Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - kartuski

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Gmina Chmielno, Gmina Sierakowice i Gmina Sulęczyno

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU I GMIN

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Joanna Karolina Bińkowska
      52 (0,38%)
    2. 2 Piotr Lech Zatoń
      157 (1,14%)
    3. 3 Adam Daniel Miotk
      354 (2,56%)
    4. 7 Łukasz Wojciech Piepiórka
      88 (0,64%)
    5. 6 Artur Formela
      73 (0,53%)
    6. 8 Anna Maria Król
      267 (1,93%)
    7. 1 Jerzy Wojciech Grzegorzewski
      732 (5,30%)
    8. 5 Magdalena Stencel
      136 (0,98%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KASZUBY-NASZÉ SPRAWË

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Janina Kwiecień
      1 196 (8,65%)
    2. 3 Andrzej Franciszek Potrac
      1 015 (7,34%)
    3. 2 Krzysztof Marian Andryskowski
      348 (2,52%)
    4. 4 Marian Kwidziński
      552 (3,99%)
    5. 6 Grażyna Maria Brzeska
      57 (0,41%)
    6. 5 Ryszard Klajn
      259 (1,87%)
    7. 8 Jolanta Anna Węsierska
      152 (1,10%)
    8. 7 Bożena Jancen
      116 (0,84%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Włodzimierz Jerzy Siemieniuk
      687 (4,97%)
    2. 3 Jarosław Jerzy Znamiński
      71 (0,51%)
    3. 2 Barbara Maria Gojtowska
      283 (2,05%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Anna Maria Piasecka
      117 (0,85%)
    2. 3 Julian Marszk
      172 (1,24%)
    3. 2 Mirosław Andrzej Łęcki
      585 (4,23%)
    4. 1 Ewa Maria Grucza
      1 522 (11,01%)
    5. 5 Stefan Antoni Rambiert
      73 (0,53%)
    6. 6 Magdalena Maria Lejk
      330 (2,39%)
    7. 8 Franciszek Karczewski
      371 (2,68%)
    8. 4 Stanisław Smentoch
      660 (4,77%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTE KASZUBY

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Beata Lubocka Gruenholz
      86 (0,62%)
    2. 1 Jakub Maria Stencel
      56 (0,41%)
    3. 2 Dorota Hanna Marszk
      80 (0,58%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA KASZUB

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Zygmunt Wenta
      320 (2,31%)
    2. 4 Jarosław Jan Jóskowski
      421 (3,05%)
    3. 1 Piotr Marek Leszczyński
      636 (4,60%)
    4. 2 Marzena Bir
      457 (3,31%)
    5. 3 Ireneusz Józef Korda
      373 (2,70%)
    6. 7 Joanna Barbara Czerwionka
      184 (1,33%)
    7. 6 Irena Stanisława Gliszczyńska
      132 (0,95%)
    8. 8 Piotr Krzysztof Zengerski
      653 (4,72%)

    Okręg 2

    Gmina Kartuzy

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU I GMIN

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Lech Józef Brillowski
      62 (0,45%)
    2. 1 Mirosława Teresa Lehman
      1 000 (7,22%)
    3. 5 Marek Janusz Landowski
      172 (1,24%)
    4. 2 Ryszard Marian Herbasz
      380 (2,74%)
    5. 6 Beata Bieszka
      497 (3,59%)
    6. 4 Anna Okroj
      134 (0,97%)
    7. 7 Jerzy Antoni Malotka-Trzebiatowski
      49 (0,35%)
    8. 8 Tomasz Roman Meissner
      134 (0,97%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KASZUBY-NASZÉ SPRAWË

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Edmund Wiktor Kwidziński
      692 (4,99%)
    2. 2 Zdzisław Lipkowski
      311 (2,24%)
    3. 3 Jerzy Józef Ropel
      1 058 (7,64%)
    4. 4 Tadeusz Belgrau
      614 (4,43%)
    5. 5 Jolanta Kryszewska
      267 (1,93%)
    6. 6 Waldemar Piotr Miłejko
      221 (1,60%)
    7. 8 Maria Anastazja Wenta-Barlak
      442 (3,19%)
    8. 7 Wioleta Teresa Kąkol
      30 (0,22%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Artur Roland Kozłowski
      281 (2,03%)
    2. 1 Andrzej Marian Tersa
      600 (4,33%)
    3. 3 Ewelina Marta Drzewiecka-Nowosad
      124 (0,90%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Andrzej Leyk
      1 212 (8,75%)
    2. 2 Andrzej Grzegorz Bystron
      780 (5,63%)
    3. 5 Jacek Grzegorz Werochowski
      215 (1,55%)
    4. 6 Karolina Lisiewicz
      90 (0,65%)
    5. 4 Agnieszka Labuda
      214 (1,54%)
    6. 3 Roksana Dajana Stenka
      221 (1,60%)
    7. 8 Henryk Michał Labuda
      134 (0,97%)
    8. 7 Łucja Browarczyk
      43 (0,31%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTE KASZUBY

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Marta Goluch
      195 (1,41%)
    2. 3 Joanna Ewa Kąkol
      130 (0,94%)
    3. 7 Marcin Jerzy Stoltmann
      25 (0,18%)
    4. 8 Mateusz Henryk Szymichowski
      22 (0,16%)
    5. 2 Barbara Grażyna Kramp
      189 (1,36%)
    6. 1 Krzysztof Tadeusz Rek
      390 (2,82%)
    7. 6 Adrian Piotr Pawłowski
      71 (0,51%)
    8. 5 Krystyna Maria Potraca
      47 (0,34%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA KASZUB

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mirosław Jan Szutenberg
      798 (5,76%)
    2. 3 Henryka Barbara Wolska
      487 (3,52%)
    3. 4 Przemysław Paweł Maciąg
      59 (0,43%)
    4. 1 Zdzisław Sokół
      789 (5,70%)
    5. 5 Bożena Maria Merchel
      106 (0,77%)
    6. 7 Bogumiła Teresa Bisewska
      103 (0,74%)
    7. 6 Edmund Kożyczkowski
      195 (1,41%)
    8. 8 Antoni Konkol
      271 (1,96%)

    Okręg 3

    Gmina Przodkowo i Gmina Żukowo

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU I GMIN

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Ewa Krystyna Suchecka
      92 (0,50%)
    2. 7 Paweł Kamiński
      37 (0,20%)
    3. 2 Leon Czerwiński
      606 (3,27%)
    4. 1 Andrzej Adam Wroński
      575 (3,10%)
    5. 4 Alojzy Karol Falk
      71 (0,38%)
    6. 6 Marzena Czuba
      51 (0,28%)
    7. 5 Dorota Małgorzata Korzeniewska
      80 (0,43%)
    8. 8 Monika Helena Czerwińska-Ziemann
      38 (0,21%)
    9. 9 Izabela Ewa Hewelt
      28 (0,15%)
    10. 10 Mila Stoyanova Kozerska
      20 (0,11%)
    11. 11 Jarosław Skorowski
      49 (0,26%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KASZUBY-NASZÉ SPRAWË

    kandydatliczba głosów

    1. 10 Elżbieta Kunegunda Klinkosz
      176 (0,95%)
    2. 4 Genowefa Klara Zasada
      280 (1,51%)
    3. 3 Piotr Mirosław Fikus
      996 (5,38%)
    4. 1 Mieczysław Józef Woźniak
      1 331 (7,18%)
    5. 2 Eugeniusz Pryczkowski
      968 (5,22%)
    6. 6 Weronika Formela
      107 (0,58%)
    7. 8 Katarzyna Maria Bliźniewska
      100 (0,54%)
    8. 7 Jerzy Soliwoda
      221 (1,19%)
    9. 11 Tomasz Jacek Szymkowiak
      896 (4,84%)
    10. 9 Józef Kobiela
      128 (0,69%)
    11. 5 Józef Belgrau
      157 (0,85%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 10 Dariusz Patelczyk
      50 (0,27%)
    2. 11 Tomasz Michał Fopke
      481 (2,60%)
    3. 4 Bartłomiej Jerzy Piaseczny
      142 (0,77%)
    4. 1 Mirosław Andrzej Żeromski
      1 424 (7,69%)
    5. 3 Magdalena Beata Błańska-Mecner
      304 (1,64%)
    6. 2 Radosław Maciej Cebela
      222 (1,20%)
    7. 6 Magdalena Rozdębska
      144 (0,78%)
    8. 5 Jarosław Grzegorz Bielawski
      142 (0,77%)
    9. 9 Danuta Paziewicz
      69 (0,37%)
    10. 7 Sandra Kassin
      120 (0,65%)
    11. 8 Stefan Franciszek Karczewski
      116 (0,63%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bartłomiej Kazimierz Gross
      975 (5,26%)
    2. 2 Andrzej Pleszyniak
      270 (1,46%)
    3. 7 Daniel Tadeusz Mikosz
      119 (0,64%)
    4. 9 Karol Janusz Szymichowski
      139 (0,75%)
    5. 5 Halina Jadwiga Kobiela
      194 (1,05%)
    6. 4 Grażyna Teresa Jaworska
      335 (1,81%)
    7. 3 Joanna Agnieszka Andrzejewska
      243 (1,31%)
    8. 10 Franciszek Sikora
      270 (1,46%)
    9. 6 Amelia Anna Pufelska-Raulin
      50 (0,27%)
    10. 8 Katarzyna Ewa Recłaf
      90 (0,49%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA KASZUB

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bogdan Jan Łapa
      1 745 (9,42%)
    2. 2 Grzegorz Rek
      485 (2,62%)
    3. 3 Jan Andrzej Wroński
      453 (2,44%)
    4. 7 Ryszard Józef Peek
      795 (4,29%)
    5. 4 Bogumiła Anna Wandtke
      129 (0,70%)
    6. 6 Stanisław Ryszard Groth
      206 (1,11%)
    7. 11 Jacek Bartłomiej Miąskowski
      1 210 (6,53%)
    8. 8 Bernadeta Maria Pruszak
      70 (0,38%)
    9. 5 Henryk Miotk
      416 (2,25%)
    10. 10 Paulina Stefania Skrzyńska
      95 (0,51%)
    11. 9 Małgorzata Irena Wicka-Rybińska
      19 (0,10%)

    Okręg 4

    Gmina Somonino i Gmina Stężyca

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA POWIATU I GMIN

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Marcin Kieliński
      407 (5,00%)
    2. 6 Marzena Treder
      145 (1,78%)
    3. 1 Ewa Lucyna Borzestowska
      774 (9,50%)
    4. 3 Zbigniew Marcin Dysarz
      519 (6,37%)
    5. 4 Ewa Beata Srock
      358 (4,39%)
    6. 5 Marian Kaczmarek
      109 (1,34%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SAMORZĄDNE KASZUBY-NASZÉ SPRAWË

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Maciej Rafał Czapiewski
      466 (5,72%)
    2. 3 Paweł Kowalewski
      651 (7,99%)
    3. 2 Alicja Halina Domaschke
      153 (1,88%)
    4. 4 Katarzyna Lena Kiedrowska-Zagozdon
      66 (0,81%)
    5. 5 Izabela Edyta Itrich-Hopa
      237 (2,91%)
    6. 6 Zbigniew Władysław Reiter
      211 (2,59%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Aleksandra Gertruda Brzoskowska
      422 (5,18%)
    2. 2 Adam Marek Warnke
      88 (1,08%)
    3. 3 Krzysztof Jan Rychert
      113 (1,39%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Stanisław Józef Dudek
      484 (5,94%)
    2. 5 Katarzyna Halina Gruchała
      88 (1,08%)
    3. 2 Adriana Katarzyna Zarach
      389 (4,77%)
    4. 3 Andrzej Franciszek Niesiołowski
      95 (1,17%)
    5. 4 Dorota Kamińska
      122 (1,50%)
    6. 6 Marek Szutenberg
      291 (3,57%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW OTWARTE KASZUBY

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Korneliusz Gronda
      18 (0,22%)
    2. 1 Aleksandra Pascaru
      31 (0,38%)
    3. 2 Mirosława Barbara Miodowska-Jaroś
      130 (1,60%)
    4. 3 Jerzy Leon Ropela
      52 (0,64%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE DLA KASZUB

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Andrzej Klasa
      438 (5,38%)
    2. 2 Iwona Formela
      750 (9,21%)
    3. 3 Kazimierz Walkusz
      226 (2,77%)
    4. 6 Elżbieta Lemańczyk
      44 (0,54%)
    5. 4 Marek Jan Brusznicki
      244 (2,99%)
    6. 5 Ewa Edyta Gostkowska
      26 (0,32%)