Wyniki wyborów 2018 do rady miasta Żywiec

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    al. Piłsudskiego, Folwark, Habsburgów, Jana, Komisji Edukacji Narodowej, Komorowskich, Krasińskiego oraz bloki nr 9, nr 15 i nr 17, PCK, Południowa, Powstańców Śląskich, Słowicza, Wodna, Osiedle 700 - lecia, Osiedle Pod Grapą

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BURMISTRZA ANTONIEGO SZLAGORA

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Paweł Edward Szczepanik
      143 (4,45%)
    2. 2 Robert Adam Brączek
      441 (13,73%)
    3. 1 Antoni Paweł Szlagor
      459 (14,29%)
    4. 5 Halina Barbara Szcześniak
      53 (1,65%)
    5. 6 Lidia Barcik
      37 (1,15%)
    6. 4 Henryka Małgorzata Regel
      37 (1,15%)
    7. 3 Tomasz Jerzy Kotajny
      117 (3,64%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI WOJCIECHA BIELEWICZA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Danuta Anna Gęga
      9 (0,28%)
    2. 1 Aleksander Hojdysz
      30 (0,93%)
    3. 5 Michał Wolny
      11 (0,34%)
    4. 3 Łucja Bielewicz
      18 (0,56%)
    5. 2 Łukasz Tomasz Blachura
      38 (1,18%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Maciej Moc
      75 (2,34%)
    2. 1 Karol Antoni Gąsior
      107 (3,33%)
    3. 3 Wiesława Anna Wisłowska
      50 (1,56%)
    4. 4 Urszula Anna Kalińska
      51 (1,59%)
    5. 6 Katarzyna Agnieszka Galica
      22 (0,69%)
    6. 7 Grzegorz Szafrański
      65 (2,02%)
    7. 5 Marek Szatanik
      26 (0,81%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bogusław Lucjan Bogacz
      134 (4,17%)
    2. 5 Dorota Władysława Madej
      49 (1,53%)
    3. 4 Jolanta Sobczak
      54 (1,68%)
    4. 2 Jolanta Sylwia Kliś
      82 (2,55%)
    5. 3 Paweł Marcin Hajduk
      54 (1,68%)
    6. 6 Dariusz Adam Pietraszko
      21 (0,65%)
    7. 7 Adam Józef Biłyk
      88 (2,74%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Andrzej Tomasz Szymański
      38 (1,18%)
    2. 3 Rafał Adam Dudziak
      53 (1,65%)
    3. 5 Zofia Kliś
      45 (1,40%)
    4. 4 Krystyna Irena Korzec-Jędrzejas
      37 (1,15%)
    5. 2 Mieczysław Jan Pachowicz
      95 (2,96%)
    6. 7 Aleksandra Stanisława Wróbel
      114 (3,55%)
    7. 1 Tadeusz Trzop
      444 (13,83%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Krzysztof Ryszard Stankiewicz
      56 (1,74%)
    2. 5 Bogusława Maria Czarnota
      6 (0,19%)
    3. 2 Helena Maria Habdas
      19 (0,59%)
    4. 6 Jerzy Lejawa
      3 (0,09%)
    5. 4 Zofia Mrowiec
      8 (0,25%)
    6. 7 Magdalena Maria Murańska
      16 (0,50%)
    7. 3 Włodzimierz Perges
      6 (0,19%)

    Okręg 2

    al. Jana Pawła II, al. Legionów, al. Wolności, Akacjowa, Beskidzka, Bracka, Dębowa, Góra Burgałowska, Granitowa, Gwiezdna, Handlowa, Irysowa, Jagiellońska, Jana III Sobieskiego, Jaśminowa, Jaworowa, Jodłowa, Kasztanowa, Komonieckiego, Kościuszki, Kraszewskiego, Krokusowa, Krótka, Liliowa, 3 Maja, Makowa, Mała, Mickiewicza, Młyńska, Nad Markiem, Nad Witem, Ogrodowa, Paderewskiego, Piernikarska, Pilnikarska, Plac Mariacki, Plebańska, Pod Górą, Podwale, Pod Jemiołą, Pogodna, Poniatowskiego, Rynek, Rzeczna, Stefana Batorego, Sempołowskiej, Sienkiewicza, Skwer Narodowych Sił Zbrojnych, Słowackiego, Stroma, Szewska, Śliżowy Potok, Świętego Wita, Świętokrzyska, Topolowa, Wichrowa od nr 1 do nr 47, Wincentego Witosa, Węglowa, Wierzbowa, Wiśniowa, Wschodnia, Za Górą, Zamkowa, Zielona, Żeglarska, Żeromskiego, Feliksa Kazimierza Potockiego, Krakowska, Osiedle Młodych oraz budynki nr 6 i nr 19, Osiedle Na Wzgórzu, Osiedle Widok, Władysława Andersa, Adama Asnyka, Bohaterów Września, Tadeusza Bora-Komorowskiego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Bolesława Chrobrego, Stefana Czarnieckiego, Jana Karola Chodkiewicza, Marii Dąbrowskiej, Działy Zadzielskie, Aleksandra Fredry, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Stefana Grota-Roweckiego, Kazimierza Wielkiego, Franciszka Kleeberga, Królowej Jadwigi, Bolesława Krzywoustego, Jana Kasprowicza, Władysława Łokietka, Stanisława Maczka, Moszczanicka, Młyn, Mieszka I, Ernesta Malinowskiego, Nad Łękawką, Cypriana Kamila Norwida, Orląt Lwowskich, Piastowska, Plażowa, Przyjaciół, Rekreacyjna, Lucjana Rydla, Rychwałdzka, Stanisława Sosabowskiego, Strzelców Karpackich, Jana Sowińskiego, Leopolda Staffa, Strażacka, Ślemieńska, Władysława Warneńczyka, Gabrieli Zapolskiej, Jana Zamoyskiego, Stanisława Żółkiewskiego, Zawiszy Czarnego, Osiedle Szkolne, Astrów, Azaliowa, Bluszczowa, Bławatkowa, Bratkowa, Bzowa, Chabrowa, Chmielna, Cyprysowa, Fiołkowa, Głogowa, Kalinowa, Konwaliowa, Mieczykowa, Nad Jeziorem, Narcyzowa, Niezapominajki, Oczkowska, Pierwiosnkowa, Przebiśniegowa, Sasankowa, Słonecznikowa, Stokrotkowa, Storczykowa, Suska, Tulipanowa, Wrzosowa, Żonkilowa, Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej-Szpital Powiatowy, Dom Pomocy Społecznej – Śliżowy Potok 8

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BURMISTRZA ANTONIEGO SZLAGORA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Mona Saad
      191 (4,50%)
    2. 5 Izabela Magdalena Sowa-Knapczyk
      32 (0,75%)
    3. 7 Małgorzata Anna Mazgaj
      36 (0,85%)
    4. 8 Tomasz Piotr Szpilka
      39 (0,92%)
    5. 2 Marcin Krzysztof Wróbel
      235 (5,54%)
    6. 4 Wojciech Józef Glondys
      150 (3,54%)
    7. 1 Marian Stanisław Kastelik
      403 (9,50%)
    8. 6 Grzegorz Stanisław Janik
      34 (0,80%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI WOJCIECHA BIELEWICZA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Katarzyna Maria Czajewska
      2 (0,05%)
    2. 4 Wiktor Dariusz Płonka
      12 (0,28%)
    3. 3 Monika Magdalena Bielewicz
      3 (0,07%)
    4. 1 Wojciech Tomasz Bielewicz
      60 (1,41%)
    5. 5 Mariusz Wojciech Czajewski
      7 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŻYWIEC NASZA PRZYSZŁOŚĆ JOANNA OSTROWSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Joanna Agnieszka Ostrowska
      137 (3,23%)
    2. 5 Michał Piotr Król
      10 (0,24%)
    3. 3 Ewelina Kinga Worek
      16 (0,38%)
    4. 6 Artur Tomasz Martosz
      8 (0,19%)
    5. 2 Teresa Katarzyna Kurzyk
      19 (0,45%)
    6. 4 Rafał Antoni Caputa
      11 (0,26%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Anna Wanda Koziołek
      26 (0,61%)
    2. 8 Maciej Marcin Gibas
      225 (5,30%)
    3. 5 Wojciech Grzegorz Steblik
      29 (0,68%)
    4. 4 Kornelia Anna Gąsiorek
      37 (0,87%)
    5. 1 Krzysztof Wojciech Greń
      412 (9,71%)
    6. 3 Genowefa Karolina Jeziorska
      151 (3,56%)
    7. 2 Piotr Wiesław Stasica
      297 (7,00%)
    8. 7 Halina Ćwiękała
      48 (1,13%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Monika Marta Kubień
      40 (0,94%)
    2. 7 Monika Marzena Laburda
      39 (0,92%)
    3. 1 Adam Waldemar Krztoń
      132 (3,11%)
    4. 2 Wojciech Nowak
      67 (1,58%)
    5. 4 Jacek Tomasz Pochopień
      24 (0,57%)
    6. 3 Mirosław Stanisław Lańczyk
      105 (2,48%)
    7. 6 Janina Maria Słonka
      35 (0,83%)
    8. 5 Krzysztof Janusz Lach
      47 (1,11%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Hubert Gach
      77 (1,82%)
    2. 8 Barbara Dzierżęga
      38 (0,90%)
    3. 2 Wiesława Stanuch
      124 (2,92%)
    4. 6 Zofia Franciszka Prokop
      26 (0,61%)
    5. 1 Andrzej Jan Widzyk
      463 (10,91%)
    6. 7 Barbara Katarzyna Furtak
      79 (1,86%)
    7. 3 Leszek Adam Szpila
      150 (3,54%)
    8. 4 Wacław Wit Zyzak
      62 (1,46%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Piotr Paweł Gradek
      3 (0,07%)
    2. 1 Zofia Barbara Namysłowska
      36 (0,85%)
    3. 3 Zenon Adam Pawełek
      9 (0,21%)
    4. 2 Paulina Natalia Zoń
      15 (0,35%)
    5. 6 Jerzy Roman Pawlik
      9 (0,21%)
    6. 5 Krzysztof Czesław Gibas
      18 (0,42%)
    7. 8 Sylwia Teresa Starypan
      10 (0,24%)
    8. 7 Mateusz Jan Michalski
      4 (0,09%)

    Okręg 3

    Armii Krajowej, Bielów, Bielska, Browar Kolonia, Browarna, Długa, Dworcowa, Fabryczna, Futrzarska, Garbarska, Graniczna, Harenda, Jana Kazimierza, Jasna, Kazimierza Tetmajera, Kabaty, Kochanowskiego, Kolejowa, Konopnickiej, Krzywa, Księdza Prałata Stanisława Słonki, Lelewela, Leśnianka, Ludna, Łączki, Łączna, Łęgowa, 1 Maja, Michała, Miła, Mleczarska, Mochnackiego, Nimasów, Niwy, Nowa, Objazdowa, Pawlusie, Piaskowa, Piękna, Podtorze, Polna, Półkole, Prosta, Przemysłowa, Rolnicza, Różana, Rzeźnicza, Sadowa, Słoneczna, Spokojna, Sportowa, Stawowa, Stolarska, Szkolna, Śliwkowa, Wałowa, Wąska, Wczasowa, Wesoła, Wypoczynkowa, Wyzwolenia, Za Wodą, Zabłocka, Zacisze, Osiedle Kabaty, Osiedle Zgoda, Lawendowa, Malownicza, Podlesie, Podmiejska, Sezamowa, Omastówka, Owocowa, Sarni Stok, Scalona, Skowronkowa, Wietrzna, Zaspowa

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BURMISTRZA ANTONIEGO SZLAGORA

    kandydatliczba głosów

    1. 6 Edyta Michalska
      46 (1,39%)
    2. 5 Józef Brzuśnian
      26 (0,78%)
    3. 2 Mirosław Tadeusz Figura
      310 (9,35%)
    4. 4 Renata Szymik-Skórka
      24 (0,72%)
    5. 3 Dorota Maria Ormaniec
      75 (2,26%)
    6. 1 Jarosław Gowin
      813 (24,52%)
    7. 7 Grzegorz Paweł Głazowski
      75 (2,26%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI WOJCIECHA BIELEWICZA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Karolina Bogusława Pasierbek
      3 (0,09%)
    2. 3 Dominik Marcin Polak
      9 (0,27%)
    3. 5 Przemysław Tadeusz Tajstra
      3 (0,09%)
    4. 1 Jan Tracz
      22 (0,66%)
    5. 2 Stanisława Aniela Jura
      2 (0,06%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŻYWIEC NASZA PRZYSZŁOŚĆ JOANNA OSTROWSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jacek Wojciech Kamiński
      47 (1,42%)
    2. 2 Grażyna Helena Szwed
      7 (0,21%)
    3. 3 Kinga Martyna Gibas
      11 (0,33%)
    4. 4 Kamila Karolina Wawrzyczek
      3 (0,09%)
    5. 5 Kamil Mateusz Klęka
      12 (0,36%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Damian Łukasz Biel
      131 (3,95%)
    2. 1 Grzegorz Bogusław Glas
      204 (6,15%)
    3. 7 Jerzy Filip Ostrowski
      25 (0,75%)
    4. 4 Dorota Wanda Firlej
      39 (1,18%)
    5. 3 Maciej Wojciech Pawełek
      91 (2,74%)
    6. 2 Beata Elżbieta Lach
      71 (2,14%)
    7. 6 Anna Maria Lach
      82 (2,47%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Damian Kępka
      105 (3,17%)
    2. 2 Dorota Maria Pawłowska
      66 (1,99%)
    3. 4 Marzena Sabina Stanisławska
      31 (0,93%)
    4. 5 Szymon Jakub Kamiński
      7 (0,21%)
    5. 3 Bartosz Jakub Bizoń
      21 (0,63%)
    6. 7 Bogdan Antoni Gowin
      59 (1,78%)
    7. 6 Anna Maria Grzybowska
      16 (0,48%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Maciej Chałupnik
      111 (3,35%)
    2. 7 Korneliusz Piotr Jamroziński
      114 (3,44%)
    3. 5 Olena Kliś
      38 (1,15%)
    4. 6 Wiesława Stanisława Kieca
      31 (0,93%)
    5. 4 Jerzy Wandzel
      45 (1,36%)
    6. 2 Tomasz Daniel Terteka
      146 (4,40%)
    7. 1 Judyta Anna Leśko
      267 (8,05%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mariusz Miodoński
      20 (0,60%)
    2. 4 Wioletta Anna Kruczyńska
      7 (0,21%)
    3. 5 Anna Aniela Słowik
      8 (0,24%)
    4. 3 Radosław Mirosław Szczygieł
      0 (0%)
    5. 1 Mieczysław Antoni Przerwa
      74 (2,23%)
    6. 6 Marta Michalec
      9 (0,27%)
    7. 7 Piotr Artur Bizoń
      10 (0,30%)

    Okręg 4

    Boczna, Brzozowa, Cicha, Górska, Grabowa, Grapa, Grobla, Grojec, Grunwaldzka, Habdasówka, Isep, Kamienna, Kątowa, Kilińskiego, Klonowa, Kolista, Kopernika, Kwiatowa, Księdza Zdzisława Dzidka, Łagodna, Łąkowa, Marii Skłodowskiej-Curie, Magnoliowa, Matejki, Nad Koszarawą, Nad Stawem, Nadrzeczna, Okopowa, Okrężna, Osiedlowa, Partyzantów, Pierwogóra, Piotra Skargi, Podgórska, Pola Lisickich, Poprzeczna, Potoczna, Pszczelna, Reja, Reymonta, Spadzista, Sporyska, Stawy, Stokowa, Świętego Huberta, Turystyczna, Wapienna, Wiklinowa, Wspólna, Wyspiańskiego, Żwirowa, Osiedle Kopernika, Osiedle Parkowe, Osiedle Reymonta, Cisowa, Do Kopca, Gajka, Kocurowska, Modrzewiowa, Nad Dworem , Pod Lasem, Sosnowa, Świerkowa, Wichrowa od nr 48 do końca, Wierchy, Na Oklu, Orzechowa, Pod Szkołą, Pod Łyską, Za Łyską, Spacerowa, Wiosenna

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BURMISTRZA ANTONIEGO SZLAGORA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Henryk Faron
      100 (2,87%)
    2. 3 Magdalena Helena Grabska-Kościelny
      51 (1,47%)
    3. 6 Janusz Piotr Juraszek
      45 (1,29%)
    4. 1 Mariusz Jan Frukacz
      277 (7,96%)
    5. 2 Andrzej Maciejowski
      314 (9,02%)
    6. 7 Justyna Maria Kolasa
      27 (0,78%)
    7. 5 Jolanta Iwona Ostrowska
      77 (2,21%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NIEZALEŻNI WOJCIECHA BIELEWICZA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Rafał Grzegorz Kowalewski
      24 (0,69%)
    2. 2 Marek Feliks Świerczyński
      4 (0,11%)
    3. 3 Urszula Kowalewska
      1 (0,03%)
    4. 5 Szymon Piotr Wolny
      14 (0,40%)
    5. 4 Gertruda Tamara Wolna
      5 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU ŻYWIECKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Marek Czul
      369 (10,60%)
    2. 6 Grażyna Maria Zarzecka
      29 (0,83%)
    3. 2 Stanisława Szumlas
      130 (3,73%)
    4. 4 Beata Bożena Muś
      117 (3,36%)
    5. 5 Leszek Stokłosa
      66 (1,90%)
    6. 7 Adam Jurasz
      212 (6,09%)
    7. 3 Krzysztof Stanisław Marszałek
      344 (9,88%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Andrzej Piotr Handerek
      24 (0,69%)
    2. 1 Andrzej Ireneusz Janota
      139 (3,99%)
    3. 2 Magdalena Wanda Czul
      76 (2,18%)
    4. 5 Adrianna Ewa Gęga-Czarnota
      88 (2,53%)
    5. 4 Józefa Polak
      23 (0,66%)
    6. 6 Daniel Leszek Janiszewski
      35 (1,01%)
    7. 7 Piotr Paweł Duniewicz
      40 (1,15%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Karolina Krystyna Miodek
      14 (0,40%)
    2. 3 Andrzej Stanisław Ryczkiewicz
      99 (2,84%)
    3. 6 Stanisław Józef Stec
      79 (2,27%)
    4. 2 Marcin Piotr Sarecki
      93 (2,67%)
    5. 1 Edyta Agata Gowin
      265 (7,61%)
    6. 4 Monika Agnieszka Martinek
      34 (0,98%)
    7. 7 Michał Łukasz Kusiak
      44 (1,26%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Józef Bronisław Gustyn
      15 (0,43%)
    2. 5 Monika Maria Mrowiec
      12 (0,34%)
    3. 7 Edward Stefan Mikołajczyk
      10 (0,29%)
    4. 2 Maria Bryś
      35 (1,01%)
    5. 1 Henryk Marian Łukańko
      119 (3,42%)
    6. 4 Witold Tomasz Grzegorczyk
      27 (0,78%)
    7. 6 Ewa Maria Foja
      4 (0,11%)