MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Współpraca Politechniki Morskiej i Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. Uczelnie podpisały list intencyjny

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe
Szczecińskie uczelnie silnie zaangażowane w rozwój edukacji oraz działalność naukowo-badawczą w regionie Pomorza Zachodniego, podpisały list zapewniający wzajemne wsparcie i współpracę w zakresie kształcenia ratowników dla sektora offshore.

Obie uczelnie od lat dają możliwość kształcenia się w zakresie ratownictwa morskiego czy ratownictwa medycznego. Zacieśnienie współpracy na tym szczeblu pozwoli na zintegrowanie działań tak, aby uczyć studentów na jak najwyższym poziomie.

- Politechnika kształci ratowników morskich, natomiast Pomorski Uniwersytet ratowników medycznych. Naturalnym etapem rozwoju naszej współpracy jest zatem zintegrowanie wspólnych działań w celu wykształcenia młodzieży na jak najwyższym poziomie - mówi prof. Wojciech Ślączka, rektor Politechniki Morskiej w Szczecinie.

W swoim przemówieniu, podkreślał, że podpisanie listu intencyjnego jest uhonorowaniem wieloletniej współpracy obu uczelni oraz działaniem podjętym w trosce o jak najlepsze wyedukowanie studentów.

- Inaugurujemy dziś nowy obszar współpracy z Politechniką Morską. Jednocześnie bardzo cieszymy się, że doświadczeni dydaktycy Politechniki będą uczestniczyć w kształceniu studentów. Zależy nam przede wszystkim na najwyższej jakości kształcenia naszych przyszłych absolwentów - mówi prof. Bogusław Machaliński, rektor PUM.

Rektor wyraził nadzieję na dalszą owocną współpracę i podkreślił jak ważne jest budowanie wspólnych wartości dla młodzieży.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Studio Euro odc.4 - PO AUSTRII

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński