Współpraca Uniwersytetu Szczecińskiego i Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe
Wspólne projekty badawcze, konsultacje, a także praktyki zawodowe i staże dla studentów - to kilka z punktów umowy zawartej pomiędzy Uniwersytetem Szczecińskim a Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym.

Istotnym elementem umowy jest także zapis o objęciu patronatem przez SPNT planowanego do uruchomienia w nowym roku akademickim kierunku Business Intelligence w gospodarce.

- Uniwersytet Szczeciński ma ludzi, ma infrastrukturę i potencjał oraz ogląd tego co się na świecie dzieje. Zarówno w obszarze kształcenia studentów, praktyk zawodowych, a także projektów naukowo-badawczych, komercjalizacji wyników badań, dzięki czemu tworzy kierunki, które są teraz i będą w przyszłości potrzebne. Instytut Ekonomii i Finansów to miejsce, gdzie tego typu współprace trafiają na szczególnie podatny grunt. Posiadamy kadrę, która oprócz kompetencji ma także pomysły, które wspólnie będziemy mogli realizować wraz z Szczecińskim Parkiem Naukowo-Technologicznym. Liczę na tą współpracę, która z pewnością będzie wartościowa dla otoczenia społeczno-gospodarczego oraz dla naszych naukowców oraz studentów – mówi prof. Waldemar Tarczyński, rektor US.

Uczestnicy spotkania podkreślali, że dobre miejsce pracy to nie tylko Poznań, Wrocław czy Warszawa. W Szczecinie są firmy, które mogą zapewnić studentom dobrą pracę i rozwój zawodowy.

- Szczeciński Parki Naukowo-Technologiczny jest jedną z części otoczenia wsparcia biznesu, która pełni rolę przedostatniego etapu wyjścia firmy na rynek. Zajmujemy się praktycznym wsparciem już od poziomu szkoły średniej, ponieważ współpracujemy z współtworzonym przez nas Technikum Technologii Cyfrowych. Liczę na to, że podpisana dziś współpraca pomiędzy Technoparkiem i Uniwersytetem Szczecińskim przełoży się na bardzo konkretne działania oraz zatrzyma młode osoby w Szczecinie, które tu będą mogły pracować i zakładać własne biznesy. Jeżeli uda się nam wypracować metody rzeczywistej współpracy, to korzyść będzie nie tylko dla Uniwersytetu Szczecińskiego i Technoparku, ale także dla całego naszego regionu – mówi Andrzej Feterowski, prezes Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Absolwenci kierunku Business Intelligence w gospodarce mają wiedzę i umiejętności praktyczne dotyczące interdyscyplinarnego zawodu: specjalista business intelligence. Będą znać podstawowe wzorce zachowania konsumentów w Internecie i w systemach informacyjno-komunikacyjnych oraz rozumieć wpływ technologii informacyjno-komunikacyjnych na funkcjonowanie organizacji. Po ukończeniu specjalności mogą pracować nie tylko jako analitycy finansowi w korporacjach krajowych i międzynarodowych lub analitycy giełdowi, lecz także jako główni ekonomiści i dyrektorzy finansowi w przedsiębiorstwach, instytucjach finansowych i jednostkach sektora publicznego, jednostkach rządowych i pozarządowych.

Strefa Biznesu: Takie plany mają pracodawcy. Co czeka rynek pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński
Dodaj ogłoszenie