Wybierz najlepsze technika i szkoły branżowe w Stargardzie – Orły Edukacji

Artykuł sponsorowany
Wybierz szkoły, laureatów ogólnopolskiego plebiscytu „Orły Edukacji” 2019 i 2020, dla najlepszych szkół w Polsce.

Technikum weterynaryjne Medica w Stargardzie

Obecnie – jeśli interesuje was kierunek weterynaria, lecz nie chcecie kończyć 6-letnich studiów weterynaryjnych i rozpoczynać praktyki lekarskiej, szansę na pracę w szeroko pojętej opiece nad zwierzętami może Wam dać ukończenie technikum weterynaryjnego Medica w Stargardzie, dzięki któremu uzyskacie państwowe uprawnienia technika weterynarii.

Technik weterynarii
Jak wygląda praca w gabinecie weterynaryjnym?

Wasza przyszła praca z pewnością będzie polegać na wykonywaniu czynności pomocniczych i pielęgnacyjnych, asyście chirurgicznej i opiece pooperacyjna, przeprowadzaniu badań mikroskopowych.Do przyszłych obowiązków technika weterynarii należeć będzie również wykonywanie czynności biurowych (umawianie wizyt i rejestrowanie pacjentów, ich przyjmowanie w samym gabinecie i przeprowadzanie z właścicielami wywiadu dotyczącego zaobserwowanych dolegliwości).

A jeśli nie lecznica, to co?

Praca na własny rachunek oczywiście, np. jako:
•groomer (fryzjer dla zwierząt)
•behawiorysta (zwierzęcy terapeuta)
•właściciel sklepu zoologicznego, terrarystycznego,
•trener zwierząt lub hodowca,
albo pracownik ZOO lub schroniska dla zwierząt.

Zawód technik weterynarii brzmi nieźle? Wejdź na stronę kierunku i zapisz się online!

Technikum medyczne w Stargardzie
Probówki, menzurki, odczynniki… wykrywanie, badanie i otrzymywanie różnych substancji w laboratorium chemicznym, brzmi kusząco? I takie jest! Zostań Technikiem analitykiem i zajmuj się analizami i badaniami na co dzień. Wybierz technikum medyczne w Stargardzie.

Technik analityk
Misja: badania, analizy, doświadczenia. Tak! Jako technik analityk będziesz prowadzić badania składów chemicznych surowców, materiałów, półproduktów i produktów na potrzeby różnych gałęzi przemysłu.
Zadania: twoja przyszła praca polegać będzie w dużej mierze na pobieraniu i przygotowywaniu próbek, przeprowadzaniu testów, badań doświadczalnych i pomiarów w oparciu o odpowiednio dobrane metody analizy, obsłudze i konserwacji urządzeń laboratoryjnych.

Predyspozycje: powinieneś mieć uzdolnienia techniczne i manualne, podzielną uwagę i zdolność koncentracji, powinna cechować cię cierpliwość systematyczność oraz dokładność.
Możliwości rozwoju: studia wyższe i podyplomowe – analityka medyczna, analityka, bezpieczeństwo i certyfikacja żywności, analityka laboratoryjna w ochronie środowiska, biotechnologia, bioinżynieria, biochemia, chemia, mikrobiologia.

Technik analityk brzmi nieźle? Wejdź na stronę kierunku i zapisz się online!

Szkoły fryzjerskie Medica w Stargardzie. Technikum fryzjerskie oraz szkoły branżowe.

Zawód fryzjer i zawód technik usług fryzjerskich

Salony fryzjerskie przeżywają obecnie swój rozkwit związany ze wzmożonym zainteresowaniem nie tylko zabiegami z zakresu fryzur codziennych i okolicznościowych, lecz również – a może i przede wszystkim – z zakresu poprawy zdrowia włosów, a także skóry głowy. Ten postęp i ewidentny rozwój branży to świetna wiadomość dla osób, które rozpoczęły lub planują rozpocząć naukę w tym kierunku. Pracodawcy poszukują zdolnych, ale przede wszystkim odpowiednio wykształconych pracowników… a jak stać się tym, którego szukają?

Szkoła fryzjerska w Stargardzie - drogi do zdobycia zawodów:

Szkoła branżowa I stopnia i Szkoła branżowa II stopnia w Stargardzie

Swoją przygodę z fryzjerstwem możecie zacząć wybierając szkołę branżową pierwszego stopnia w Stargardzie, prowadzoną przez Collegium Medyczne Medica. To właśnie tutaj zostaniesz przygotowany (a) do wykonywania zawodu fryzjera poprzez nabycie kwalifikacji A.19. czyli Wykonywanie zabiegów fryzjerskich. To jednak nie wszystko! W trakcie nauki w szkole branżowej II stopnia w Stargardzie możecie kontynuować naukę sztuki fryzjerskiej, czyli jeszcze więcej, jeszcze bardziej zaawansowanej wiedzy i umiejętności artystycznych do tworzenia wyjątkowych fryzur i zdobyć kolejna kwalifikację fryzjerską. Obie te kwalifikacje i uzupełnienie wykształcenia o średnie gwarantują uzyskanie tytułu technika usług fryzjerskich… ten jednak można uzyskać również w inny sposób!

Dowiedz się więcej i aplikuj do szkoły branżowej Medica!

Technikum fryzjerskie w Stargardzie

Ukończenie szkoły branżowej to najszybszy sposób na rozpoczęcie pracy w zawodzie fryzjera. Nieco tylko dłuższa ścieżka, to technikum fryzjerskie w Stargardzie, które przygotuje Was do zdobycia obu opisanych powyżej kwalifikacji, a także wykształcenia średniego pod nazwą technik usług fryzjerskich z wizażem i stylizacją. Absolwenci technikum mogą się pochwalić nie tylko perfekcyjnymi zdolnościami dobierania fryzur, lecz również peruk, dopinek i tresek zgodnie z zasadami antropometrii. Stosują najnowocześniejsze techniki i są na czasie z trendami w zakresie stylizacji fryzur. Technik usług fryzjerskich w trakcie nauki poznaje specyfikę pracy oraz zarządzania salonem (prawidłowe wyposażenie, wystrój, zasady organizacji pracy i przepisy bezpieczeństwa). Uczy się bieżącego śledzenia zmian w branży oraz bezpiecznego, krytycznego wdrażania nowości zarówno w modzie, jak i w stosowanych technikach i technologiach. Pod okiem specjalistów ćwiczy wykonywanie fryzjerskich usług, wśród których wymienić można:

•ocenę jakości środków kosmetycznych, obsługę i konserwację urządzeń i narzędzi;
•wybór odpowiednich fryzur zgodnie z zasadami antropometrii oraz dobór kolorystyki do typu urody klientów;
•korzystanie z technik komputerowych przy ocenie stanu zdrowia włosów oraz przy doborze fryzur;
•stosowanie właściwych zabiegów pielęgnacyjnych dobranych do rodzaju skóry oraz włosów, a także udzielanie porad eksperckich w tym zakresie.

To jednak nie wszystko. Technikum fryzjerskie przygotowuje bowiem nie tylko do bycia dobrym fryzjerem. Szkoli do efektywnego poszukiwania pracy, prezentowania i pogłębiania swojej wiedzy i kwalifikacji, a także do bycia przedsiębiorcą – znajomości podstaw prawa i finansów, realizowania działań promocyjnych oraz obsługi klienta – co jest kluczowym elementem do poprowadzenia w pełni samodzielnej, własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej i aplikuj do technikum fryzjerskiego Medica!

Wybierz najlepszy dla siebie tryb nauki. Szkoły w Stargardzie Collegium Medycznego Medica zapraszają.
Szczegółowe informacje odnośnie naboru na rok szkolny 2020/2021 uzyskacie w sekretariacie szkoły:

Medica Collegium Medyczne
Stargard ul. B. Chrobrego 8c/21
Bezpłatna infolinia 800 800 188 lub 91 573 21 22
e-mail: [email protected]
FB.: https://www.facebook.com/MedicaCollegiumMedyczneStargard/
www.medica.edu.pl

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński