MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wraca Strefa Płatnego Parkowania. Ruszyła akcja informacyjna dla kierowców

Mariusz Parkitny
Mariusz Parkitny
Za postój w szczecińskiej strefie płatnego parkowania znów będziemy płacić od 14 lipca. Kierowcy otrzymują już informacje za wycieraczkami aut. Ceny opłat nie ulegną zmianie. Strefa była nieczynna 122 dni.

- Za wycieraczkami samochodów parkujących w centrum miasta pracownicy NiOL będą umieszczać ulotki przypominające o wznowieniu działania SPP. Kampanię ulotkową planujemy od 6 lipca – mówił Roman Kapczyński, kierownik Strefy Płatnego Parkowania.

Kampania ruszyła w poniedziałek, 6 lipca.

Kontrolerzy SPP i płatnych parkingów na Pl. Orła Białego przestali sprawdzać opłaty w połowie marca w związku z epidemią koronawirusa. 9 kwietnia radni Szczecina usankcjonowali stan faktyczny i zdecydowali, że postój pojazdów w SPP i na Pl. Orła Białego w czasie zagrożeń związanych z wirusem SARS-CoV-2 będzie bezpłatny. Uchwały przywracające płatności za postój w SPP i PPN zostały przegłosowane 26 maja. Wojewoda, który miał 30 dni na wydanie rozstrzygnięcia nadzorczego, opublikował je w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego 29 czerwca, czyli w ostatnim możliwym terminie. Obie uchwały weszły w życie po upływie 14 dni od publikacji, czyli własnie 14 lipca.

Zobacz także:

SPP w Szczecinie

Strefa Płatnego Parkowania w Szczecin. Od kiedy będziemy pła...

Zgodnie z uchwałą radnych okres ważności opłat zryczałtowanych i opłat abonamentowych SPP ulega wydłużeniu o okres obowiązywania na obszarze Miasta Szczecin stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii wprowadzonych w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, ale nie dłużej niż do dnia wejścia w życie uchwały.

Od 6 lipca w normalnym trybie czynne będzie biuro SPP przy al. Wojska Polskiego (od godz. 8 do 17 w dni powszednie.)

Ze względów sanitarnych NiOL, operator SPP zachęca do wnoszenia opłat jednorazowych za pomocą aplikacji mobilnych moBILET oraz SkyCash oraz do korzystania ze sklepu www.eabonamenty.spp.szczecin.pl.

ZOBACZ TEŻ:

Zobacz zdjęcia od Internautów i nie tylko z mistrzami parkowania w Szczecinie. Śmiać się czy płakać?

Królowie parkowania ze Szczecina. Zobacz, co potrafią kierow...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gs24.pl Głos Szczeciński