Wyniki wyborów 2018 do rady powiatu - oławski

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Miasto Oława

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Małgorzata Sidor
      72 (0,56%)
    2. 1 Zdzisław Ireneusz Brezdeń
      2 061 (15,92%)
    3. 4 Dawid Jan Karbowiak
      179 (1,38%)
    4. 3 Maciej Wojciech Gwiazdowicz
      416 (3,21%)
    5. 2 Łukasz Jerzy Kotapski
      407 (3,14%)
    6. 5 Andrzej Stanisław Grzeszczak
      273 (2,11%)
    7. 7 Wanda Regina Sturlis
      44 (0,34%)
    8. 6 Bożena Wierzbicka
      141 (1,09%)
    9. 9 Izabela Golec
      144 (1,11%)
    10. 10 Lesław Rak
      267 (2,06%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Tadeusz Kułakowski
      445 (3,44%)
    2. 2 Wiesława Krystyna Pohoriło
      461 (3,56%)
    3. 5 Czesław Miłosz
      350 (2,70%)
    4. 3 Dariusz Benedykt Witkowski
      186 (1,44%)
    5. 6 Sławomir Kraczek
      262 (2,02%)
    6. 8 Jerzy Michał Październik
      437 (3,38%)
    7. 7 Barbara Jolanta Jarocka
      328 (2,53%)
    8. 4 Lilla Jadwiga Rzadkowska
      337 (2,60%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Ryszard Jerzy Balza
      205 (1,58%)
    2. 2 Krystyna Janina Świderska
      105 (0,81%)
    3. 3 Andrzej Leon Kupczak
      139 (1,07%)
    4. 4 Dorota Katarzyna Olender
      110 (0,85%)
    5. 5 Jan Słoninka
      28 (0,22%)
    6. 6 Mirosław Łucjan Nowrotek
      21 (0,16%)
    7. 7 Lidia Grażyna Markowska
      167 (1,29%)

    KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Elżbieta Anna Sawicka-Skibińska
      207 (1,60%)
    2. 3 Jan August Ciętak
      100 (0,77%)
    3. 8 Monika Marczak
      77 (0,59%)
    4. 4 Teresa Maria Konopińska
      222 (1,71%)
    5. 5 Ryszard Henryk Ptaszek
      194 (1,50%)
    6. 6 Ewa Lewandowska
      91 (0,70%)
    7. 10 Krzysztof Jacek Damczyk
      47 (0,36%)
    8. 1 Józef Hołyński
      524 (4,05%)
    9. 9 Mirosław Maciej Staudt
      34 (0,26%)
    10. 7 Marek Tadeusz Rokicki
      64 (0,49%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Roman Bronisław Kaczor
      1 084 (8,37%)
    2. 2 Anna Maria Leszczyńska
      1 140 (8,81%)
    3. 8 Michał Jan Humeniuk
      152 (1,17%)
    4. 4 Jacek Gałuszka
      429 (3,31%)
    5. 7 Beata Iwona Woźniaczek
      186 (1,44%)
    6. 5 Stanisław Jan Pławski
      233 (1,80%)
    7. 6 Lucyna Woźniaczek-Mantej
      62 (0,48%)
    8. 9 Urszula Sylwia Dudzik
      78 (0,60%)
    9. 10 Krzysztof Tomasz Pękala
      148 (1,14%)
    10. 3 Arkadiusz Piotr Kwiatkowski
      289 (2,23%)

    Okręg 2

    Miasto i Gmina Jelcz-Laskowice

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Robert Wojciech Chrupcała
      46 (0,47%)
    2. 8 Tomasz Piotr Kołodziej
      278 (2,87%)
    3. 6 Karolina Niedźwiedź-Frąckowiak
      91 (0,94%)
    4. 2 Wawrzyniec Wlazło
      790 (8,14%)
    5. 4 Ewa Joanna Waszkiewicz
      94 (0,97%)
    6. 5 Agnieszka Sabina Żyżak
      34 (0,35%)
    7. 1 Krzysztof Jan Skrzydłowski
      1 409 (14,53%)
    8. 3 Andrzej Zychla
      242 (2,49%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Władysław Mieczysław Czubak
      344 (3,55%)
    2. 7 Adam Maćków
      52 (0,54%)
    3. 8 Dorota Burdelak
      148 (1,53%)
    4. 2 Aleksander Piotr Bajsarowicz
      158 (1,63%)
    5. 4 Szczepan Adam Szafran
      186 (1,92%)
    6. 3 Błażej Krzysztof Babski
      267 (2,75%)
    7. 5 Elżbieta Korol
      163 (1,68%)
    8. 6 Joanna Załubska
      54 (0,56%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Stanisław Grzesik
      335 (3,45%)
    2. 2 Stefan Marian Dębski
      84 (0,87%)
    3. 4 Grzegorz Władysław Ostrowski
      41 (0,42%)
    4. 3 Wojciech Jerzy Jankowski
      76 (0,78%)
    5. 6 Barbara Elżbieta Szulc
      24 (0,25%)
    6. 5 Mirosława Maria Grodzicka
      30 (0,31%)
    7. 7 Małgorzata Dorota Chuda
      33 (0,34%)
    8. 8 Henryk Mikołajczyk
      94 (0,97%)

    KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Maria Bożena Polakowska
      381 (3,93%)
    2. 3 Andrzej Pasternak
      286 (2,95%)
    3. 7 Magdalena Barbara Bronowicka-Romei
      141 (1,45%)
    4. 6 Anna Barbara Deska
      152 (1,57%)
    5. 8 Jacek Grzegorz Hełka
      205 (2,11%)
    6. 4 Ryszard Borys
      136 (1,40%)
    7. 5 Jolanta Maria Cybulska
      164 (1,69%)
    8. 1 Bożena Maria Worek
      604 (6,23%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Krzysztof Konopka
      143 (1,47%)
    2. 5 Waldemar Józef Chmielewski
      129 (1,33%)
    3. 1 Marek Zdzisław Szponar
      1 250 (12,89%)
    4. 3 Małgorzata Elżbieta Engel
      273 (2,81%)
    5. 4 Janusz Józef Wesołowski
      190 (1,96%)
    6. 8 Wiesław Jan Kawałko
      184 (1,90%)
    7. 6 Anna Maria Bąk
      117 (1,21%)
    8. 7 Małgorzata Anna Mirecka-Kubas
      153 (1,58%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WALENTYNY KRYSTYNY DEKRET

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Aldona Alina Żak
      19 (0,20%)
    2. 2 Paweł Mariusz Panek
      28 (0,29%)
    3. 1 Radosław Jan Feliński
      72 (0,74%)

    Okręg 3

    Gminy: Domaniów, Oława

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Mariusz Piotr Olender
      368 (4,40%)
    2. 1 Mirosław Kazimierz Kulesza
      996 (11,90%)
    3. 5 Mirosław Grzegorz Łuczko
      150 (1,79%)
    4. 3 Bogdan Krzysztof Beń
      263 (3,14%)
    5. 4 Stanisława Jaremkiewicz
      81 (0,97%)
    6. 6 Teresa Romualda Drabczak
      93 (1,11%)
    7. 7 Agnieszka Iwona Wereszczyńska-Paź
      144 (1,72%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY ZIEMI OŁAWSKIEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Szymon Miłosz Kościelak
      821 (9,81%)
    2. 4 Grzegorz Bartłomiej Bubała
      337 (4,03%)
    3. 6 Dariusz Robert Rudnicki
      115 (1,37%)
    4. 7 Ewa Jackiewicz
      237 (2,83%)
    5. 3 Marta Bartosiewicz
      78 (0,93%)
    6. 2 Robert Marian Padula
      368 (4,40%)
    7. 5 Dorota Lubczyńska
      60 (0,72%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Małgorzata Agnieszka Biały
      37 (0,44%)
    2. 3 Czesław Marek Wiśniewski
      46 (0,55%)
    3. 2 Jarosław Marek Matławski
      26 (0,31%)
    4. 1 Sebastian Sowiński
      306 (3,66%)
    5. 5 Elżbieta Ewa Marmulewicz
      71 (0,85%)

    KOMITET WYBORCZY WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA POWIATU OŁAWSKIEGO

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Piotr Andrzej Błaszków
      106 (1,27%)
    2. 5 Krzysztof Grzegorz Jasik
      137 (1,64%)
    3. 3 Andrzej Zbigniew Ilnicki
      229 (2,74%)
    4. 2 Jadwiga Mariola Falkowska
      165 (1,97%)
    5. 6 Weronika Olech
      102 (1,22%)
    6. 7 Andrzej Jan Mikoda
      95 (1,13%)
    7. 4 Agnieszka Anna Prorok
      335 (4,00%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Marek Józef Chudy
      509 (6,08%)
    2. 4 Stanisław Adam Góra
      112 (1,34%)
    3. 6 Bogumiła Tomicka
      26 (0,31%)
    4. 2 Jarosław Czesław Skalik
      250 (2,99%)
    5. 5 Maria Maszyńska
      48 (0,57%)
    6. 7 Maria Halina Żygadło
      85 (1,02%)
    7. 3 Artur Robert Szpineta
      343 (4,10%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Krzysztof Marian Matyjewicz
      278 (3,32%)
    2. 2 Jacek Wiktor Góralski
      190 (2,27%)
    3. 3 Edyta Kazimiera Mielczarek
      139 (1,66%)
    4. 4 Stefania Józefa Łabno-Staniszewska
      143 (1,71%)
    5. 7 Franciszka Barbara Domańska
      138 (1,65%)
    6. 6 Kamil Piotr Bojakowski
      202 (2,41%)
    7. 5 Tomasz Mariusz Kułakowski
      142 (1,70%)