Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wstrzymali prace przy przebudowie kąpieliska w Dąbiu. Powód?

Marek Jaszczyński
Marek Jaszczyński
Modernizacja kąpieliska przy ulicy Żaglowej w Szczecinie została chwilowo wstrzymana. Trzeba wzmocnić podłoże, na którym stanie nowy budynek.

O tym, że ustały prace na kąpielisku poinformował nas jeden z czytelników.

- Często jestem w tej części Dąbia, z zainteresowaniem obserwowałem początek prac w styczniu, tymczasem przyszła wiosna i okazało się, że nic się nie dzieje. Jaki jest powód przestoju? - pyta zaniepokojony pan Czesław, który skontaktował się z redakcją.

CZYTAJ TEŻ:

Z tym pytaniem udaliśmy się do Zakładu Usług Komunalnych. Okazuje się, że powodem przestoju jest grząski grunt.

- W trakcie robót stwierdzono nierównomierne zaleganie torfów pod budynkiem niż to zakładała dokumentacja projektowa. Skutkuje to koniecznością wykonania dodatkowych prac związanych ze wzmocnieniem podłoża oraz przyjęcia nowego rozwiązania w zakresie fundamentowania. Wykonawca otrzymał projekt wzmocnienia gruntu i obecnie przygotowuje kosztorys na roboty dodatkowe – wyjaśnia powód przestoju Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska.

Kąpielisko w Dąbiu przebudowuje firma Przedsiębiorstwo Usług Hydrotechnicznych „RUSIECKI” Adam Rusiecki. Zakres prac jest spory. Wyburzony zostanie istniejący, pochodzący z lat 60. ubiegłego wieku parterowy budynek. W jego miejscu znajdzie się nowy obiekt administracyjno-socjalny. Przebudowy wymagają wszystkie instalacje.

Poprowadzona zostanie nowa instalacja wodociągowa oraz elektryczna, co pozwoli na oświetlenie całego obiektu. Pojawi się podłączenie do kanalizacji, dzięki czemu zapomnimy o opróżnianiu istniejącego tam jeszcze dzisiaj szamba.

Teren nad jeziorem zostanie na nowo zaaranżowany. Podobnie jak w parku Wolności w Podjuchach na kąpielisku „zacumuje” kolejny szczeciński zabawkowy statek. Będą place zabaw dla dzieci. Odpoczynek nad kąpieliskiem będzie również okazją do poskakania po dużej piramidzie linowej. Dostępna będzie siłownia pod chmurką, będą stoły piknikowe, altany gastronomiczne, pergole, ławki oraz kosze na śmieci.

ZOBACZ TAKŻE:

Kąpielisko "Dąbie" w Szczecinie, przebudowa - 21.02.2020

Szczecin. Przebudowa kąpieliska Dąbie. Kiedy będzie gotowe? [ZDJĘCIA]

Na plażę do Dąbia śmiało będzie można dojechać rowerem. Powstanie parking przeznaczony dla jednośladów. Ustawiony zostanie nowy budynek kas, a przy nich kołowrotki wejściowe. Na terenie znajdą się ciągi piesze oraz wewnętrzna droga.
Inwestycja kosztuje 9 469 654,55 złotych.

Dodajmy, że wykonawca zobowiązał się zakończyć prace w terminie nie dłuższym niż 370 dni kalendarzowych od dnia przekazania placu budowy. Plac budowy przekazano 24 stycznia tego roku. Wykonawca zobowiązał się ponadto do 40 000 zł za każdy dzień zwłoki i udzielił 60 miesięcznej gwarancji na wykonane prace.

W dalszej perspektywie planowane jest powtórzenie przetargu na Dziewoklicz i remont kąpieliska nad Jeziorem Głębokie.

ZOBACZ TEŻ:

Są chętni na przebudowę kąpieliska w szczecińskim Dąbiu. Co ...


ZOBACZ TAKŻE:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński