Wpadka Łącznościowca

Redakcja
Łącznościowiec kiepsko rozpoczął rewanżową rundę rozgrywek, przegrywając w Elblągu z przedostanim w tabeli Startem.

Łącznościowiec: Szywierska, Kukwa — Andrzejewska 5, Kalwasińska 5, Naumenko 5, Stefaniuk po 4, Rogucka 2, Sawicka 2, Szott 1, Bzrozowska1.

Najwięcej bramek: dla Startu - Błaszkowska i Korowacka - po 6, Pełka i Olszewska - po 4.

Szczecinianki sprawiły swym sympatykom zawód. W pierwszym spotkaniu dość gładko pokonały rywalki 31:16. To prawda, że do Elbląga nie pojechały kontuzjowane Kamila Całużyńska i Sylwia Piontke, ale to w niczym nie tłumaczy postawy Łącznościowca.

Łącznościowiec rozpoczął od prowadzenia po rzucie Joanny Sawickiej. Za chwilę gospodynie wyrównały, a później przejęły inicjatywę na parkiecie i w 11 minucie prowadziły 7:4.

Szczecinianki słabo radziły sobie w obronie, stąd nie było okazji do kontrataku. Wiele zastrzeżeń można mieć do gry pozycyjnej. Z tej roli nie wywiązały się Olena Naumienko, Monika Kalwasińska i Monika Andrzejewska. Na pochwałę zasłużyła jedynie Ilona Stefaniuk. Dobrze spisywała się również Barbara Kukwa, która od 40 minuty zastąpiła Sołowmiję Szywierską. k

Wyniki:

Zgoda Ruda Śląska - SPR ICom Lublin 23:29 (11:18), EB Start Elbląg - Łącznościowiec-Poczta Polska Szczecin 28:24 (15:12), AZS AWF Katowice - Vive Kielce 20:30 (7:17), Vitaral Jelfa Jelenia Góra - Piotrcovia Piotrków Tryb. 28:35 (11:18), KU AZS Politechnika Koszalin - AZS AWFiS Gdańsk 22:31 (14:15), Sośnica Gliwice - Zagłębie Lubin (mecz zakończył się po zamknięciu gazety).

Mecze w następnej kolejce: Zagłębie Lubin - SPR ICom Lublin, Zgoda Ruda Śląska - AZS AWF Katowice, AZS AWFiS Gdańsk - Sośnica Gliwice, Łącznościowiec - Piotrcovia Piotrków, Vive Kielce - EB Start Elbląg, KU AZS Politechnika - Vitaral Jelfa.