Krystian Włodarz
      10 (0,18%)
    4. 3 Przemysław Krystian Bernat
      9 (0,16%)
    5. 4 Natalia Klaudia Derewicz
      12 (0,22%)
    6. 6 Adam Tymczuk
      18 (0,33%)
    7. 8 Alan Hieronim Szatyło
      65 (1,18%)
    8. 7 Jagoda Magdalena Gaca
      16 (0,29%)

    KOMITET WYBORCZY WODZISŁAW 2.0

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Mariusz Konrad Adamczyk
      84 (1,53%)
    2. 4 Dorota Janina Miszczyk
      43 (0,78%)
    3. 6 Tomasz Marek Stolarski
      36 (0,66%)
    4. 2 Błażej Tomasz Pabijasz
      94 (1,71%)
    5. 8 Sylwia Fabia
      26 (0,47%)
    6. 7 Jędrzej Mirosław Górski
      17 (0,31%)
    7. 5 Roksana Tatiana Warcholak
      19 (0,35%)
    8. 1 Arkadiusz Dariusz Kość
      244 (4,44%)

    KOMITET WYBORCZY STOWARZYSZENIE WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Joanna Małgorzata Górska
      53 (0,97%)
    2. 7 Adam Sroczyński
      60 (1,09%)
    3. 2 Antoni Jacek Mężyk
      157 (2,86%)
    4. 1 Stefan Grzybacz
      203 (3,70%)
    5. 8 Patrycja Paulina Stryszawiak
      19 (0,35%)
    6. 3 Izabela Kolarska
      39 (0,71%)
    7. 5 Antoni Jeleń
      22 (0,40%)
    8. 4 Barbara Haligowska
      73 (1,33%)

    KOMITET WYBORCZY "ZGODA I ROZWÓJ"

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Patrycja Justyna Kłosok
      38 (0,69%)
    2. 1 Grażyna Teresa Pietyra
      321 (5,85%)
    3. 6 Robert Puciłowski
      5 (0,09%)
    4. 5 Elżbieta Zofia Jasiak
      46 (0,84%)
    5. 4 Jakub Grzegorz Fojcik
      19 (0,35%)
    6. 2 Barbara Maria Kühn
      173 (3,15%)
    7. 8 Sebastian Michałowski
      9 (0,16%)
    8. 7 Maryla Beata Nisiewicz-Jaźwiec
      46 (0,84%)